woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كشاورزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۲:۵۰:۴۲

در مرغداري ها براي پرورش جوجه مرغ تخمگذار يا مرغ كوشتي و نيمچه ها از قفس مرغداري استفاده مي شود.

قفس مرغداري داراي گونه و اشكال مختلف ميباشد.

قفس مرغداري ممكن است داراي چند طبقه باشد باشد و ممكن است مسطح باشد.

همچنين قفس مرغداري ميتواند اتوماتيك يا نيمه اتوماتيك و از نوع معمولي باشد .

جوجه هاي تازه متولد شده تا شش هفتگي درون نوعي از انواع قفس مرغداري به نام باتري نگهداري ميشوند.

اين جوجه ها بعد از شش هفتگي وارد قفس مرغداري ديگري ميشوند كه مخصوص جوجه هاي شش هفته به بعد مي باشد چون اين جوجه ها بعد از شش هفتگي بزرگ شده و ديگر نميتوانند در قفس مرغداري باتري نگهداري شوند.

اين نوع قفس مرغداري ممكن است داراي چند طبقه باشد اما نوع چهار طبقه آن معمول تر مي باشد .

انواع قفس مرغداري مرغ تخمگذار

قفس مرغداري مرغ تخمگذار ممكن است به صورت انفرادي و يا گروهي تعبيه شود . همچنين اين نوع از قفس مرغداري مانند ساير انواع ميتواند چند طبقه و يا مسطح ، اتوماتيك و يا غير اتوماتيك باشد .

 


قفس مرغداري

 

 

 

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۲:۰۷:۱۷

قارچ كش ها همانگونه كه از نامشان پيداست قرار است در از بين بردن برخي از انواع    مضر و مخرب قارچ تاثير بگذارند.

يعني كلمه قارچ كش به ماده اي شيميايي گفته ميشود كه باعث از بين رفتن قارچهاي مضر در محصولات زراعي و باغي مي شوند.

البته در برخي از موارد استفاده ، قارچكش ها بدون از بين بردن قارچها و تنها با كنترل نمودن آنها تاثير مثبت خود را بر كشت و زرع ما ميگذارند.

قارچ كش ها توانايي كنترل و مبارزه با گونه هاي زيادي از بيماري هاي گياهي را دارند و از آنجا كه هميشه در تمامي عمليات زراعي احتمال بروز آفت و بيماري وجود دارد ، لذا استفاده از قارچ كش ها در كشاورزي امري لازم و اجتناب ناپذير مي باشد.

همچنين قارچكش ها براي كاستن از آلودگيهايي كه همراه با بيماريهاي گياهان اتفاق مي افتد استفاده مي شوند .

يكي از راههاي كنترل و مديريت مزارع ، استفاده مناسب و به موقع از قارچ كش ها مي باشد.

 

قارچكش

موضوع:
برچسب‌ها: قارچ كش، آفت كش، علف كش، حشره كش،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۵۰:۴۴

 با توجه به روند چشمگير افزايش جمعيت در دنيا ، تامين آب آشاميدني با مشكل جدي روبرو گشته است. صرفنظر از كمبود آب آشاميدني ، در بسياري از صنايع نيز براي عملكرد مناسب و خروجي بهتر ، استفاده از دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن از ضروريات مي باشد.

دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس در صنايع مختلف ، به دليل كم هزينه بودن نسبت به ساير سيستمهاي تصفيه آب ، بيشتر مورد استفاده قرار ميگرد.

همچنين روش اسمز معكوس علاوه بر پايين بودن هزينه ها ، ظرفيت بالايي در توليد آب شيرين و تصفيه شده  دارد .

روش كار در دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس به اين نحو است كه آب از غشاي اسمز معكوس يا همان ممبران دستگاه تصفيه آب عبور ميكند . اين ممبران شامل منافذ بسيار ريزي مي باشد كه در حين عبور بسياري از ذرات و املاح موجود در آب را از آب گرفته و آب ، پس از عبور از ممبران دستگاه تصفيه آب ، تا حد زيادي ناخالصي ها و املاح و ميكروبهاي خود را از دست مي دهد .

