آموزش کافی شاپ
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه مرغ بومی
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
بلدرچين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1396/1/16  ساعت: ۱۲

نكاتي كليدي در استفاده از دستگاه جوجه كشي بلدرچين
بلدرچين ها پرندگان حساسي بوده كه بسيار مستعد انواع بيماري و باكتري مي باشند بنابراين براي استفاده از دستگاه جوجه كشي بلدرچين و پرورش اين پرنده رعايت نكاتي لازم مي باشد كه در اين مقاله بصورت اجمالي به آنها اشاره خواهد شد .
پيش از استفاده از دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، لازم است كه دستگاه بصورت كامل ضد عفوني شود تا چنانچه باكتري و بيماري از جوجه كشي دوره قبل و استفاده قبلي از دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، به جا مانده است ، از بين برود .
همچنين مكاني كه دستگاه جوجه كشي بلدرچين در آن قرار مي گيرد و مكاني كه براي پروش جوجه هاي بلدرچين در نظر گرفته شده است و همچنين تجهيزات مورد استفاده در پرورش بلدرچين اعم از دستگاه جوجه كشي بلدرچين و آبخوري و دانخوري بايد كاملا ضد عفوني گردد.
يكي ديگر از نكات ضروري اين است كه دستگاه جوجه كشي بلدرچين را حدود يك شبانه روز قبل از رسيدن تخمها روشن نماييد و پس از كنترل يك يك تخمها ، آنها را به دقت به دستگاه جوجه كشي بلدرچين منتقل نماييد.
توجه نماييد كه اين كنترل براي عيب يابي تك تك تخمها بوده و هيچ تخم آسيب ديده اي نبايد وارد دستگاه جوجه كشي بلدرچين شود.
اهميت اين موضوع به اين دليل است كه زماني كه شما از يك دستگاه جوجه كشي بلدرچين با تعداد شانه هاي بالاتر استفاده ميكنيد ، آسيب و نشت يك تخم ميتواند باعث آلودگي تعداد بيشتري از تخم ها شود .
نكته ديگر در پروش و جوجه در آوري بلدرچين اين است كه قبل از چيدن تخمها در دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، بهتر است آنها را به مدت نيم يا يك شبانه روز در محيطي با دماي معمولي نگهداري نماييد.
توجه داشته باشيد كه تخمها و دستگاه جوجه كشي بلدرچين به هيچ وجه در معرض تابش مستقيم خورشيد قرار نگيرد .
پيش از اينكه تخمها را در دستگاه جوجه كشي بلدرچين قرار دهيد و در مدت زماني كه در دماي معمولي اتاق قرار دارند ، مي توانيد آنها را به آرامي بچرخانيد تا عمليات چرخش تخم را شبيه سازي نماييد .
در مرحله چيدن تخمها در دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، سعي كنيد اين عمليات را با دقت و سرعت انجام داده و پس از انجام اين كار به سرعت درب دستگاه جوجه كشي بلدرچين را ببنديد .
همچنين بهتر است كليه زمانهاي انجام كار را اعم از زمان قرار دادن تخمها در فضاي معمولي اتاق و زمان چيدن تخمها در دستگاه جوجه كشي بلدرچين و ... را در جايي يادداشت نماييد .
دماي مناسب دستگاه جوجه كشي بلدرچين حدود 37 و ميزان رطوبت مطلوب آن بين 50 تا 60 درصد مي باشد .
البته در زمان هچ، ميزان رطوبت بايد كمي افزايش يابد . لازم به ذكر است براي افزايش رطوبت دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، از آب سرد به صورت مستقيم استفاده ننماييد. اجازه بدهيد دماي آب در محيط ، كمي افزايش يافته و سپس از آن استفاده نماييد . همچنين اين آب به هيچ وجه بر روي تخمها پاشيد نشود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/10/7  ساعت: ۱۰

