ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
فيلتر شني
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1396/8/15  ساعت: ۱۱

يكي از رايجترين و كاربردي ترين روشهاي آبياري ، آبياري قطره اي نواري مي باشد كه مناسب كشتهاي رديفي همچون پنبه مي باشد .
در سيستم آبياري قطره اي نواري ، از نوارهايي ساخته شده از جنس پلي اتيلن كه به نام نوار آبياري يا نوار تيپ شناخته شده ، استفاده مي گردد .
نوار تيپ به دو صورت نوار تيپ درزدار و پلاك دار در بازار موجود مي باشد كه در سايت بازار بزرگ كشاورزي ، در بخشهاي جداگانه ، اطلاعات هر يك موجود مي باشد .
نوار تيپ يا نوار آبياري براي اولين بار و در حدود پنجاه سال پيش در آمريكا توليد و مورد استفاده قرار گرفت .
خصوصيات نوار آبياري يا نوار تيپ
همانطور كه اشاره شد ، نوار آبياري از جنس پلي اتيلن بوده و بر خلاف لوله هاي پلي اتيلن قابليت انعطاف داشته و بصورت رولهايي با طول چند صد متري توليد و عرضه مي گردد.
شكل اوليه نوار آبياري مسطح و صاف بوده كه با ورود آب ، پر گشته و پس از انجام عمليات آبياري و خروج آب از نوار تيپ ، دوباره به شكل مسطح در مي آيد .
فاكتورهاي حائز اهميت در انتخاب نوار آبياري
• فشار كاري نوار آبياري 
• ضريب يكنواختي پخش آب 
• ضخامت نوار تيپ
• طول رول
• ميزان آبدهي نوار تيپ
• قطر داخلي
• طول پهن كردن تيپ
توصيه هاي فني و موارد احتيازي در بكار بردن نوار آبياري 
- يكي از مواردي كه در كابرد انواع نوار آبياري بايد به آن توجه نمود ، جهت منافذ آن مي باشد كه بايد حتما به سمت بالا باشد .
- فشار كاري و مش فيلتراسيون نيز از موارد احتياطي مي باشد كه بايد در نظر گرفته شود .
- به هنگام استفاده از نوار آبياري بايد مراقب بود كه كشيدگي بر روي زمين باعث خراشيدگي و ايجاد پارگي نوار تيپ نگردد .
- سيستم آبياري بايد مجهز به سيستم فيلتراسيون و فيلتر شني و ديسكي باشد تا آب به هنگام ورود به نوار آبياري فاقد ذرات معلق درشت باشد .
تقريبا پس از هر دو يا سه بار آبياري ، به منظور تخليه رسوبات از نوار آبياري ، بايد داخل آن به خوبي شستشو داده شود .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/10/6  ساعت: ۰۸