در واقع ممبران دستگاه تصفيه آب ، مهمترين وظيفه را در امر تصفيه آب به عهده دارد و با نصب يك ممبران مناسب ، در دستگاه تصفيه آب صنعتي، بيش از 99 درصد از املاح و ذرات اب حذف ميگردد.

البته بايد توجه داشت براي انتخاب و نصب و طراحي دستگاه تصفيه آب ، عوامل متعددي را بايد در نظر گرفت. مهمترين مساله در انتخاب دستگاه تصفيه آب ، نوع آب مورد تصفيه مي باشد و ميزان آلودگي و يا شوري آب ، در انتخاب دستگاه تصفيه آب بسيار موثر است.

 


دستگاه تصفيه آب

 

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۱۴:۲۴

كود اسيد هوميك بطور مستقيم بر رشد گياه اثرات مثبتي ميگذارد. كود اسيد هوميك رشد قسمت هوايي و ريشه گياه را تحريك مي كند ولي بر روي ريشه اثر آن برجسته تر است ، باعث ميشود كه حجم ريشه افزايش يابد و باعث اثربخشي سيستم ريشه شده كه احتمالاٌ با افزايش محصول روبرو مي باشد

كود اسيد هوميك نيتروژن ، پتاسيم ، كلسيم ، منيزيم و فسفر را جذب ميكند و گياه اين مواد را افزايش مي دهد.

محصول نهايي تجزيه هر ماده آلي در شرايط ويژه و توسط ميكروارگانيسم‌هاي اسيد هيوميكي است .كود اسيدهيوميك داراي phاسيدي ضعيف (3/8 تا 5)است واز تركيبات هوموس مي‌باشد كه با نام هيوميك اسيد هم شناخته ميشود.كود اسيد هيوميك به اسيدهاي معدني و آلي شناخته شده هيچ شباهتي ندارد.

كود اسيد هيوميك ، كلروز گياهان را بهبود مي بخشد كه احتمالاٌ نتيجه اي است براي نگهداري آهن خاك به فرمي كه قابل جذب و سوخت و ساز باشد. اين پديده مي تواند در خاكهاي قليايي و آهكي مؤثر باشد كه معمولاٌ كمبود آهن قابل جذب و مواد آلي را دارند

براي مناطق نسبتا خشك و زمين هاي زراعي وسيع كود اسيد هـيوميك مهم مي باشند چون باعث فعال شدن ميكروارگانيسم هاي موجود در خاك ميشوند و كمك زيادي مي كنند. ميكرو هـومات ها در مناطق نسبتا خشك و كم آب به گياه كمك مي كنند تا دوره  رشد زيادي را داشته باشد

ميكروارگانيسم ( باكتري ها ) در مناطق ريشه گياه موجود هستند و تاثيرات مثبتي  بر روي  گياه يا درخت مي گذارند كه اين باكتري ها باعث رشد گياه و از بين رفتن  باكتري هاي منفي و مزاحم ميشوند. . اين باكتري ها در سنتزهورمون هاي گياه هم نيز همچنين نقش عمده اي دارند.

كود اسيد هيوميك يك محرك زيستي است و ميتوان براي چمن ، درختان ، درختچه ها ، بوته ها ، باغچه ها و حتي گياهان آپارتماني از كود اسيد هيوميك كه يك محرك زيستي است استفاده شود.

كود اسيد هيوميك يك اسيد آلي ضعيف است با قابليت هاي بسيار زياد كه در  جذب اين عناصر به گياه كمك فراواني كرده و از آب شويي و از دست رفتن عناصر جلوگيري مي كند ، به همين دليل باعث نصف كاهش مصرف كودهاي شيميايي در خاك ميشود اين در حالي است  كه باعث نتيجه بهتري براي كشاورز ميشود و درعين حال ، ميتواند باعث كاهش هزينه هاي زياد بابت خريد كودهاي شيميايي و مسموميت و سفتي خاك شود.