قفس بلدرچين از مجموعه ايي از توري هاي كفه ، ديواره ها و سقف تشكيل شده است. يك قفس بلدرچين مرغوب بايد در تمام اين قسمت ها از توري استاندارد استفاده كرده باشد. توري هايي كه استاندارد هستند از مفتول هايي با پوشش گالوانيزه گرم تشكيل شده اند. استفاده كردن از توري هاي آماده رول كارخانه اي به هيچ عنوان قابل قبول نبوده و نوعي اتلاف سرمايه تلقي مي شود. مفتول هاي مرغوب از قبل آبكاري گرم شده و به صورت كلاف وارد كارخانه توليد قفس بلدرچين ميشود، در كارخانه مفتول ها به صورت ميله توسط دستگاه، سايز ميشوند و براي ايجاد خاصيت ارتجاعي و بالا بردن استحكام ، تابيده وكشيده مي شوند.همچنين مفتول هاي مسوار اين ويژگي ها را به قفس منتقل نمي كنند و استفاده از اين مفتولها در توليد قفس بلدرچين توصيه نمي شود.
توري كفه:
توري كفه بايد به طوري باشد كه در طول مدت استفاده پاي پرنده از آن عبور نكند و از مفتول هاي 1.5 تا 3 ميل به صورت تركيبي با فاصله هاي يك دست ساخته مي شود. فاصله شبكه ها همچنين بايد به شكلي باشد كه به راحتي فضولات به پايين سقوط كند و ويژگي هاي مهم توري كفه اين است كه مفتول ها خاصيت ارتجاعي داشته باشند به صورتي كه در زمان برخورد تخم با كفه و طي مسير تا بيرون قفس دچار ترك و شكستگي نشود.
از مهمترين نكات شيب كفه است كه اكثرا مورد توجه قرار نمي گيرد گاهي مشاهده شده كه شيب كفه ها به قدري زياد است كه سبب خستگي پرندگان ميشود و باعث تجمع آنها در قسمت هاي جلويي قفس بلدرچين به علت شيب كم ميشود. همچنين اين مورد در طراحي قفس ها باعث ميشود جفت گيري ضعيف و حتي بي نتيجه شود و با كاهش باروري گله روبرو ميشود. شيب زياد سبب خروج تخم ها با سرعت بالا شده و مصرف و درصد تخم هاي غير قابل جوجه كشي را بالا مي برد.مناسبترين شيب 10 تا 12 درصد مي باشد.
توري جلويي:
توري جلويي بنا به دلايلي از اهميت بالايي برخوردار است. عبور هوا ، نور، كانال خروج تخم و درب هاي ورود و خروج پرنده بر اهميت اين قسمت از قفس بلدرچين مي افزايد. شبكه استاندارد جلويي كه مانع خروج پرندگان ريز تر بشود، طراحي درب هايي با امكان استفاده راحت و ايمن در برابر خروج پرندگان ، و يك نواختي فاصله از توري جلويي با كفه، در سرتاسر قفس از اهم نكاتي است كه بايد درنظر گرفته شود.
از مشكلات مهمي كه در قفس هاي بي كيفيت در پرورش بلدرچين وجود دارد بيرون افتادن زياد پرنده از لابلاي توري و شبكه خروج تخم است اين اتفاق مشكلات جبران ناپذيري را مدت زمان اندكي به وجود مي آورد.
توري هاي عمودي كناري و پشتي:
اين نوع توري ها نقش ستون هاي قفس بلدرچين را دارند كه بايد شكم دادن توري كف را مانع شوند. اگر اين توري ها ضعيف و ظريف باشند به مرور زمان توري كف را دچار صدمه وگودي ميكنند و قفس ها حالت خود را از دست مي دهند.حداقل هر 50 سانت بايد اين قفس ها توسط اين توري ها در طول تقسيم شوند و شبكه هاي كناري بايد حداكثر فاصله مجاز را داشته باشد تا به راحتي هوا در طول قفس جابجا شود.
توري هاي سقف:
اهميت توري هاي سقف در عبور جريان هوا به سمت بالا و عبور شبكه آبخوري نيپل مي باشد .البته بلدرچين ها به علت داشتن انرژي زياد گاهي پرش هايي را دارند كه اگر فاصله شبكه هاي سقف از حد استاندارد كمتر باشد بلدرچين ها را دچار صدماتي خواهد كرد.
فاصله و تقسيم طبقات:
در قفس بلدرچين مهمترين نكته رعايت فاصله طبقات عبور جريان هوا بين سطح كود موجود در سيني و كف قفس مي باشد. حداقل 40 سانتي متر رعايت فاصله استاندارد است كه بين طبقات (ازكف سيني تخليه كود تا سيني بالايي) ضروري است. همچنين فاصله مناسب و رعايت فاصلها به توزيع مناسب نور در انتهاي قفس ها هم كمك مي كند.بهترين حالت قرارگيري قفس ها بر روي هم 4 طبقه به صورت باطري در سالن هاي پرورش بلدرچين مي باشد، در مواردي مشاهده شده كه به علت فضاي كم سالن و براي جبران قفس ها را به صورت 5 طبقه قرارداده اند كه باعث به وجود آمدن مشكلاتي مي گردد. ازجمله اين مشكلات دسترسي سخت به طبقات بالا و پايين مي باشد. در سالن ها معمولا اختلاف دماي بالا و پايين وجود دارد كه باز هم صدماتي را به پرنده وارد مي كند همچنين گاهي از فاصله بين طبقات كم ميكنند يا قفس پاييني را به زمين نزديك تر مي كنند كه به اشكالات اين كارقبلاَ اشاره شده است.
آب خوري:
مناسب ترين روش براي آب دهي پرندگان درون قفس بلدرچين سيستم آبخوري نيپل مي باشد. در روزهاي اول نيپل هاي قرمز رنگ در استفاده پرنده از نيپل كمك فراروان ميكند . از نيپل هاي فشاري و تك جهت در قفس هاي بلدرچين استفاده مي شود . استفاده از نلبكي دو پايه نيپل باعث خشك ماندن كود درون سيني مي گردد و همچنين هنگام پرش بلدرچين ها جلوي برخورد با نيپل را مي گيرد. هنگام نصب و آموزش پرندگاني كه تازه با نيپل آشنا شده اند هوا گيري نيپل ها ضروري است.
دانخوري:
دانخور هاي تراف بايد به نحوي طراحي شده و استاندارد باشند كه بتوانند در مرحله اول به خوبي تمام دان داخل دانخوري را به پرنده برسانند. دانخوري كه عرض و عمق زيادي داشته باشد مانع از رسيدن پرنده به تمام دان مي گردد.و اگر لبه هاي بيروني ارتفاع كوتاهي داشته باشند و همچنين نبود زاويه مخالف در لبه بيروني باعث پاشيدن دان به بيرون ميشود كه موجب كاهش توليد و اتلاف سرمايه ميشود.
پايه هاي نگهدارنده:
در قفس بلدرچين بايد از شاسي قوي و استانداردي استفاده كرد كه باعث ثبات قفس ها و عدم حركت مي شود و همچنين در برابر حركت هاي ريز در طول مدتي كه باعث شل شدن و پاره شدن اتصالات و شكستن نيپل ها است مقاوم باشد .
سيني تخليه كود:
سيني ها به موجب تماس طولاني مدت با كود از ساير اجزاء قفس زودتر فرسوده مي شوند عمر يك قفس بلدرچين خوب و استاندارد بايد به طور ميانگين 15 سال عمر كند ولي براي سيني ها اين عمر حداكثر 3 سال مي باشد. و بايد هر سه سال سيني هاي فرسوده تعويض شوند استفاده از ورق هاي نازك و يا گالوانيزه نامرغوب گاهي عمر سيني ها را به زير يك سال كاهش مي دهد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/10/6  ساعت: ۰۸