يك روش فيزيكي براي حذف ذرات معلق موجود در آب فيلتراسيوندانه‌اي ميباشد كه قدمتي طولاني دارد.
فيلتر شني از نوع فيلتراسيون دانه‌اي است و به شكل مخزن استوانه‌اي است كه تحت فشار بستري از ماسه (شن سيليسي و يا آنتراسيت) و شن دانه‌بندي شده مي‌باشد كه با صاف نمودن (فيلتراسيون) فيزيكي آب باعث ميشود تا ذرات معلق موجود در آن نظير رنگ ، گل، پلانكتون ، مواد آلي ، باكتري‌ها و ذرات حاصل حذف شوند. بدنه اين فيلترها، از جنس فولاد است و بر اساس استانداردهاي معتبر ساخته شده كه دو دريچه بازديد را دارا بوده و كليه سطوح مجاور با آب در داخل مخزن دستگاه با دو لايه رنگ اپوكسي و براي جلوگيري از خوردگي و تماميه سطوح بيروني دستگاه با رنگ روغني پوشش دارده شده زيرا در مجاورت هوا قرار دارند. در اين فيلترها فشار استاندارد كه بين 7-3 اتمسفر است وجود دارد. چنانچه فشار بيش از اين مقدار باشد پديده شيارسازي ايجاد مي‌شود.
فيلتر شني به دو صورت عمودي و افقي ساخته مي‌شوند. ارتفاع فيلترهاي عمودي استاندارد بين 7/0 الي 5/1 و قطر اين فيلترها از حدود 5/0 تا 3 متر است.فيلترهاي عمودي نبست به افقي ارجحيت دارند زيرا در راستاي ارتفاع آنها عمل تصفيه انجام ميشود. در فيلترهاي عمودي و افقي آب حاصل از شستشو و آب ورودي از طريق شبكه نازل در پايين و بالا دستگاه جمع آوري ويا تقسيم مي‌گردد.
آب از قسمت پاييني ستون وارد شده و پس از عبور از بستر فيلتر شني، شن دانه‌بندي شده با خلوص 98% و يك صفحه مشبك با 50 تا 70 عدد پستانك در هر متر مربع كه جهت آبكشي و جلوگيري از خروج ذرات شن از دستگاه تشكيل شده است، از قسمت تحتاني خارج مي‌گردد.
ذرات شني كه بصورت طبقاتي و دانه‌بندي شده برروي صفحه مشبك قرار ميگيرند بر حسب اندازه ذرات معلق در آب تعيين مي ‌شوند. ترتيب قرارگيري اندازه اين ذرات به ترتيب از درشت به ريز است به اين صورت است كه از سمت بالاي بستر به سمت پايين بستر قرار ميگيرند.
هرچه ضخامت بستر فيلتر بيشتر باشد، راندمان حذف مواد معلق در آن نيز بيشتر و راندمان حذف بالا خواهد رفت . فيلتر شني در عمل ضخامتشان بين محدوده 150-70 سانتيمتر قرار داد. بر اساس فشار روي بستر و قطر ذرات بستر دانه‌اي ، به ازاي هر مترمربع از سطح بستر 20-5 مترمكعب آب را در هر ساعت مي‌توان تصفيه نمود.
در دوره تصفيه، ذرات موجود در آب در بستر فيلتراسيون رسوب ميكنند و بتدريج فرج و خلل بستر را پر مي‌كنند.
بدين ترتيب با گذشت زمان معيني از شروع بهره برداري بر حسب ميزان مواد معلق آب ورودي و كدورت، افت فشار تدريجا افزايش مي يابد.
زمانيكه افت فشار دو سر فيلتر شني در حدود 8/0- 6/0 بار ثبت گردد، وقت آن رسيده است كه فيلتر با ورود جريان آب به صورت معكوس (Back Wash) بسترها مورد شستشو قرار بگيرند و از حالت سرويس خارج شوند. مدت زماني كه براي شستشو صرف ميشود بسته به ميزان كدورت آب ورودي دارد.
اگر اين فيلتر شني درست طراحي شوند ذرات تا 10 ميكرون را ميتوانند حذف نمايند و همچنين اگر مواد منعقد كننده به به آب ورودي تزريق شود حذف ذرات تا 2-1 ميكرون نيز امكان‌پذير خواهد بود. معمولا بازده اين سيستم ها حذف 50 تا 60 درصد از مواد كلوئيدي با اندازه 15-10 ميكرون است.آب ورودي كه به سيستم پيش تصفيه RO وارد ميشود بايد كدورتي كمتر از 10NTU داشته باشد. اگر كدورت بالاي 10NTU دوره Backwash اين سيستم ها براي بدست آوردن آب با كيفيت مناسب و قابل قبول باشد بسيار كم خواهد بود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/7  ساعت: ۱۰

