آموزش کافی شاپ
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه مرغ بومی
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
گوگرد بنتونيت دار
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1396/6/4  ساعت: ۰۶

گوگرد مايع ، كود و سمي دو منظوره
از آنجا كه گوگرد تمامي عناصر چهار گانه پر مصرف مورد نياز گياه براي رشد و نمو را داراست ، نميتوان در طبيعت ماده اي ديگري را يافت كه جايگزين آن باشد .
در بين انواع كودهاي گوگردي ، عملكرد گوگرد مايع بسيار متفاوت تر مي باشد زيرا اصولا كودهاي مايع به سرعت جذب گياه مي شوند. در اين بين ، كود گوگرد مايع با عملكرد سريع و اثر بخشي كه دارد ، با يكبار استفاده كه به همراه آب آبياري مي باشد ، كليه كمبودهاي گياه را برطرف كرده و تغذيه گياه را كامل مي نمايد .
يكي ديگر از برتريهاي گوگرد مايع نسبت به ساير انواع اين كود ، عدم انحلال گوگرد در آب مي باشد. به همين علت ،كود گوگرد براي جذب در خاك مدت زمان بيشتري نسبت به گوگرد مايع نياز دارد . بنابراين در چنين شرايطي ، استفاده از گوگرد مايع ، به عنوان كودي اثر بخش با كاربردي راحت و عملكردي سريع ، بسيار تاثير گذار خواهد بود .
از ديگر سو ، استفاده از گوگرد مايع سبب پيشگيري از ابتلاي گياهان به انواع آفات مي گردد كه بنا به توضيحي كه در قبل ذكر شد ، گوگرد خشك ( گوگرد پودري ، گوگرد گرانول ، گوگرد بنتونيت دار ) براي اينكه بتواند در اين زمينه ، نقشي ايفا نمايد ، به زمان بيشتري نياز دارد .
به زبان ساده تر مي توان گفت كه گوگرد مايع به علت قابليت انحلال بالا و دو منظوره بودن آن در دفع آفات و رفع نيازهاي گياهان ، بسياري از كمبودهاي كشاورزي را تامين نموده و به عنوان يك جايگزين كامل براي اكثر كودهاي شيميايي و سموم كشاورزي ، مورد مصرف قرار مي گيرد.
استفاده از گوگرد مايع ، پس از كشتهاي متناوب كه باعث كاهش املاح معدني خاك مي گردد ، براي تامين نيازهاي غذايي گياه و خاك ، به شدت توصيه ميگردد . در بين كودهاي و سموم حال حاضر ، به علت دارا بودن خواص فوق العاده در تامين نيازهاي خاك و اثر بخشي آن در دفع آفات ، كمتر كود و ماده شيميايي را ميتوان با اين ويژگيهاي منحصر به فرد توصيه نمود .
همچنين گوگرد مايع سبب ضد عفوني و اصلاح خاك و ميكرب زدايي آن مي گردد .
عنصر گوگرد ، نقش اساسي در توليد اسيدهاي امينه و پروتيين مورد نياز گياهان دارد و كاهش اين عنصر در عملكرد كيفي و كمي گياه ، اثرات مشهودي به جاي مي گذارد .
همچنين استفاده از گوگرد مايع در اصلاح پي اچ خاكهاي قليايي تاثير بسزايي دارد و سبب افزايش ميزان جذب فسفر مي گردد و از گسترش جمعيت قارچهاي موجود در خاك ممانعت مي نمايد.
گوگرد به منظور جذب شدن در خاك ، نيازمند شرايط خاصي مي باشد كه در ذيل به اختصار به انها اشاره خواهد شد :
اكثر خاكهاي كشاورزي ما ، فاقد ميزان لازم مواد آلي مي باشند بنابراين به منظور اثر بخشي بهتر كود گوگرد مايع ، بهتر است اين كود به همراه كود حيواني مورد استفاده قرار گيرد .
توصيه مي گردد در خاكهايي كه از نظر ميزان مواد آلي بسيار ضعيف هستند ، از گوگرد مايع و يا هر نوع كود گوگردي خودداري گردد.
به هنگام استفاده از گوگرد مايع يا هر نوع كود گوگردي ، بايد خاك از رطوبت كافي برخوردار باشد .اين موضوع سبب حفظ بيشتر گوگرد در سطح و لايه هاي عميق تر خاك مي گردد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/10/7  ساعت: ۱۰