مزيتهاي كود اسيد هيوميك

كود اسيد هيوميك باعث بالارفتن كيفيت و كميت محصولات زراعي و باغي

كود اسيد هيوميك جوانه‌ ، شكوفه و بزرگ شدن ميوه و مقاومت گياه نسبت به خشكي را افزايش ميدهد

كود اسيد هيوميك باعث فعاليت هاي زياد ميكروارگانيسم هاي مفيد خاك ميشود

قابليت كلات كنندگي عناصرريزمغذي مانند آهن ودرنتيجه قابليت جذب آنها توسط گياه و جذب كودهاي شيميائي در صورت استفاده همزمان با آنها را افزايش ميدهد

كود اسيد هيوميك ميتواند مقاومت گياه به شوري و كم‌آبي را زياد كند

كود اسيد هيوميك باعث تعريق آسان و تعرق گياهي و تقويت سيستم ريشه ميشود


 
جايگاه كود اسيد هيوميك در دنيا


استفاده از كودهاي شيميايي به دليل زيانبار بودن آنها بر روي محيط زيست امروزه در حال منسوخ شدن است به همين دليل كود  اسيد هيوميك در سراسر جهان ازتوجه خاصي برخوردار است .

كود اسيد هيوميك بر مصرف ساليانه صنعت و كشاورزي به طور ميانگين 25% اضافه ميشود و علاو بر آن كاربردهاي متنوع و وسيعي دارد .

در كشورهاي غربي با وجود اينكه در خاك نسبتا ميزان ماده آلي بالاست باز استقبال از اين كود اسيد هيوميك بسيار گسترده و روز افزون است دلايلي كه باعث علاقمندي آنها به استفاده از اسيد هيوميك‌ها به صورت زير است:


-
با محيط زيست سازگاري دارد و نگراني از آلوده شدن آب‌هاي سطحي و زيرزميني وجود ندارد زيرا خطري براي گياه و يا محيط زيست ندارد.


-
 در حدود 25 تا 70 درصدصرفه‌جويي در استفاده از كودهاي شيميايي فسفاته و ازته و كاهش يافتن در هزينه‌ها.


-
قابليت استفاده دركشت‌هاي ارگانيك (هيدروپنيك) و همچنين باعث افزايش مقاومت به كم آبي ،شوريو سرما را در گياه ميشود.


-
مقاومت را نسبت به بيماري‌ها افزايش ميدهد و در نتيجه مصرف سموم و استفاده از علف كشهاي بسيار گران را كمرنگ مي كند


-
افزايش به ميزان 30 تا 50 درصد توليد محصولات كشاورزي

 
-
احياي توازن در خاك‌هايي كه قبلاً بطور نامناسب كوددهي شده‌اند و همچنين باعث كاهش از سميبودن  كودها و عناصر اضافي موجود در خاك ميشود.


استفاده از كود اسيد هيوميك به دليل داشتن پتانيسل بالا در توليد محصولات زراعي و استفاده از اكولوژيك و قابليت بالاي آن در تنظيم نيتروژن و اين كه گياه در برابر آفت ها مقاوم باشد و نيز افزايش رشد گياه داراي اهميت بسياربالايي است. استفاده از كود اسيد هيوميك باعث قابليت بالاي زراعي زمين هاي روستاها مي گردد.


استفاده از كود اسيد هيوميك باروري خاك راتا قابليت 12 تا 70 درصد بالا مي برد كه ديگر استفاده از هورمونهاي مضر نيازي نخواهد بود و مهمترين مزيت استفاده ازكود اسيد هيوميك رسيدن به سطح محصولات بسيار استاندارد و با كيفيت عالي مي باشد.افزايش توليد در محصولات كشاورزي تنها از طريق استفاده از كودهاي شيميايي امكان پذير نيست.

