woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كشاورزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۱:۵۹

كرامبلر
كرامبلر در صنعت توليد خوراك دام براي خرد كردن خوراك پلت شده مورد استفاده قرار مي گيرد . همچنين دستگاه كرامبلر براي خرد كردن دانه ها به ذرات ريزتر استفاده ميشود .
دستگاه كرامبلر در ظرفيت هاي مختلف توليد مي شود و در توليد خوراك پري استارتر در خوراك دام ، طيور و آبزيان مورد استفاده قرار ميگيرد .
دستگاه كرامبلر داراي دو يا چند غلطك مي باشد كه طي عمليات حرارتي ، سخت كاري شده است و داراي شيارهاي مختلف با قابليت تنظيم به صورت دستي و موتوري مي باشد .
عموما دستگاه كرامبلر داراي فيدر مخصوص براي توزيع مناسب و يكنواخت مواد در كل سطح غلطك ها مي باشد .

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۱۷:۴۸

اكسترودر دستگاهي است كه در اثر فشار در بخش انتهايي آن ، مواد مورد نظر را به صورت نواري شكل و با قطر خاص و قابل تنظيم شكل مي دهد .
دستگاه اكسترودر در صنايع مختلف با هدف توليدات مختلف و كاربردهاي گوناگون مورد استفاده قرار مي گيرد .
كاربردهاي مختلف دستگاه اكسترودر ، سبب ايجاد طراحي و ساخت طيف گسترده اي از اين نوع دستگاه شده است .
به طور كلي ، دستگاه اكسترودر در صنعت خوراك دام و طيور با هدف شكل دهي خوارك به شكل نهايي مورد استفاده قرار مي گيرد.
ظرفيت دستگاه اكسترودر متغير مي باشد . سيستم كانديشنر دستگاه اكسترودر نيز مي تواند از نوع جفت شفت و يا تك شفت بوده و داراي قطرهاي مختلفي باشد. عموما سرعت موتور اكسترودر خوراك دام و همچنين مقدار بخار آب آن قابل تنظيم بوده و امكان توليد خوراك دام ، خوراك طيور و آبزيان با شكلهاي مختلف را دارد .

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۵۴:۲۵

كاربرد دريچه ورودي هوا يا اينلت در فضاها و سالنهايي نظير سالن مرغداري به جهت هوادهي اتوماتيك براي تهويه عرضي و جابجا كردن هواي گرم و سرد و به جهت ايجاد هواي يكنواخت مورد استفاده قرار مي گيرد .
مشخصات و مزاياي اينلت
دريچه ورودي هوا يا اينلت داراي ابعاد : 30*60 سانتي متر مي باشد.
دريچه اينلت قابليت استفاده به صورت دستي و اتوماتيك را دارد
• با نصب دريچه اينلت در قسمت فوقاني ديوارهاي جانبي سالن مرغداري ، هواي ورودي با هواي فوقاني سالن تركيب مي شود
• در هنگام افزايش دما دريچه ورودي هوا ( اينلت ) كاملا به سمت پايين باز مي شوند تا جريان هوا به سمت كف سالن هدايت شود.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۳:۳۷

كولتيواتور
كولتيواتور وسيله است با تعدادي تيغه كه معمولا اين تيغه ها به صورت ال مانند بر روي يك محور قرار دارند .محورها در دستگاه كولتيواتور در عقب تراكتور و با سرعت بسيار زيادي و به حالت دوراني مي چرخند .در اثر اين حركت چرخشي ، تيغه كولتيواتور به خاك برخورد كرده و كلوخه هاي سطح خاك را خرد ميكند . اين برخورد تا عمق 8 تا 15 سانت مي باشد .
به طور كلي دستگاه كولتيواتور به منظور خاك ورزي پوشش دار ، كنترل علفهاي هرز در زمان آيش ، تهيه بستر مناسب براي پاشش بذر ، ناهموار كردن مزرعه براي افزايش ميزان جذب رطوبت و پيشگيري از فرسايش بادي خاك و آبي مورد استفاده قرار مي گيرد .
دركشت گياهاني كه بذر بسيار ريزي دارند مانند بذر گياهان علوفه اي كه تماس بذر و خاك مهم مي باشد ، استفاده از كولتيواتور بسيار ضروري به نظر مي رسد .
همچنين براي خرد كردن بقاياي گياهان و مخلوط كردن آنها با خاك و از بين بردن علف هرز مزرعه استفاده از كلتيواتور ضروري به نظر مي رسد .معمولا عرض كار دستگاه كولتيواتور بين يك تا سه متر مي باشد .

