تشک طبى
بك لينك ايراني
طراحى سايت
تبليغات رايگان در اينترنت
سئو سايت
فلزياب
دستگاه تصفيه آب
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/11/27  ساعت: ۰۴

در اين مقاله علل اختلاف قيمت در دستگاه آب شيرين كن و دستگاه تصفيه آب بررسي مي شود.
يكي از مهمترين دلايل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب ، نوع سيستم تصفيه آب مي باشد.
اگر در دستگاه تصفيه آب از سيستم فيلتراسيون استفاده شده باشد به علت پايين بودن قيمت فيلتراسيون ، طبيعتا اين دستگاه تصفيه آب قيمت پايين تري نسبت به ساير انواع دستگاه تصفيه آب خواهد داشت. كه البته دستگاه تصفيه آب فيلتراسيون ، كيفيت پاييني هم خواهد داشت.
بر عكس در دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس به علت استفاده از دستگاه و ابزار با كيفيت و بطور كلي پيچيدگي اين نوع دستگاه تصفيه آب ، قيمت تمام شده بالاتر از ساير انواع دستگاه تصفيه آب خواهد بود.
يكي ديگر از علل تفاوت قيمت در دستگاه تصفيه آب ، امكانات دستگاه تصفيه آب مي باشد . به اين معني كه بسته به اينكه در دستگاه تصفيه آب از شير برقي و شير ميكسر استفاده شده باشد يا نه ، يا جنس اتصالات ، استفاده از مانومتر و ساير امكانات ، قيمت دستگاه تصفيه آب و آب شيرين كن متفاوت خواهد شد.
در واقع دارا بودن يا نبودن هر كدام از اين قطعات در قيمت تمام شده دستگاه تصفيه آب تاثير گذار مي باشد.
يكي ديگر از دلايل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب ، كيفيت ساخت و توليد ان مي باشد. اينكه دستگاه تصفيه آب ساخت و توليد چه كشوري مي باشد ، قطعات بكار رفته در دستگاه تصفيه آب ساخت و يا مونتاز چه شركت و كشوريست ، كيفيت و استانداردهاي قطعات بكار رفته در دستگاه تصفيه آب ، در قيمت نهايي آن تاثير گذار مي باشد.
يكي ديگر از دلايل تفاوت قيمت دستگاه تصفيه آب با ساير انواع آن ، ماركدار بودن يا نبودن دستگاه مي باشد. مارك دار بودن يك دستگاه آب شيرين كن دليلي بر با كيفيت بودن ان مي باشد و قطعا اجزا و قطعات بكار رفته در اين دستگاه آب شيرين كن از نوع مرغوب و با كيفيت و استاندارد بوده است.
و به عنوان آخرين دليل تفاوت قيمت دستگاه تصفيه آب ، فروشگاه و شركتي است كه دستگاه تصفيه آب از آنجا خريداري شده است.
با خريد دستگاه تصفيه آب از يك شركت معتبر ، ممكن است هزينه بيشتري پرداخت نماييد اما قطعا دستگاه تصفيه آب شما از كيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/11/27  ساعت: ۰۳

مهمترين‌ روشهاي تصفيه در دستگاه تصفيه آب عبارتند از:
تصفيه آب اسمز معكوس
تصفيه آب شيميايي
تصفيه آب مكانيكي
تصفيه آب بيوشيميايي آب
تصفيه آب به روش فيلتراسيون
بررسي روش هاي تصفيه آب در دستگاه تصفيه آب خانگي و كاربردهاي آنها
به طور كلي دستگاه تصفيه آب خانگي براي حذف يا كاهـش مواد زائد آب آشاميدني بكار مي رود. عمده ترين مواردي كه توسط دستگاه تصفيه آب خانگي حذف ميشود شامل كلر و تركيبات آن از آب ، سختي آب ، فلزات سنگين و آلودگي هاي ميكروبي موجود در آب مي باشد.
در مقاله فوق قصد داريم كه به بررسي روشهاي مختلف تصفيه آب و حذف مواد زائد آن بپردازيم :
حذف املاح و مواد زائد توسط دستگاه تصفيه آب
تماس آب با تركيبهاي آهكي خاك و سطح زمين باعث اختلاط سختي و آب مي شود.به همين علت است كه به طور معمول ، آبهاي زيرزميني ، نسبت به آبهاي سطحي ، از سخي بيشتري برخوردار مي باشند.
حذف كلـر از آب توسط دستگاه تصفيه آب
در تصفيه خانه هاي شهري به منظور گندزدايي و ضدعفوني آب ، از كلر استفاده مي شود. اخيرا در بررسي هاي انجام شده بر روي مولكولهاي آب ، به اين نتيجه رسيده اند كه كلر در تركيب با ساير مواد آلي موجود در آب ، توليد و ايجاد تركيبات سمي و خطرناكي ميكند كه براي سلامت انسان بسيار مضر مي باشد. بنابراين يكي از وظايف دستگاه تصفيه آب حذف كلر و تركيبات سمي آن مي باشد .
حذف فلزات سنگين توسط دستگاه تصفيه آب
پسابهاي صنعتي باعث نفوذ و ورود فلزات سنگين به داخل ابهاي سطحي مي شوند. امروزه با ازدياد پسابهاي شهري و صنعتي ، ميزان اختلاط فلزات سنگين به داخل آبها زياد شده و باعث بروز بيماريهاي زيادي در انسان و از بين رفتن محيط زيست و حيوانات بيشماري در سراسر دنيا مي گردد.
حذف ميكرواورگانيزم هاي بيماري زاي آب توسط دستگاه تصفيه آب
ميكربها از طريق نفوذ فاضلاب انساني به آبهاي آشاميدني ، به انسان منتقل مي شوند. يكي از كاربردهاي دستگاه تصفيه آب حذف اين عوامل ميكروبي بيماري زا از آب مي باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/11/27  ساعت: ۰۳