 كود اسيد هيوميك درخاك دوام زيادي دارند

كود اسيد هيوميك پايداري زيادي نسبت به  كودهاي شيميايي ديگري كه اثر و دوام كمي دارند و به شكل‌هاي مختلف نظيرآبشويي و يا تثبيت، تجزيه، تصعيد، تبخير، از دسترس گياه خارج مي‌شوند، دارد.

ميكروارگانيسم‌هاي مفيد موجود در خاك مي توانند از اسيد هيوميك بعنوان منبع‌ انرژي استفاده كنند و همچنين وجود نمك‌هاي محلول بيش از حد در خاك چه از آلاينده‌هاي خاك نظير نمك  و كود‌هاي شيميايي اضافي مي‌تواند كود اسيد هيوميك را اشباع كرده و بطور دائم  يا موقت از كار بيندازد.

 اسيد هيوميك‌ ها اصلاح‌كننده خاك هستند قبل از اينكه كود باشند. به اين معنا كه پليمرهاي كود اسيد هيوميك شبيه يك چسب ارگانيك عمل مي‌كنند و ذرات مواد معدني خاك را به هم مي‌چسبانند.

 


نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۰:۴۹:۵۸

در متابوليسم تركيبات حاوي نيتروژن در بدن حيوانات اوره نقش مهمي را ايفا ميكند و در عين حال اوره ، ماده اصلي حاوي نيتروژن، در ادرار پستانداران به شمار ميآيد. اين تركيب: بيرنگ، سخت، بيبو (اگر چه آمونياكي كه در آب از آن حاصل ميشود باعث به وجود آمدن  بخار آب در هوا نيز ميشود، داراي بوي بسيار تندي است) است، كه نه  قليايي است و نه اسيدي، و بسيار محلول در آب است  و نسبتاً غير سمي ميباشد.

در كودهاي شيميايي بيشتر از ۹۰ ٪  از اوره به عنوان يك منبع غني و مناسب نيتروژن ميتوان استفاده كرد. همچنين از مواد اوليهٔ مهم در صنايع شيميايي ميتوان به كود اوره اشاره كرد.

كود اوره در كاربردهاي عمومي، شامل بالاترين ميزان ازت در ميان تمامي كودهاي جامد نيتروژني ميباشد (۴۶٫۷ ٪). به همين دليل، كود اوره  هزينههاي حمل و نقل را به ازاي هر واحد از تغذيه نيتروژني كاهش ميدهد

كود اوره در خاك به دي اكسيد كربن و آمونياك،هيدروليزميشود. آمونياكي كه از اين فرايند به وجود ميايد، در خاك توسط باكتري هاي موجود  به نيترات اكسيده تبديل ميشود، و در نتيجه جذب گياه ميشود. كود اوره در بسياري از موارد، همچنين در فرمولاسيون چند جزئي كودهاي جامد نيز، استفاده ميشود. از آنجا كه اوره به مقدار زيادي در آب محلول است در نتيجه  مورد استفاده براي محلولهاي كودي بسيار مناسب است

بيورت  باعث كاهش رشد گياه ميشود كه شايع ترين نوع ناخالصي در كود اوره ميباشد

در توليد بسياري از تركيبات شيميايي اوره به عنوان ماده اوليه نقش مهي دارد .

كود اوره در تركيب خود داراي 46 درصد نيتروژن است و كود سولفات آمونيوم نيزدر تركيب خود  حدود 21 درصد ازت دارد. اين كودها داراي مزايا و معايب خاصي هستند. در خاكهاي قليايي شديد استان كرمان كود اوره مي تواند آسيبزا باشد به صورتي كه موجب افزايش بيشتر قليايت خاك و همچنين مسموميت به شوري ميشود در صورتي كه براي زمين هاي قليايي شرايط خاكي باغات پسته سولفات آمونيوم مناسبتر است .