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۶:۳۶

سمپاش باغي انواع گوناگوني دارد :
• سمپاش تلمبه اي ساده
• سمپاش كتابي اهرمي
• سمپاش پشتي موتوري لانس دار
• سمپاش فرغوني صد ليتري
• سمپاش زنبه اي
• سمپاش توربيني باغي
در شرايطي كه محدوديت نوع سمپاش وجود دارد ، مي توان با ايجاد تغييراتي بر روي سمپاش باغي مانند بوم دار كردن ( سمپاش بومدار ) يا با تغيير نازل ، روي محصولات زراعي نيز استفاده كرد.
به منظور افزايش كيفيت در سمپاشي ، بهتر است براي هر محصول ، سمپاش متناسب و اختصاصي همان محصول مورد استفاده قرار گيرد .
از آنجا كه در باغات و سمپاشي باغات سم بايد بصورت عمودي به سمت تاج يا در تمام درخت پاشيده شود سمپاش  باغي فاقد تيرك افشان بلند هستند بلكه به صورت دايره يا نيم دايره ساخته شده اند. همچنين قطر ذرات سم در سم پاش باغي بسيار كم است .
يكي از مسائل مهم در سمپاشي مزرعه و باغ وزش باد است . سمپاشي بايد در زمانهايي انجام شود كه باد نوزد چون سباد مانع از رسيد سم به تمام نقاط درخت يا محصول مي گردد.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۵۸:۰۹

بعد از مدت زماني ،در سطح خاك كشاورزي ، لايه اي سخت و غير قابل نفوذ تشكيل مي شود كه مانع از رد شدن آب آبياري يا آب باران به سطوح ديگر خاك به منظور ذخيره شدن ، مي گردد.
با استفاده از گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي ، اين لايه سفت و سخت و غير قابل نفوذ ، خرد و به تكه هاي كوچكتري تبديل ميشود . از اين رو گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي در بالابردن راندمان آبياري در كشاورزي بسيار موثر است .
مشخصات و مزاياي گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي
در گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي تعداد تيغه ها و فاصله بين آنها ، براي استفاده با انواع تراكتور ميتواند متفاوت و متغير باشد كه اين خود باعث سهولت در استفاده از آن مي شود .
استهلاك گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي بسيار كم و تجهيزات آن در دسترس و ارزان مي باشد .
عرض و عمق كار گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي ، نسبت به ساير ادوت مشابه آن بسيار بيشتر مي باشد .
اساس كار يك خاكورز ، چه خاكورز مركب يا ساده و چه خاك ورز حفاظتي ، بر پايه شخم و بهم زدن خاك كشاورزي ، به منظور آماده سازي آن براي كاشت گياهان مي باشد .
با استفاده از گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي ، خاك بهم نميخورد و عموما بخشي از كشت پيشين به خاك بر ميگردد . از اين طريق ، با نگهداري و ذخيره آب در زمين علاوه بر اينكه هزينه هاي توليد كشاورزي كاهش مي يابد ، ميزان مواد آلي موجود در خاك نيز افزايش مي يابد.
مشخصات و مزاياي يك گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي خوب
يك خاك ورز، بايد از سرعت قابل قبولي به منظور مخلوط نمودن سطح خاك با بقاياي كشت برخوردار باشد .همچنين از ساير مشخصات يك گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي خوب ميتوان به مصرف كم سوخت آن اشره كرد كه باعث كاهش هزينه ها مي شود .
همچنين يك گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي مناسب بايد قابليت تعويض تيغه در شرايط متفات كشت و شخم در فواصل گوناگون و عمق متفاوت را دارا باشد .
همچنين انواع تكامل يافته گاو آهن مركب يا خاك ورز حفاظتي داراي سيستم كنترل ايمني خودكار مي باشند .