چهار استاندارد در دستگاه تصفيه آب بايد رعايت شود تا استفاده از يك دستگاه تصفيه آب را بهينه و كارآمد نمايد.
سيستم فيلتراسيون در دستگاه تصفيه آب :
اولين گزينه در دستگاه تصفيه آب ، استفاده درست از فيلترها و سيستم فيلتراسيون مي باشد .توجه داشته باشيد كه در دستگاه تصفيه آب نقش فيلترها ، حذف ذرات با اندازه بيشتر از 5 ميكرون ميباشد. اين ذرات درون حفره هاي فيلترهاي دستگاه تصفيه آب حبس شده و اصطلاحا از فيلترها رد نمي شوند. بنابراين بكار بردن فيلترهاي استاندارد و مناسب در دستگاه تصفيه آب يكي از موارد مهم ميباشد كه در نحوه عملكرد و افزايش كيفيت دستگاه تصفيه آب موثر خواهد بود.
نرم كردن آب توسط دستگاه تصفيه آب :
با استفاده از ستون هاي رزين كاتيوني در دستگاه تصفيه آب مي توان كلسيم و منيزيم را با يون سديم جايگزين كرد. ستون هاي رزيني دستگاه تصفيه آب ،با استفاده از آب نمك احيا مي شوند.
ضدعفوني با استفاده از نور فرابنفش در دستگاه تصفيه آب :
با استفاده از نور UV مي توان آب را ضدعفوني كرد. اين سيستم با تاباندن نور UV به ميكروارگانيسم باعث غيرفعال شدن آن مي شود.
دستگاه تصفيه آب سيستم اسمز معكوس:
با استفاده از دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس مي توان به كيفيت مطلوب آب آشاميدني دست يافت. در اين نوع از دستگاه تصفيه آب ، با بهره گيري از تكنولوژي ممبران تمامي مواد مضر از آب حذف مي شود و آب بدست آمده از نظر استاندارد مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/10/14  ساعت: ۰۳

پرشر وسل محفظه اي براي قرار گرفتن ممبرين در دستگاه تصفيه آب است . در صنايع سيستم ، اولترافيلتراسيون ، نانوفيلتراسيون ، نمك زدايي ، اسمز معكوس پرشر وسل كاربرد مهم و وسيعي دارد.
پرشر وسل ها در جنس پوسته، ورودي و خروجي خوراك، محدوده عملكرد دمايي، محدوده عملكرد فشاري، محدوده عملكرد (pH) و اندازه مختلف و محل قرارگيري پورت هاي ورودي و خروجي تفاوت هايي دارند.
پرشر وسل ها همگي سطح داخلي صافي دارند كه براي آب بندي بهتر ممبرين در دستگاه تصفيه آب تعبيه شدند و باعث سهولت جابجايي آن درون وسل ميشوند. پوسته پرشر وسل از جنس كامپوزيت اپوكسي تقويت شده است با الياف شيشه (FRP)، ورودي خوراك از كنار( Side Entry ) ويا از انتها ( End Entry ) ، خوراك و پساب و اندازه مختلف پورت هاي ورودي و خروجي آب تصفيه شده داراي استاندارد هاي جهاني مي باشند.
سايز پرشروسل ها از 4اينچ تا 8 اينچ است.
محل قرار گيري پورت پرشر وسل ها به دو صورت زير است:
(side port) پرشر وسل سايد پورت
(end port) پرشر وسل اند پورت