جوجه كشي مصنوعي : امروزه جوجه كشي طبيعي نمي تواند نيازهاي رو به رشد جامعه را براورده كند بنابراين توليد جوجه به روش مصنوعي و در حجم زياد از جايگاه و اهميت ويژه اي برخوردار است و نسبت به جوجه كشي طبيعي داراي محاسني به شرح زير ميباشد:
1. در تمام طول فصول سال امكان توليد جوجه وجود دارد
2. تعداد زيادي جوجه در هر دوره ميتوان توليد كرد
3. به وجود مرغ كرچ نيازي نيست
4. براي رشد جنين شرايط لازم وجود دارد و كليه مراقبتهاي بهداشتي جهت جلوگيري از آلودگي و شيوع امراض تحت كنترل مي باشد .
انسان با بررسي و تحقيق بر روي حالات و رفتار مرغ كرچ در هنگام خوابيدن به روي تخم مرغ (جوجه كشي طبيعي) و فهميدن به عوامل موثر در رشد نطفه به ساخت ماشين جوجه كشي اقدام كرد.
انجام جوجه كشي مصنوعي از هر دستگاهي كه بتواند عوامل رشد جنين از قبيل ( چرخش ، حرارت ، اكسيژن ، رطوبت) را فراهم كند ميشود براي بهره برداري از جوجه كشي مصنوعي استفاده كرد.
اجزا و ساختمان دستكاه جوجه كشي و نحوه استفاده از آن : دستگاه جوجه كشي بگونه ايي است كه با آن انسان ميتواند در هر مقياسي به انجام عمل جوجه كشي (مصنوعي ) بپردازد.
موارد زير در ساختمان تمام دستگاه جوجه كشي (با هر ظرفيتي ) در آن به كار رفته است:
1 - سيستم تنظيم حرارت ( مبحث دما( در دستگاه
2 - سيستم توليد رطوبت يكنواخت و تهويه هواي مناسب دستگاه
4 - نحوه چرخاندن منظم تخم مرغها در دستگاه
با يكي از اين روشهاي زير ميتوان فضاي داخل دستگاه جوجه كشي را گرم كرد :
1. هواي گرم جريان داشته در لوله هاي داخل دستگاه جوجه كشي
2. جريان آب گرم در درون لوله هاي داخل دستگاه جوجه كشي
3. گذاشتن مقاومتهاي الكتريكي در داخل دستگاه جوجه كشي
ماشين يا دستگاه جوجه كشي دستگاهي است كه بايد توانايي به وجود آوردن شرايطي كاملا مشابه با آنچه پرنده ي مادر بطور غريزي براي تبديل تخم ها ي نطفه داربه جوجه انجام ميدهد را دارا باشد .
مبحث دما :
از نظر منبع حرارت دستگاه جوجه كشي متفاوت هستند گاز طبيعي ، سوخت فسيلي مثل نفت يا گازوييل ( البته اين منبع عملا منسوخ شده است ) ، نيروي برق و...
خصوصيات يك سيستم ايده آل گرمايي براي دستگاه جوجه كشي :
1 - تناسب بين ابعاد و حجم دستگاه جوجه كشي
2 - سيستم گرمايي بايد در فاصله و محلي قرار بگيرد كه نسبت به تخمها مناسب باشد
3 - بالايي راندمان
4 - تامين حرارت مطلوب و مورد نياز دستگاه در كوتاهترين زمان بدون وارد كردن شوك حرارتي به تخم و جنين
5 - حرارت بايد به صورت يكنواخت پخش شود به نحوي كه كليه تخمها در شرايط دمايي يكسان ونرمال قرار بگيرند.
مبحث رطوبت :
توليد رطوبت از آب به روشهاي مختلفي امكانپذير است ، در ابتدايي ترين روش ميتوان يك ظرف آب را در دستگاه جوجه كشي قرار داد كه باعث ايجاد رطوبت ميشود حال اگر به شود به طور معيني سطح آب ظرف را تنظيم كرد و با يك رطوبت سنج ساده ميزان آن را اندازه گيري كرد با اين روش به نحو مطلوب تري ميتوان بر رطوبت مورد نياز فرآيند جوجه كشي نظارت داشت.
از دستگاههاي رطوبت ساز يا بخار سرد آلتراسونيك يا مه ساز كه مبتني بر مدارات الكترونيكي هستند در دستگاههاي پيشرفته با تكنيك خاصي استفاده شده است ولي در سطوح كوچكتر از يك ظرف آب معمولي ميتوان استفاده كرد. ظرف آب بايد در نزديكي منبع گرما قرار بگيرد زيرا بايد از گرماي منبع براي توليد بخار استفاده كرد و حتما بايد در محلي باشدكه باعث خيس شدن محل نشود و به خوبي مهار گردد.
بوسيله دستگاه اندازه گيري ديجيتالي، (رطوبت سنج ) ميزان رطوبت سنجيده ميشود. در دستگاه جوجه كشي دماي موجود باعث تبخير آب ازتخم مرغها و تلفات جنين مي شود . به همين دليل توجه به رطوبت مناسب اهميت بسياري دارد. از طرفي رطوبت كم شده در دستگاه جوجه كشي باعث ميشود كه تبخير و وسيع تر شدن كيسه هاي هوايي داخل تخم افزايش يابد كه در نتيجه نوك جوجه به اطاقك هوا زودتر مي رسد . همچنين بالا بودن رطوبت باعث ميشود كه كيسه هوا شده دير به وسعت برسه و جوجه در اين زمان قادر به تنفس نخواهند بود . رطوبت دستگاه جوجه كشي به سرعت تهويه و دماي آنها بستگي دارد .