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۹:۱۷

اصلاح كننده خاك ، تركيبي از مواد ميباشد كه به منظور اصلاح و تغيير ويژگيهاي شيميايي خاك، نظير شوري ، تبادل كاتيوني ، اسيديته و ... مورد استفاده قرار مي گيرد. عموما اصلاح كننده خاك در طول دوره رشد گياه از طريق آب مورد استفاده در آبياري گياه و همچنين از طريق خاك استفاده مي شود .
اصلاح كننده خاك
در برخي از خاكها به علت وجود بيش از حد سديم ، خاك اصطلاحا قليايي بوده كه براي رفع اين موضوع ، استفاده از اصلاح كننده خاك ضروري مي باشد .
كلسيم موجود در اصلاح كننده خاك ، باعث جايگزيني با سديم و رفع مشكل قليايي بودن خاك مي گردد .
معمولا در اصلاح كننده خاك هاي قليايي ، بيشتر از گچ و گوگرد استفاده مي شود . اصلاح كننده خاك در اكثر مواقع به صورت آبياري ، به خاك تزريق مي گردد.
پس از آبياري با اصلاح كننده خاك ، مواد موجود در ان تبديل به اسيد سولفوريك شده كه با كه اين موضوع املاح كلسيم موجود در خاك را افزايش داده و اين مواد به مروز جايگزين سديم شده و در نهايت سبب اصلاح خاصيت قليايي خاك مي گردد.
در برخي از موارد اصلاح كننده خاك براي رفع عيوب در خاكهاي رسي به كار مي رود كه در اين موارد ، كود سبز و كود حيواني در حكم اصلاح كننده خاك به كار مي رود و اين مشكل را برطرف مي نمايد.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۴۳:۲۲

در اين مقاله علل اختلاف قيمت در دستگاه آب شيرين كن و دستگاه تصفيه آب بررسي مي شود.
يكي از مهمترين دلايل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب ، نوع سيستم تصفيه آب مي باشد.
اگر در دستگاه تصفيه آب از سيستم فيلتراسيون استفاده شده باشد به علت پايين بودن قيمت فيلتراسيون ، طبيعتا اين دستگاه تصفيه آب قيمت پايين تري نسبت به ساير انواع دستگاه تصفيه آب خواهد داشت. كه البته دستگاه تصفيه آب فيلتراسيون ، كيفيت پاييني هم خواهد داشت.
بر عكس در دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس به علت استفاده از دستگاه و ابزار با كيفيت و بطور كلي پيچيدگي اين نوع دستگاه تصفيه آب ، قيمت تمام شده بالاتر از ساير انواع دستگاه تصفيه آب خواهد بود.
يكي ديگر از علل تفاوت قيمت در دستگاه تصفيه آب ، امكانات دستگاه تصفيه آب مي باشد . به اين معني كه بسته به اينكه در دستگاه تصفيه آب از شير برقي و شير ميكسر استفاده شده باشد يا نه ، يا جنس اتصالات ، استفاده از مانومتر و ساير امكانات ، قيمت دستگاه تصفيه آب و آب شيرين كن متفاوت خواهد شد.
در واقع دارا بودن يا نبودن هر كدام از اين قطعات در قيمت تمام شده دستگاه تصفيه آب تاثير گذار مي باشد.
يكي ديگر از دلايل اختلاف قيمت در دستگاه تصفيه آب ، كيفيت ساخت و توليد ان مي باشد. اينكه دستگاه تصفيه آب ساخت و توليد چه كشوري مي باشد ، قطعات بكار رفته در دستگاه تصفيه آب ساخت و يا مونتاز چه شركت و كشوريست ، كيفيت و استانداردهاي قطعات بكار رفته در دستگاه تصفيه آب ، در قيمت نهايي آن تاثير گذار مي باشد.
يكي ديگر از دلايل تفاوت قيمت دستگاه تصفيه آب با ساير انواع آن ، ماركدار بودن يا نبودن دستگاه مي باشد. مارك دار بودن يك دستگاه آب شيرين كن دليلي بر با كيفيت بودن ان مي باشد و قطعا اجزا و قطعات بكار رفته در اين دستگاه آب شيرين كن از نوع مرغوب و با كيفيت و استاندارد بوده است.
و به عنوان آخرين دليل تفاوت قيمت دستگاه تصفيه آب ، فروشگاه و شركتي است كه دستگاه تصفيه آب از آنجا خريداري شده است.
با خريد دستگاه تصفيه آب از يك شركت معتبر ، ممكن است هزينه بيشتري پرداخت نماييد اما قطعا دستگاه تصفيه آب شما از كيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود .

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۴۸:۲۸

مهمترين‌ روشهاي تصفيه در دستگاه تصفيه آب عبارتند از:
تصفيه آب اسمز معكوس
تصفيه آب شيميايي
تصفيه آب مكانيكي
تصفيه آب بيوشيميايي آب
تصفيه آب به روش فيلتراسيون
بررسي روش هاي تصفيه آب در دستگاه تصفيه آب خانگي و كاربردهاي آنها
به طور كلي دستگاه تصفيه آب خانگي براي حذف يا كاهـش مواد زائد آب آشاميدني بكار مي رود. عمده ترين مواردي كه توسط دستگاه تصفيه آب خانگي حذف ميشود شامل كلر و تركيبات آن از آب ، سختي آب ، فلزات سنگين و آلودگي هاي ميكروبي موجود در آب مي باشد.
در مقاله فوق قصد داريم كه به بررسي روشهاي مختلف تصفيه آب و حذف مواد زائد آن بپردازيم :
حذف املاح و مواد زائد توسط دستگاه تصفيه آب
تماس آب با تركيبهاي آهكي خاك و سطح زمين باعث اختلاط سختي و آب مي شود.به همين علت است كه به طور معمول ، آبهاي زيرزميني ، نسبت به آبهاي سطحي ، از سخي بيشتري برخوردار مي باشند.
حذف كلـر از آب توسط دستگاه تصفيه آب
در تصفيه خانه هاي شهري به منظور گندزدايي و ضدعفوني آب ، از كلر استفاده مي شود. اخيرا در بررسي هاي انجام شده بر روي مولكولهاي آب ، به اين نتيجه رسيده اند كه كلر در تركيب با ساير مواد آلي موجود در آب ، توليد و ايجاد تركيبات سمي و خطرناكي ميكند كه براي سلامت انسان بسيار مضر مي باشد. بنابراين يكي از وظايف دستگاه تصفيه آب حذف كلر و تركيبات سمي آن مي باشد .
حذف فلزات سنگين توسط دستگاه تصفيه آب
پسابهاي صنعتي باعث نفوذ و ورود فلزات سنگين به داخل ابهاي سطحي مي شوند. امروزه با ازدياد پسابهاي شهري و صنعتي ، ميزان اختلاط فلزات سنگين به داخل آبها زياد شده و باعث بروز بيماريهاي زيادي در انسان و از بين رفتن محيط زيست و حيوانات بيشماري در سراسر دنيا مي گردد.
حذف ميكرواورگانيزم هاي بيماري زاي آب توسط دستگاه تصفيه آب
ميكربها از طريق نفوذ فاضلاب انساني به آبهاي آشاميدني ، به انسان منتقل مي شوند. يكي از كاربردهاي دستگاه تصفيه آب حذف اين عوامل ميكروبي بيماري زا از آب مي باشد.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۳۰:۴۵

چهار استاندارد در دستگاه تصفيه آب بايد رعايت شود تا استفاده از يك دستگاه تصفيه آب را بهينه و كارآمد نمايد.
سيستم فيلتراسيون در دستگاه تصفيه آب :
اولين گزينه در دستگاه تصفيه آب ، استفاده درست از فيلترها و سيستم فيلتراسيون مي باشد .توجه داشته باشيد كه در دستگاه تصفيه آب نقش فيلترها ، حذف ذرات با اندازه بيشتر از 5 ميكرون ميباشد. اين ذرات درون حفره هاي فيلترهاي دستگاه تصفيه آب حبس شده و اصطلاحا از فيلترها رد نمي شوند. بنابراين بكار بردن فيلترهاي استاندارد و مناسب در دستگاه تصفيه آب يكي از موارد مهم ميباشد كه در نحوه عملكرد و افزايش كيفيت دستگاه تصفيه آب موثر خواهد بود.
نرم كردن آب توسط دستگاه تصفيه آب :
با استفاده از ستون هاي رزين كاتيوني در دستگاه تصفيه آب مي توان كلسيم و منيزيم را با يون سديم جايگزين كرد. ستون هاي رزيني دستگاه تصفيه آب ،با استفاده از آب نمك احيا مي شوند.
ضدعفوني با استفاده از نور فرابنفش در دستگاه تصفيه آب :
با استفاده از نور UV مي توان آب را ضدعفوني كرد. اين سيستم با تاباندن نور UV به ميكروارگانيسم باعث غيرفعال شدن آن مي شود.
دستگاه تصفيه آب سيستم اسمز معكوس:
با استفاده از دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس مي توان به كيفيت مطلوب آب آشاميدني دست يافت. در اين نوع از دستگاه تصفيه آب ، با بهره گيري از تكنولوژي ممبران تمامي مواد مضر از آب حذف مي شود و آب بدست آمده از نظر استاندارد مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]