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/16  ساعت: ۰۵

فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي ، نوعي از فيلرهاي دستگاه تصفيه آب مي باشد كه خاصيت اسيدي آب را كم كرده و به آن خاصيت قليايي مي بخشد .
فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي آب را يونيزه نموده و با توليد هيدروژن فعال در آب ، باعث ايجاد خاصيت آنتي اكسيداني در آب مي شود.
همچنين فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي با تامين املاح مورد نياز بدن ، همچون منيزيم و كلسيم ، مانع از بروز پوكي استخوان و بسياري از بيماري هاي مزمن در بدن مي شود .
در واقع فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي با افزايش سطح پي هاش آب ، باعث ايجاد خاصيت قليايي آن شده كه اين پارامتر ، براي سلامتي بدن بسيار مفيد مي باشد.
علاوه بر اين فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي با سم زدايي آب ، امكان جذب مواد مغذي آن را تسهيل كرده و باعث نفوذپذيري بيشتر آب توسط سلولهاي بدن مي گردد.
فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي كليه سموم و آفت كشهايي كه به صورت احتمالي ممكن است در آب وجود داشته باشد از بين برده و آبي با درصد خلوص بالا توليد مينمايد.

 

فيلتر آلكالاين  ، فيلتر قليايي

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/14  ساعت: ۰۶

تأثير دماي خوراك در عملكرد ممبران هاي دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس آب دريا
سيستم هاي NF نانوفيلتراسيون و RO اسمز معكوس در فرآيند تصفيه آب درحال توسعه مي باشد. هم اكنون در كشور واحدهاي متعددي از توليد آب كه روش هاي نانو فيلتراسيون و اسمز معكوس استفاده ميكنند براي توليد آب آشاميدني مورد استفاده قرار ميگيرند. درنتيجه بهتر است شناخت بيشتري از رفتار ممبران ها جهت دستيابي به راندمان هاي بالا در تصفيه آب بدست آيد.
عملگرهاي زيادي بر فعاليت سيستم هاي تصفيه آب اسمز معكوس تأثير دارند. مهمترين بخش دستگاه آب شيرين كن اسمز معكوس مربوط به ممبران ها است. بررسي عملكرد ممبران ها و شناسايي تأثير عوامل متعدد بر واكنشهاي آن تأثير زيادي در پيشبرد اين واحد دارند.
از عوامل مختلف مؤثر بر واكنش ممبران ها مي توان به اسيد آب ورودي، ناخالصي هاي موجود در آب نظير كلر آزاد و همچنين دماي آب ورودي اشاره نمود.
دماي آبي كه وارد دستگاه تصفيه آب ميشود بر عملكرد اين ممبران هاي دستگاه تصفيه آب تاثير ميگذارد. در بخش زير به صورت مجزا به تأثير عامل دما در فعاليت ممبران هاي نانوفيلتراسيون و اسمز معكوس مي پردازيم.
تأثير افزايش دما در عملكرد ممبران هاي نانو فيلتراسيون
يك سيستم پايلوت را در نظر ميگيريم كه بتوانيم ببررسي تأثير دما در عملكرد ممبران هاي NF بپردازيم. در الگوها دماي آب ورودي از 10 تا 30 درجه قابل تغيير است. در شرايط زمستان با تاثير دما از 10 تا 20 سانتيگراد نشان ميدهد كه ميزان ريكاوري آب از چهل و پنج درصد در دماي 10 درجه به شصت درصد در دماي 30 درجه سانتيگراد افزايش مي يابد. در تابستان با افزايش دما از 25 به 35 درجه ميزان بازيافت از 60 درصد به 75 درصد افزايش يافت.
اما با حرارت آب ميبينيم كه هدايت الكتريكي آب خروجي از ممبران بيشتر ميشود.
تآثير دماي آب وارد شده در فرآيند ممبران هاي آب شيرين كن اسمز معكوس

با حفظ فشار آب وارد شده به ممبران هاي دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس دريايي و حرارت دادن آب ورودي مي توان تأثير اين مورد را بررسي نمود. نشان داده ميشود كه با حرارت آب از 25 درجه سانتيگراد تا 33 درجه سانتيگراد نشان ميدهد كه ميزان ريكاوري از 42 درصد به 50 درصد ميرسد. اما همانند آن كه در مورد ممبران هاي NF ديديم در مورد ممبران هاي دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس نيز با حرارت, افزايش نسبي در هدايت الكتريكي آب خارج شده از 700 ميكروزيمنس در سانتي متر به 900 نشان ميدهد.