فيلتر و ميكرو فيلترها در دستگاه تصفيه آب به منظور جلوگيري از رسوبات ناشي از ذرات معلق آب و مواد كلوئيدي بر روي ممبران دستگاه تصفيه آب نصب و استفاده مي شوند.
عموما فيلتر و ميكرو فيلترها از جنس پلي پروپيلن توليد و در دستگاه تصفيه آب مورد استفاده قرار مي گيرند.
از آنجا كه فيلتر و ميكرو فيلترها اليافي با تراكم بسيار بالا هستند ، ذرات معلق و رسوبات آب در لايه هاي خارجي فيلترها و ميكرو فيلترها به جا مي مانند .
يكي از متداولترين انواع ميكرو فيلتر كه در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن مورد استفاده قرار مي گيرد فيلتر ميكروني و يا فيلتر جامبو مي باشد. ميكرو فيلتر ها با قطر و ارتفاعهاي مختلف توليد و مورد استفاده قرار مي گيرند .
عموما قطر ميكرو فيلترها از 2 تا 20 ميكرون و ارتفاع ميكرو فيلتر ها از 10 تا 40 اينچ ، متعير مي باشد .
بسته به قطر داخلي ميكرو فيلترها ، در اصطلاح به انها ميكرو فيلتر اسليم و يا ميكرو فيلتر جامبو گفته مي شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/7  ساعت: ۱۰

فيلتر كربني كه به آن فيلتر زغالي نيز گفته مي شود عموما براي حذف بو و طعم نامطبوع و رنگ و مواد آلي در دستگاه تصفيه آب مورد استفاده قرار مي گيرد.
اساس كار فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، به اين شكل است كه كربن موجود در فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، مود آلي موجود در آب را ابتدا جذب نموده و سپس آن را تجزيه مي نمايد.
پس از عبور آب از بستر زغال در فيلتر زغالي يا فيلتر كربني ، رنگ و بو و طعم آن بد توسط كربن جذب شده بنابراين آب خروجي از فيلتر زغالي يا فيلتر كربني ، آبي فاقد طعم و بو و رنگ نامطبوع مي باشد .
اصولا به همين دليل ، در دستگاه تصفيه آب ، فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، پس از فيلتر شني قرار مي گيرد كه عمليات تصفيه كامل و آب خروجي فاقد هر گونه بو و طعم نامطبوع باشد.
اصولا جنس بدنه فيلتر كربني يا فيلتر زغالي استيل ، با پوشش اپوكسي بصورت رنگ مي باشد.
از ويژگيهاي فيلتر كربني يا فيلتر زغالي قدرت تحمل فشار ان تا 10 اتمسفر مي باشد . همچنين هزينه نصب و راه اندازي و نگهداري فيلتر زغالي يا فيلتر كربني كم و مقرون به صرفه مي باشد.

از فيلتر كربني يا فيلتر زغالي در صنايعي همچون تصفيه آب ، صنايع غذايي و ساير صنايع شيميايي استفاده مي شود.

 

فيلتر كربني

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/29  ساعت: ۱۲

در سيستمهاي آبياري ، باري خالص سازي آب ، از فيلتر شني استفاده مي شود. در فيلتر شني ، بستري از شن و ماسه ريز و نرم وجود دارد كه خالص سازي آب در فيلتر شني توسط همين شن و ماسه انجام ميشود.

در عمليات خالص سازي آب توسط فيلتر شني ، عموما فلزات سنگين ، هيدروكربنها و ساير رسوبات از آب گرفته مي شود.

با استفاده از فيلتر شني ، بدون بكار بردن مواد شيميايي ، آب نهايي ، خالص و زلال خواهد بود.

انواع فيلتر شني شامل فيلتر شني حوضچه اي ، فيلتر شني آرام ، فيلتر شني تحت فشار مي باشد كه مصطلح ترين و رايج ترين فيلتر شني مورد استفاده در كشور ما ، فيلتر شني تحت فشار مي باشد.

البته نحوده كار همه انواع فيلتر شني به يك شكل مي باشد كه عبارت است از عبور آب از يك بستر حاوي شن و ماسه نرم و پس از عبور آب از اين بستر ، محصول نهايي آبي زلال و خالص مي باشد.


فيلتر شني

 

:
برچسب‌ها:

[ ]