در خاكهائي كه به شدت در معرض شستشو قرار دارند كمبود گوگرد مشاهده مي شود كه در اين صورت بايد كود گوگرد را به خاك اضافه كرد. مقدار گوگرد كودها را بصورت درصد عنصر گوگرد (s) ذكر مي كنند با توجه به ph خاك كود گوگرد دار را انتخاب ميكنند .
در خاكهايي كه اسيدي هستند ميشود از سولفات كلسيم يا جيپس بعنوان منبع گوگرد استفاده كرد. اين تركيب شامل 22 درصد كلسيم و 18 درصد گوگرد ميباشد جيپس علاوه بر اينكه ph خاك را افزايش ميدهد گوگرد و كلسيم را هم تامين ميكند.
به علت جايگزين شدن يون هيدروژن بر روي كلوئيدها توسط يون كلسيم و در معرض شستشو قرار گرفتن يون هيدروژن ph خاك افزايش پيدا ميكند و همچنين مقدار زيادي سولفات كلسيم را بر روي سطح خاك پخش ميكنند و آن را با خاك مخلوط مي سازند تاph افزايش يابد. گوگردي كه در سولفات آمونيم وجود دارد 24 درصد مي باشد. اما مناسب خاكهاي اسيدي نيست چون خاك را كمي اسيدي ميكند. ميتوان از پودر گوگرد بعنوان كود گوگرد استفاده كرد. در اثر فعاليت باكتريهاي اكسيد كننده عنصر گوگرد بصورت اسيد سولفوريك و سرانجام سولفاتها در مي آيد.
سرعت بيشتر اكسيده شدن كود گوگرد به توزيع يكنواخت آن در خاك و همچنين ريزتر بودن ذرات عنصر گوگرد بستگي دارد. اكسيداسيون عنصر گوگرد باعث ميشود خاك اسيدي شود كه به همين دليل از آن در اصلاح خاكهاي قليائي استفاده مي شود. گوگرد در حرارت و رطوبت مناسب حدود 3 تا 4 هفته طول مي كشدتا اكسيده شود. بعضي از انواع كود گوگرد را (مانند پلي سولفيدها و so2) در آب آبياري حل و به خاك اضافه مي كنند.
سولفات پتاسيم در خاك واكنش خنثي دارد و pH خاك را تغيير نمي دهد. حدود 12 درصد گوگرد را سوپر فسفات معمولي دارا ميباشد كه و مي تواند نقش مهمي در تامين گوگرد مورد نياز گياه داشته باشد. هوموس قسمت اعظم ازت گياه را كه مورد نيازش است را تامين مي كند، گوگرد در هوموس كمبودش 8 به 1 ميباشد اين در حالي است كه نسبت ازت به گوگرد در گياهان از 14 تا 17 به 1 است و به همين ديليل نسبت ازت به گوگرد در خاك مشاهده نمي شود.
ميزان محلول بودن كود گوگردي به تركيب آن بستگي دارد. سولفات آمونيم و سولفات پتاسيم از كودهاي محلول محسوب
مي شوند.مي توان قبل و يا بعد از كاشت محصول كود گوگرد را (به استثناء پودر گوگرد) به خاك اضافه كرد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/10/7  ساعت: ۱۰

گوگرد معدني بصورت كلوخه و توليد شده به صورت پودري با مش ۵۰
آناليز گوگرد معدني شامل خلوص %۳۵- ۳۰ است.
گوگرد معدني در موارد زير مصرف ميشود:
گوگرد معدني در تهيه كود كشاورزي مصرف دارد.
گوگرد معدني چون شامل خاصيت قارچ كشي ميباشد، خاك را ضد عفوني مي كند.
از گوگرد معدني براي زمين كشاورزي و خاك براي پائين آوردن پي هاش ( PH ) خاكهاي قليايي استفاده ميشود.
خاك به عنوان محيطي منحصر به فرد و نيز بستر اصلي كشت گياه براي انواع حيات محسوب مي شود. از يك سو كمبود مواد آلي و از سوي ديگر آهكي و قليائي بودن اراضي كشاورزي باعث به وجود آمدن افت پتانسيل در توليد محصولات كشاورزي ، كاهش سطح حاصل خيزي خاك هاي زراعي و بحران هاي زيست محيطي و انواع ناهنجاري ها مي شود. با توجه به اثرات مفيد گوگرد معدني و نقش بسزايي كه در طبيعت دارد، استفاده از اين محصول به عنوان كود و سموم براي از بين بردن ناهنجاري هاي خاك مهم است.
گوگرد چهارمين عنصر پر مصرف بعد از ازت، فسفر، پتاس، براي گياهان به شمار مي رود.
به توصيه كارشناسان و با توجه به اثرات مفيد گوگرد معدني در از بين بردن سفيدك مو (انگور) و استفاده براي حفظ نباتات و از بين بردن كرم سفيد ريشه و حشرات موذي استفاده از گوگرد معدني ضروري مي باشد. علاوه بر اين مصرف گوگرد باعث كاهش (پ هاش) خاك شده و اين امر باعث ميشود كه گياه آسان تر به عناصر ذخيره شده در خاك دسترسي پيدا كند.

:
برچسب‌ها:

[ ]