 

دستگاه تصفيه آب

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/7  ساعت: ۰۴

فيلتر و ميكرو فيلترها در دستگاه تصفيه آب به منظور جلوگيري از رسوبات ناشي از ذرات معلق آب و مواد كلوئيدي بر روي ممبران دستگاه تصفيه آب نصب و استفاده مي شوند.
عموما فيلتر و ميكرو فيلترها از جنس پلي پروپيلن توليد و در دستگاه تصفيه آب مورد استفاده قرار مي گيرند.
از آنجا كه فيلتر و ميكرو فيلترها اليافي با تراكم بسيار بالا هستند ، ذرات معلق و رسوبات آب در لايه هاي خارجي فيلترها و ميكرو فيلترها به جا مي مانند .
يكي از متداولترين انواع ميكرو فيلتر كه در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن مورد استفاده قرار مي گيرد فيلتر ميكروني و يا فيلتر جامبو مي باشد. ميكرو فيلتر ها با قطر و ارتفاعهاي مختلف توليد و مورد استفاده قرار مي گيرند .
عموما قطر ميكرو فيلترها از 2 تا 20 ميكرون و ارتفاع ميكرو فيلتر ها از 10 تا 40 اينچ ، متعير مي باشد .
بسته به قطر داخلي ميكرو فيلترها ، در اصطلاح به انها ميكرو فيلتر اسليم و يا ميكرو فيلتر جامبو گفته مي شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/7  ساعت: ۰۴

فيلتر كربني كه به آن فيلتر زغالي نيز گفته مي شود عموما براي حذف بو و طعم نامطبوع و رنگ و مواد آلي در دستگاه تصفيه آب مورد استفاده قرار مي گيرد.
اساس كار فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، به اين شكل است كه كربن موجود در فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، مود آلي موجود در آب را ابتدا جذب نموده و سپس آن را تجزيه مي نمايد.
پس از عبور آب از بستر زغال در فيلتر زغالي يا فيلتر كربني ، رنگ و بو و طعم آن بد توسط كربن جذب شده بنابراين آب خروجي از فيلتر زغالي يا فيلتر كربني ، آبي فاقد طعم و بو و رنگ نامطبوع مي باشد .
اصولا به همين دليل ، در دستگاه تصفيه آب ، فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، پس از فيلتر شني قرار مي گيرد كه عمليات تصفيه كامل و آب خروجي فاقد هر گونه بو و طعم نامطبوع باشد.
اصولا جنس بدنه فيلتر كربني يا فيلتر زغالي استيل ، با پوشش اپوكسي بصورت رنگ مي باشد.
از ويژگيهاي فيلتر كربني يا فيلتر زغالي قدرت تحمل فشار ان تا 10 اتمسفر مي باشد . همچنين هزينه نصب و راه اندازي و نگهداري فيلتر زغالي يا فيلتر كربني كم و مقرون به صرفه مي باشد.

از فيلتر كربني يا فيلتر زغالي در صنايعي همچون تصفيه آب ، صنايع غذايي و ساير صنايع شيميايي استفاده مي شود.

 

فيلتر كربني

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/7  ساعت: ۰۴

فيلتر نخي يكي از پر كاربردترين انواع فيلتر مورد استفاده در دستگاه تصفيه آب مي باشد كه ساخته شده از الياف پلي پروپيلن مي باشد .
فيلتر نخي نسبت به ساير فيلترهاي دستگاه تصفيه آب اين مزيت را دارد كه قابل شستشو بوده و ميتوان پس از شستشو ، مجددا از ان به عنوان فيلتر دستگاه تصفيه آب استفاده نمود.
در برخي از انواع دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن مانند دستگاه تصفيه آب دريايي ، استفاده از فيلتر نخي ضروري و اجتناب ناپذير مي باشد .
ميزان حساسيت در فيلتر نخي و همچنين منافذ آن ، بستگي به نوع بافت فيلتر نخي دارد .
عموما فيلتر نخي قابل توليد در اندازه و حساسيت هاي مختلفي متغير بين 1 تا 200 ميكرون مي باشد .
ار فيلتر نخي ، علاوه بر صنعت تصفيه آب و دستگاههاي آب شيرين كن ، در صنايع ديگري همچون ليتوگرافي و ... نيز استفاده مي شود.

فيلتر نخي نيز مانند ساير فيلتر ها بر اساس نوع ضخامت ان ، در اصطلاح به فيلتر نخي اسليم و فيلتر نخي جامبو مصطلح مي باشد.