اما عيب بزرگي كه سولفات آمونيوم نسبت به كود اوره دارد اين است كه از نظر اقتصادي مقرون بصرفه نيست چون تقريبا نزديك به نصف ميزان ازت كود اوره را دارد. تركيب كردن سولفات آمونيوم با كود اوره به يك نسبت مشخص راه حل مناسبي براي كوددهي اقتصادي و موثرتر نيتروژنه است. يعني مقدار كود اوره آنقدرزياد نباشد كه  براي خاك مضرباشد و مي توان با كمتر مصرف كردن سولفات آمونيوم از نظر اقتصادي بهتر عمل كرد.

تحقيقات نشان داده اند كه علاوه برمقرون بصرفه بودن تركيب كردن كود اوره و سولفات آمونيوم  با  اضافه كردن نيتروژنه و مخلوط شدن كود اوره با سولفات آمونيوم جذب ازت (N) با راندمان بالاتري ديده ميشود

در خاك، كود اوره توليد گاز NH3 ميكند اين گاز براي خاك بسيار مفيد بوده و دربسياري از نقاط كشاورزي در دنيا به گاز NH3را به خاك تزريق ميكنند.

از مشكلات موجود در كوده اوره كه در تابستان و در اوج گرما اهميت بيشتري دارد  تبخير سريع گاز Nh3 يا هدر رفتن اين گاز متصاعد شده از خاك است. سولفات آمونيوم با كود اوره زماني كه تركيب شوند باعث كاهش پرت يا بخار شدن NH3 ميشود كه به معني افزايش حاصلخيزي و ماندن بيشتر NH3در خاك ميشود كه علاوه بر موجودات خاكزي ريز و درشت، ريشه ها و درختان نيز مي توانند از NH3 استفاده كنند كه بسيار مفيد خواهد بود و علاوه بر اين مخلوط شدن  كود اوره و سولفات آمونيوم مي تواند ميزان مصرف اوره را كاهش دهد كه بسيار موثر ميباشد.

 

كود اوره

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: كود اوره، كود اوره با پوشش گوگردي،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۳:۲۱:۵۰