اهميت تهويه در دستگاه جوجه كشي:
مهمترين مساله اصلي در تهويه اكسيژن رساندن به تخم مرغ و دور كردن دي اكسيد كربن توليدي از آن ميباشد البته مسائل ديگري هم مثل رطوبت و توزيع يكنواخت گرما از كاركردهاي ديگر تهويه است .
چرخش تخم مرغها :
چرخاندن تخمها در زمانهاي مشخص در جوجه كشي تاثير بسزايي دارد ميباشد ، بصورت طبيعي مشاهده شده است مرغ مادر براي جلوگيري از چسبيدن زرده به پوسته و همچنين كيسه هواي درون تخم هر ۳۵ دقيقه بطور متوسط اقدام به چرخش تخمها ميكند ، در مقياس صنعتي چرخش تخمها را به ازاي هر ۱ ساعت براي تخم مرغ و هر ۲ تا ۴ ساعت يكبار براي تخم بلدرچين توسط فشار جكهاي بادي و يا موتورهاي الكتريكي انجام ميشود و مرسوم ترين نحوه براي چرخش تخمها به اين صورت است كه بايد سر كوچك تخمها بسمت پايين باشد و در دستگاه جوجه كشي در شانه مخصوص قرار بگيرد اين شانه را نسبت به افق ۴۵ درجه تغيير زاويه داده و پس از مدت زمان مشخصي اين تغيير زاويه ۴۵ درجه اي نسبت به افق را از طرف مقابل اعمال ميكنند بايد توجه داشت هر گونه چرخش بايد به آرامي و بدون تكانهاي شديد انجام پذيرد زيرا تكان شديد باعث صدمه به جنين شده و از ميزان موفقيت در جوجه كشي مي كاهد .
نكته:
تخم مرغها به اين گونه قرار ميگيرند كه قسمت پهن آنها به سمت بالا باشد وگرنه سر جوجه در قسمت باريك قرار مي گيرد و به تنفس قادر نخواهد بود و از بين مي رود ( قسمت پهن از كيسه محبوس شده هوا تشكيل شده كه در روزهاي آخر جوجه از آن تنفس ميكند ) ولي در 3 روز پاياني به هچ به حالت افقي در سينيهاي هچر قرار خواهند گرفت.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/27  ساعت: ۰۹