فيلتر نخي

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/9/2  ساعت: ۰۶

ساخت دستگاه آب شيرين كن و دستگاه تصفيه آب ، اصول و استانداردهايي دارد كه با رعايت كردين اين استانداردها ، دستگاه آب شيرين كن توليد شده مي تواند كارايي و عملكرد بسيار مطلوبي داشته باشد .
يكي از اصول مهم و ابتدايي در طراحي و ساخت دستگاه تصفيه آب و آب شيرين كن ، طراحي بخش پيش تصفيه دستگاه تصفيه آب به منظور رفع كدورت آب مي باشد .
همچنين نوع پمپي كه فشار آب ورودي دستگاه تصفيه آب را تامين ميكند بسيار مهم است .
در دستگاه آب شيرين كن استاندارد ، فشار كاري اوليه و نهايي دستگاه بايد هماهنگ باشد . اين موضوع به طول عمر پمپ كمك مي كند .
همچنين در ساخت دستگاه آب شيرين كن و دستگاه تصفيه آب جنس پمپ و اتصالات به لحاظ مقاومت آلياژ در برابر خوردگي از اهميت بالايي رخوردار است .
به هنگام استفاده از دستگاه تصفيه آب نيز ، محل استقرار و جانمايي دستگاه بسيار مهم است .
حجم آب شيرين مورد نياز كاربر در انتخاب دستگاه آب شيرين كن نيز حائز اهميت است . همچنين ميزان آلودگي و كدورت آب كه براي آگاهي از اين موضوع نياز به آناليز اب توسط آزمايشگاه هاي معتبر مي باشد .

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/27  ساعت: ۰۳

در دستگاه تصفيه آب و به طور كلي در سيستمهاي غشايي مانند دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس ، به مرور و بر اثر عبور مواد معلق و املاح محلول در آب ، منافذ موجود بر روي غشاي ممبران پر شده كه اين موضوع مانع عبور آب از ممبران دستگاه تصفيه آب در دراز مدت ميشود. براي رفع اين موضوع و ممانعت از گرفتگي منافذ ممبران دستگاه تصفيه آب ، از مواد شيميايي مانند آنتي اسكالانت استفاده ميكنيم.

تركيبات معدني همچون سولفات كلسيم ، كربنات كلسيم ، سولفات باريم ، باعث گرفتگي منافذ ممبران دستگاه تصفيه آب شده و راندمان و عملكرد دستگاه را كاهش دهد. لذا استفاده از تركيبات شيميايي همچون آنتي اسكالانت در محيطهايي كه از دستگاه تصفيه آب استفاده ميشود ، امري ضروري مي باشد .

در واقع آنتي اسكالانت سطح حلاليت املاح و ذرات محلول و موجود در آب را افزايش داده در نتيجه ميزان رسوب اين مواد را كاهش مي دهد  . بنابر اين توضيحات ميتوان گفت وظيفه اصلي آنتي اسكالانت حل رسوبات نيست ، بلكه آنتي اسكالانت سرعت رسوب دهي املاح را در ممبران دستگاه تصفيه آب كاهش ميدهد

 

آنتي اسكالانت

.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/25  ساعت: ۰۳

 با توجه به روند چشمگير افزايش جمعيت در دنيا ، تامين آب آشاميدني با مشكل جدي روبرو گشته است. صرفنظر از كمبود آب آشاميدني ، در بسياري از صنايع نيز براي عملكرد مناسب و خروجي بهتر ، استفاده از دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن از ضروريات مي باشد.

دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس در صنايع مختلف ، به دليل كم هزينه بودن نسبت به ساير سيستمهاي تصفيه آب ، بيشتر مورد استفاده قرار ميگرد.

همچنين روش اسمز معكوس علاوه بر پايين بودن هزينه ها ، ظرفيت بالايي در توليد آب شيرين و تصفيه شده  دارد .

روش كار در دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس به اين نحو است كه آب از غشاي اسمز معكوس يا همان ممبران دستگاه تصفيه آب عبور ميكند . اين ممبران شامل منافذ بسيار ريزي مي باشد كه در حين عبور بسياري از ذرات و املاح موجود در آب را از آب گرفته و آب ، پس از عبور از ممبران دستگاه تصفيه آب ، تا حد زيادي ناخالصي ها و املاح و ميكروبهاي خود را از دست مي دهد .

در واقع ممبران دستگاه تصفيه آب ، مهمترين وظيفه را در امر تصفيه آب به عهده دارد و با نصب يك ممبران مناسب ، در دستگاه تصفيه آب صنعتي، بيش از 99 درصد از املاح و ذرات اب حذف ميگردد.

البته بايد توجه داشت براي انتخاب و نصب و طراحي دستگاه تصفيه آب ، عوامل متعددي را بايد در نظر گرفت. مهمترين مساله در انتخاب دستگاه تصفيه آب ، نوع آب مورد تصفيه مي باشد و ميزان آلودگي و يا شوري آب ، در انتخاب دستگاه تصفيه آب بسيار موثر است.