كود پتاسيم در فرايند هاي مختلف فيزيولوژي رشد گياه نقش بسيار مهمي دارد، از پيوستگي آب در گياه گرفته تا تعادل و پيوستگي آب در آن.
كاهش رشد گياه و يا سوختگي و زردي انتهاي برگ از علايم كمبود كود پتاسيم است و گياهان مبتلا به كاهش پتاسيم معمولا" كوتاه ،ضعيف و كوچك هستند . ساقه اصلي و شاخه ها رشدشان متوقف ميشود و فاصله ميان گره ها كم مي شود. در حالي كه در صورت تغذيه گياه با كود پتاسيم علائم كمبود پتاسيم ابتدا در برگهاي پير ظاهر مي شود.
از ديگر علائم كمبود كود پتاسيم در گياه كم شدن استحكام ساقه ي گياه است كه مشكلات بعدي در حمل و نقل مواد را بوجود مي آورد و باعث ميشود مقاومت گياه در برابر بيماري كم شود. پتاسيم در سلولهاي گياهي به طور كلي نقشهاي اساسي بر عهده دارد
انواع كود پتاسيم
 كود پتاسيم --- كود كلرور پتاسيم
از كود كلرو پتاسيم ميتوان در سطح زيادي از شاليزارهاي اراضي غير شور به منظوره محصولاتي از جمله ذرت – پنبه-چغندر قند- و گندم به صورت سرك و حتي براي باغهاي ميوه استفاده كرد علاوه بر ارزان بودن كود كلرو پتاسيم ، مقدار پتاسيم (k2o) ان نسبت به سولفات پتاسيم بيشتراست
عامل كنترل كننده تعدادي از بيماريها نظير پاخوره ، بلاست و ….آنيون كلر ميباشد .
كود كلرور پتاسيم را ميشود به سولفات پتاسيم تبديل كرد كه از مزاياي آن صرفه جويي ارزي مي باشد . همچنين ميتوان كود كلرور پتاسيم را به نيترات پتاسيم تبديل نمود كه براي مصرف در مزارع نيشكر- گلخانه ها و به صورت سرك (همراه با آب آبياري) استفاده شود
براي تهيه كود كامل ماكروي گرانول از كود كلرور پتاسيم ميشود استفاده كرد كه امكان استفاده درمزارع (قبل از كاشت) و درختان ميوه (چال كود) را دارد
 كود پتاسيم --- كود سولفات پتاسيم منيزيم
از جمله كودهاي پتاسه اي ميتوان به كود سولفات پتاسيم منيزيم اشاره كرد كه شامل سولفات - پتاسيم- منيزيم و كلر ميباشند سولفات مضاعف پتاسيم منيزيم شامل 48 در صد گوگرد 24 درصد پتاسيم (k2o) 10 درصد منيزيم است كود سولفات پتاسيم منيزيم در آب قابل حل بوده و بصورت سرك مصرف ميشود
كود سولفات پتاسيم منيزيم داراي گوگرد به صورت سولفات –منيزيم-كلر- پتاسيم بوده .
از جمله مشخصات فني كود سولفات پتاسيم منيزيم صرف نظر از مقادير كم عناصر غذايي آن نسبت به سولفات مضاعف پتاسيم منيزيم محتوي كلر بودهكه به بصورت معدني بدست ميايد.
 كود پتاسيم --- كود سولفات پتاسيم
درهر زماني كه يون كلر براي گياه آسيب زا باشد بهتر است كه از پتاسيم به صورت سولفات استفاده شود. كود سولفات پتاسيم بر اثر اسيد سولفوريك بر روي كلرور پتاسيم بدست ميآيد كود سولفات پتاسيم داراي محتوي 41 تا 44 درصد پتاسيم ميباشد و در دماي 12 درصد حل ميشود.
 كود پتاسيم --- كود نيترات پتاسيم
كود نيترات پتاسيم داراي 14 درصد ازت و 38 درصد پتاسيم بوده كه قابل حل در آب بوده و در دماي معمولي 35 درصد كود نيترات پتاسيم بر اثر اسيد نيتريك بر كود كلرور پتاسيم به وجود ميايد

 

 كود پتاسيم

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۳:۱۲:۵۸

پكيچ كلر زني يكي از اساسي ترين اهداف تصفيه آب و فاضلاب، گند زدائي يا ضد عفوني نمودن و به منظوره از بين بردن عوامل ميكروبي بيماريزاي موجود و همچنين بي خطر سازي پساب جهت تخليه در انواع آب هاي سطحي يا مصارف كشاورزي مي باشد. براي گند زدائي و ضدعفوني كردن روشهاي مختلفي ارائه شده است كه از جمله مهمترين آنها پكيچ كلرزني ، ازن زني، استفاده از برم ،دي اكسيد كلر ، يد و نيز اشعه ماوراء بنفش مي باشد.
پكيچ كلرزني عمومي ترين روش گند زدائي در جهان مي باشد كه به دليل مزيت هايي كه دارد از اهميت بالايي برخوردار است .
از مزايا ي پكيج كلرزني نسبت به ساير سيستم هاي گندزداي ميتوان به موارد زير اشاره كرد:
و در دسترس بودن در تعداد مقادير زياد ارزاني قيمت –
– در غلظت هاي كم كارايي بالايي دارد
پس از عمل گند زدائي وداشتن باقي مانده در آب و بهره برداري آسان ، بسيار مورد توجه قرار گرفته است..
ازجمله مزايا وكاربردهاي سيستم پكيج كلر زني ،ميتوان به نگهداري رنگ، كنترل مزه و بو اشاره كرد.
همچنين ميتوان به مواردي ازجمله:
- حذف BOD موجود در آب و فاضلاب ،اكسيداسيون منگنز ، سولفيد ، آهن و نيز آمونياك
-ضد عفوني كردن آب مورد استفاده در دامداري ها
-گندزدايي آب براي تامين شدن آب شرب
- گندزدايي آب مورد استفاده در واحدهاي آزمايشگاهي و پزشكي ، صنايع دارويي ،صنايع غذايي ,
- ضدعفوني كردن آب مورد استفاده در برج خنك كن
- گندزدايي و پيش تصفيه آب ورودي به سيستم اولترافيلتراسيون و اسمز معكوس
- ضدعفوني و گندزدايي بازيافت پس ابهاي صنعتي و فاضلاب
- گند زدايي آبمورد استفاده در صنايع نساجي ، پتروشيمي ، كاغذ سازي ، زنگرزي و شيميايي
- ضدعفوني و تصفيه آب در استخر شنا