عمليات جوجه كشي در مرغداري ها در شرايط محيطي خاص و ويژه اي انجام مي شود.

اين شرايط محيطي شامل دما ، ميزان رطوبت و ... مي باشند و به طور كلي ميتوان گفت كه وظيفه اصلي يك دستگاه جوجه كشي ، فراهم نمودن اين شرايط فيزيكي مناسب براي عمليات جوجه كشي مي باشد.

يك دستگاه جوجه كشي داراي ويژگيها و شرايط ويژه اي ميباشد كه در زير به اختصار به آنها اشاره ميكنيم :

ميزان دماي محيطي كه دستگاه جوجه كشي در آن قرار دارد از اهميت بالايي برخوردار است. اين دما بايد چيزي در حدود 22 تا 30 درجه سانتيگراد باشد. ميزان دما بر عملكرد و راندمان دستگاه جوجه كشي تاثير مستقيمي دارد.

فضايي كه دستگاه جوجه كشي در آن قرار ميگيرد نيز به لحاظ مساحت بايد حداقل پنج برابر اندازه دستگاه جوجه كشي باشد . لذا در استفاده از دستگاه جوجه كشي ، به رعايت اين موضوع باشيد.

يكي ديگر از موارد مهم تهويه مناسب مي باشد. اكسيژن يكي از موارد ضروري در رشد جنين ميباشد كه در دستگاه جوجه كشي اين اكسيژن مورد نياز جنين ها توسط دريچه هايي كه براي ورود هوا و به همين منظور در دستگاه جوجه كشي تعبيه شده ، فراهم ميگردد .

هيچگاه دستگاه جوجه كشي را در نزديكي محيطي با بوي نامطبوع قرار ندهيد.همچنين دستگاه جوجه كشي نبايد در محيطهاي آلوده قرار گيرد. بهتر است قبل از ورود به محل قرار گرفتن دستگاه جوجه كشي ، از حوضچه هايي كه به منظور عبور و ضد عفوني شدن تعبيه ميشود. استفاده نماييد.

 


دستگاه جوجه كشي

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/25  ساعت: ۱۱

 ديواره ، كف و سقف قفس بلدرچين از توري ساخته شده است. يك قفس بلدرچين استاندارد داراي توري هايي ساخته شده با مفتول گالوانيزه گرم مي باشد . اين مفتولها پيش از استفاده در ساخت قفس بلدرچين آبكاري گرم شده و سپس براي ساخت قفس بلدرچين ، در سايز مورد نظر بريده و استفاده ميگردند .

البته بايد توجه داشت كه اين مفتولهاي آبكاري شده قبل از بكار رفتن در ساخت قفس بلدرچين ، به منظور افزايش استحكام و ايجاد خاصيت ارتجاعي ، كشيده و تابيده مي شوند.

براي اينكه پاي پرنده در قفس بلدرچين گير نكند براي ساخت توري كف قفس بلدرچين از مفتولهاي يك و نيم تا سه ميليمتري و به صورت تركيبي استفاده مي شود.

فاصله اين مفتولها در كف قفس بلدرچين طوري تعيين مي شود كه پاي پرنده در آن گير نكند و علاوه بر آن تخليه فضولات پرنده به راحتي امكان پذير باشد.

همچنين خاصيت ارتجاعي بودن مفتولهاي بكار رفته در قفس بلدرچين به منظور جلوگيري از شكستگي پاي پرنده مي باشد.

قفس بلدرچين داراي شيبي بوده كه اين شيب به منظور پيشگيري از شكستگي تخم بلدرچين بعد از برخورد با كف قفس بلدرچين مي باشد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :barfabco
تاريخ: 1395/8/25  ساعت: ۱۱

در مرغداري ها براي پرورش جوجه مرغ تخمگذار يا مرغ كوشتي و نيمچه ها از قفس مرغداري استفاده مي شود.

قفس مرغداري داراي گونه و اشكال مختلف ميباشد.

قفس مرغداري ممكن است داراي چند طبقه باشد باشد و ممكن است مسطح باشد.

همچنين قفس مرغداري ميتواند اتوماتيك يا نيمه اتوماتيك و از نوع معمولي باشد .

جوجه هاي تازه متولد شده تا شش هفتگي درون نوعي از انواع قفس مرغداري به نام باتري نگهداري ميشوند.

اين جوجه ها بعد از شش هفتگي وارد قفس مرغداري ديگري ميشوند كه مخصوص جوجه هاي شش هفته به بعد مي باشد چون اين جوجه ها بعد از شش هفتگي بزرگ شده و ديگر نميتوانند در قفس مرغداري باتري نگهداري شوند.

اين نوع قفس مرغداري ممكن است داراي چند طبقه باشد اما نوع چهار طبقه آن معمول تر مي باشد .

انواع قفس مرغداري مرغ تخمگذار

قفس مرغداري مرغ تخمگذار ممكن است به صورت انفرادي و يا گروهي تعبيه شود . همچنين اين نوع از قفس مرغداري مانند ساير انواع ميتواند چند طبقه و يا مسطح ، اتوماتيك و يا غير اتوماتيك باشد .

 


قفس مرغداري

 

 

 

:
برچسب‌ها:

[ ]