 


دستگاه تصفيه آب

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/22  ساعت: ۰۶

پكيچ كلر زني يكي از اساسي ترين اهداف تصفيه آب و فاضلاب، گند زدائي يا ضد عفوني نمودن و به منظوره از بين بردن عوامل ميكروبي بيماريزاي موجود و همچنين بي خطر سازي پساب جهت تخليه در انواع آب هاي سطحي يا مصارف كشاورزي مي باشد. براي گند زدائي و ضدعفوني كردن روشهاي مختلفي ارائه شده است كه از جمله مهمترين آنها پكيچ كلرزني ، ازن زني، استفاده از برم ،دي اكسيد كلر ، يد و نيز اشعه ماوراء بنفش مي باشد.
پكيچ كلرزني عمومي ترين روش گند زدائي در جهان مي باشد كه به دليل مزيت هايي كه دارد از اهميت بالايي برخوردار است .
از مزايا ي پكيج كلرزني نسبت به ساير سيستم هاي گندزداي ميتوان به موارد زير اشاره كرد:
و در دسترس بودن در تعداد مقادير زياد ارزاني قيمت –
– در غلظت هاي كم كارايي بالايي دارد
پس از عمل گند زدائي وداشتن باقي مانده در آب و بهره برداري آسان ، بسيار مورد توجه قرار گرفته است..
ازجمله مزايا وكاربردهاي سيستم پكيج كلر زني ،ميتوان به نگهداري رنگ، كنترل مزه و بو اشاره كرد.
همچنين ميتوان به مواردي ازجمله:
- حذف BOD موجود در آب و فاضلاب ،اكسيداسيون منگنز ، سولفيد ، آهن و نيز آمونياك
-ضد عفوني كردن آب مورد استفاده در دامداري ها
-گندزدايي آب براي تامين شدن آب شرب
- گندزدايي آب مورد استفاده در واحدهاي آزمايشگاهي و پزشكي ، صنايع دارويي ،صنايع غذايي ,
- ضدعفوني كردن آب مورد استفاده در برج خنك كن
- گندزدايي و پيش تصفيه آب ورودي به سيستم اولترافيلتراسيون و اسمز معكوس
- ضدعفوني و گندزدايي بازيافت پس ابهاي صنعتي و فاضلاب
- گند زدايي آبمورد استفاده در صنايع نساجي ، پتروشيمي ، كاغذ سازي ، زنگرزي و شيميايي
- ضدعفوني و تصفيه آب در استخر شنا

 

پكيج كلر زني

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/22  ساعت: ۰۵

سختي گير آب

آب در طبيعت از زمين هاي آهكي و لايه هاي دو لوميتي، كلسيم و منيزيم عبور ميكند و آنها را در خود حل مي كند كه به اين پديده اصطلاحا سختي آب ميگويند.  سختي گير آب موقت شامل تركيبات بي كربنات كلسيم و منيزيم در آب است و سختي گير آب دائم داراي املاح مربوطه به سولفات، كلرور و نيترات كلسيم يا منيزيم ميباشد. به مجموع سختي گير آب دائم و موقت سختي كل آب ميگويند

سختي گير آب موقت

منظور از سختي گير آب موقت ،سختي مي باشد كه براثر اينكه به آب حرارت داده شود املاح بي كربنات كلسيم و منيزيم از حالت محلول خارج ميشود و به صورت غير محلول در مي آيد

سختي گير آب دائم

به معني ساده منظور از سختي گير آب دائم ،سختي مي باشد كه توسط حرارت دادن به آب املاح موجود در آب از حالت محلول خارج نشوند .

آب هاي سخت بر اثر حرارت دادن خيلي سريع تر تشكيل رسوب ميدهند و با مشكلات زيادي در بويلرها و مبدل هاي حرارتي مواجهه ميشوند ، به گونه ايي  كه قطر يك لايه رسوب به يك ميليمتر ميرسد كه بر روي سطوح گرم كننده يك آب گرم كن به عنوان  عايق حرارتي عمل كرده كه باعث افزايش تقريبا 10درصد هزينه ميشود

يكي از مهم ترين علل  كاهش بازدهي مبدل ها و در نتيجه افزايش انرژي راهبري تشكيل رسوب در جدارها و ديوارها است كه باعث آسيب هاي فراواني به تاسيسات برودتي و حرارتي ميشود

سختي آب مشكلات زيادي را به دليل بالا بودن قابليت رسوب گذاري و خورندگي بويژه در مصارف صنعتي و تاسيساتي ايجاد ميكنند، كه اهم آن عبارتند از :

•    رسوب گذاري در تاسيسات حرارتي و افزايش خوردگي

•    افزايش بي رويه مصرف انرژي به دليل وجود لايه هاي ضخيم رسوبي و كاهش راندمان انتقال حرارت

•    ايجاد رسوبات سفيد رنگ و لكه و بر روي سطوح فلز ،شيشه، ، لباس ، پارچه و نظاير آن .

•    بر اثر تشكيل رسوبات سخت در جداره داخلي لوله ها و مخازن ظرفيت انتقال جريان آب كاهش ميابد.

•    به دليل كاهش خاصيت كف كنندگي مواد شوينده  در آب سخت مصرف آنها افزايش پيدا ميكند

سه عامل اساسي در تشكيل رسوب در آبها دخيل است كه در زير به آنها اشاره مي شود :
دما : افزايش دما در آب ، باعث مي شود كه ميزان حلاليت فلزات موجود در آب كم شود كه اين عامل سبب افزايش تشكيل رسوب در آب مي شود.
قلياييت آب : در صورت كاهش سطح قلياييت آب يا افزايش خاصيت اسيدي آب ، ميزان حلاليت آب كم ميشود كه در نتيجه ميزان رسوب گذاري در آب افزايش خواهد يافت .
فشار آب : در صورت كم بودن فشار آب ، ميزان حلاليت آب كاهش يافته كه در نتيجه سرعت و ميزان رسوب گذاري آب ، افزايش خواهد داشت.

 از لحاظ سختي گير آب طبقه بندي بشرح ذيل ميباشد:

 150-0 ميلي گرم در ليتر را آب هاي سبك

300-150 ميلي گرم در ليتر آب هاي با سختي متوسط

400-300 ميلي گرم در ليتر آب هاي سخت

بيشتر از 400 ميلي گرم در ليتر آب هاي خيلي سخت

 روش هاي گوناگوني براي برطرف كردن آثار سختي گير آب وجود دارد كه مهم ترين آن ها روش هاي زير است :

سختي گير آب رزيني

اسمز معكوس

سختي گير آب مغناطيسي

تقطير

و ...

براي مهار كردن املاح موجود در آب روش هاي بسيار متنوعي وجود دارد كه بايد نمونه اي از آب گرفته شود تا هر كدام از حالتها مورد بررسي قرار بگيرد و باتوجه به آناليز شيميايي آن و تحليل شرايط  اقتصادي و محيطي مناسب ترين روش را انتخاب كرد .

 

سختي گير آب

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/17  ساعت: ۰۵
در اين مقاله علل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب بررسي مي شود.
يكي از مهمترين دلايل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب ، نوع سيستم تصفيه آب مي باشد.
اگر در دستگاه تصفيه آب از سيستم فيلتراسيون استفاده شده باشد به علت پايين بودن قيمت فيلتراسيون ، طبيعتا اين دستگاه تصفيه آب قيمت پايين تري نسبت به ساير انواع دستگاه تصفيه آب خواهد داشت. كه البته دستگاه تصفيه آب فيلتراسيون ، كيفيت پاييني هم خواهد داشت.
بر عكس در دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس به علت استفاده از دستگاه و ابزار با كيفيت و بطور كلي پيچيدگي اين نوع دستگاه تصفيه آب ، قيمت تمام شده بالاتر از ساير انواع دستگاه تصفيه آب خواهد بود.
يكي ديگر از علل تفاوت قيمت در دستگاه تصفيه آب ، امكانات دستگاه تصفيه آب مي باشد . به اين معني كه بسته به اينكه در دستگاه تصفيه آب از شير برقي و شير ميكسر استفاده شده باشد يا نه ، يا جنس اتصالات ، استفاده از مانومتر و ساير امكانات ، قيمت دستگاه تصفيه آب و آب شيرين كن متفاوت خواهد شد.
در واقع دارا بودن يا نبودن هر كدام از اين قطعات در قيمت تمام شده دستگاه تصفيه آب تاثير گذار مي باشد.
يكي ديگر از دلايل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب ، كيفيت ساخت و توليد ان مي باشد. اينكه دستگاه تصفيه آب ساخت و توليد چه كشوري مي باشد ، قطعات بكار رفته در دستگاه تصفيه آب ساخت و يا مونتاز چه شركت و كشوريست ، كيفيت و استانداردهاي قطعات بكار رفته در دستگاه تصفيه آب ، در قيمت نهايي آن تاثير گذار مي باشد.
يكي ديگر از دلايل تفاوت قيمت دستگاه تصفيه آب با ساير انواع آن ، ماركدار بودن يا نبودن دستگاه مي باشد. مارك دار بودن يك دستگاه آب شيرين كن دليلي بر با كيفيت بودن ان مي باشد و قطعا اجزا و قطعات بكار رفته در اين دستگاه آب شيرين كن از نوع مرغوب و با كيفيت و استاندارد بوده است.
و به عنوان آخرين دليل تفاوت قيمت دستگاه تصفيه آب ، فروشگاه و شركتي است كه دستگاه تصفيه آب از آنجا خريداري شده است.
با خريد دستگاه تصفيه آب از يك شركت معتبر ، ممكن است هزينه بيشتري پرداخت نماييد اما قطعا دستگاه تصفيه آب شما از كيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود .

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/17  ساعت: ۰۴

در سايت بازار بزرگ كشاورزي ايران ، شركتهاي توليد كننده و تامين كننده آنتي اسكالانت ، دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن ضمن معرفي محصولات خود ، با ارائه اطلاعات كامل در اين زمينه ، شما را در تهيه و تامين نياز خود در هر صنعتي كه باشيد ، ياري مي نمايند .

سايت بازار بزرگ كشاورزي علاوه بر معرفي شركتهاي مختلف در زمينه هاي گوناگون بخش كشاورزي و معرفي انواع كالاها و توليدات مختلف اعم از انواع كود شيميايي ، سموم شيميايي ، انواع دستگاه تصفيه آب و تجهيزات وابسته به آن ( آنتي اسكالانت ، انواع ممبرين دستگاه تصفيه آب ، پكيج كلر زني و ... ) ، انواع نهاده دامي و كشاورزي و ... بانك جامعي از مقالات كشاورزي ارائه ميدهد. ضمن اينكه شما ميتوانيد در سايت بازار بزرگ كشاورزي به صورت روزانه از آخرين اخبار كشاورزي روز دنيا و كشور مطلع گرديد.

همچنين در سايت بازار بزرگ كشاورزي ايران قيمت روز نهاده هاي دامي ، نهاده هاي كشاورزي ، ليست نمايشگاههاي كشاورزي ، شركتهاي فعال در بخش كشاورزي به همراه هزاران محصول و كالاي مرتبط با صنعت كشاورزي معرفي مي گردد.

براي بازديد از انواع دستگاه تصفيه آب و صنايع وابسته به آن نظير انواع آنتي اسكالانت ، انواع پكيج كلر زني ، انواع پكيج تزريق مواد شيميايي به سايت بازار بزرگ كشاورزي مراجعه نماييد .

 

آنتي اسكالانت

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/17  ساعت: ۰۳
به علت ايجاد و پيدايش رسوبات حاصل از نمكهاي محلول در آب و نهايتا گرفتگي ممبرانها در دستگاه تصفيه آب ، سرمايه گذاري بر روي مواد شيميايي ضد رسوب و آنتي اسكالانت ، براي اشخاص و صنايعي كه استفاده از دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن براي انها اهميت دارد ، از جايگاه ويژه اي برخوردار است.
بسياري از تركيبات و مواد معدني موجود در آبي كه قرار است توسط دستگاه تصفيه آب ، مورد تصفيه قرار گيرد باعث ايجاد رسوب شده كه استفاده از آنتي اسكالانت را ضروري مينمايند. از برخي از اين مواد ميتوان به كربنات كلسيم ، سولفات كلسيم ، سولفات باريم و ... اشاره كرد.
عدم استفاده از آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب ميتوانند باعث كاهش طول عمر ممبرانها در دستگاه آب شيرين كن يا دستگاه تصفيه آب شود . همچنين به علت عملكرد نامناسب ممبران دستگاه تصفيه آب ، ميزان و كيفيت آب توليد شده توسط دستگاه تصفيه آب به شدت كاهش مي يابد. از طرفي هزينه بهره برداري از دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس افزايش مي يابد.

با تزريق آنتي اسكالانت از پيدايش رسوب در دستگاه تصفيه آب جلوگيري نماييد
عدم استفاده از آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب سبب مي شود كه به مرور و با گذشت زمان ميزان و ضخامت رسوبات ممبران دستگاه تصفيه آب زياد شده و جريان آب در دستگاه آب شيرين كن را به شدت كاهش دهد .
آنتي اسكالانت به آلاينده هاي موجود در آب ورودي دستگاه تصفيه آب نفوذ كرده و مانع از پسبندگي آنها به غشاي ممبران دستگاه تصفيه آب مي شود.
البته توصيه مي شود كه از آنتي اسكالانت مرغوب در دستگاه تصفيه آب استفاده شود. بكار بردن آنتي اسكالانت نامرغوب در دستگاه تصفيه آب و آب شيرين كن ميتواند باعث مشكلاتي از قبيل افزايش تعداد دفعات شستشوي ممبران دستگاه تصفيه آب ، كاهش عمر ممبران دستگاه تصفيه آب ، و كاهش ميزان و كيفيت آب توليدي توسط دستگاه تصفيه آب شود.

آنتي اسكالانت

 

:
برچسب‌ها:

[ ]