 

پكيج كلر زني

موضوع:
برچسب‌ها: پكيچ كلر زني، پكيج تزريق كلر، كلر زن،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۲:۵۱:۳۲
به دليل وزن كم- عمر طولاني و قيمت اقتصادي بهترين حفاظت گياهان در داخل و خارج گلخانه در برابر نور مستقيم آفتاب سايبان گلخانه ميباشد.استفاده از توري شيد گلخانه (توريهاي پليمري) بسيار اقتصادي تر بوده و همچنين باعث افزايش توليد و برداشت در طول فصل ميشود
انعطاف پذيري بالا از مزيت هاي سايبان گلخانه يا توري شيد است . توري شيد گلخانه با انعطاف پذيري خود به مهندسين پرورش گياه كمك ميكند كه در هر فصلي در داخل يا خارج گلخانه به سهولت نسبت به نصب و برداشت توري سايبان گلخانه نورگير اقدام نمايند.
توري شيد گلخانه نورگير به طوره دقيق و پراكندگي يكنواخت نور را كاملا كنترل ميكند و همين امر باعث ميشود كه مش هاي پليمري يراي مهندسان اولين انتخاب به عنوان نورگير گلخانه باشد
مزيت ها:
انعطاف پذيري بالا از مزيت هاي سايبان گلخانه يا توري شيد است . توري شيد گلخانه با انعطاف پذيري خود به مهندسين پرورش گياه كمك ميكند كه در هر فصلي در داخل يا خارج گلخانه به سهولت نسبت به نصب و برداشت توري سايبان گلخانه اقدام نمايند.
از ديگر مزيت هاي توري سايبان گلخانه يا توري شيد گلخانه ميتوان استقامت در برابر خوردگي هاي بيولوژيك-مواد شيميايي وسم ها گفت.
سايبان گلخانه به دليل سبك بودن باعث كاهش هزينه ها ميشود مثل هزينه كارگر براي نصب و برداشت سايبان هاي گلخانه ايي.
مواد به كار رفته در سايبان گلخانه يا توري شيد به گونه ايي است كه مقاوم در برابر نور خورشيد و استرس هاي دمايي از -30 درجه الي +80 درجه سانتيگراد و برف و باران است و سالم ميمانند
نوع هايي كه وجود دارد با دو كيفيت پليمر سبك و سنگبن و با امكان نورگيري و ايجاد سايه از35% - 50% در رنگهاي مختلف به وجود ميايد و براي استفاده در دسترس است.
توري شيد گلخانه باعث كم كردن قسمتي از اشعه تابشي خورشيد ميشود و در كم كردن دماي هواي داخلي گلخانه خيلي موثر است. 5-8 درجه سانتيگراد كاهش ميابد . تابش مستقيم اشعه آفتاب به گلخانه توسط نايلون گلخانه به وسيله نوع هاي مختلف پوشش ها جلوگيري ميشود. اگر روي سطح خارجي گلخانه ، توري شيد گلخانه قرار بگيرد اثرسايه درافت دماي گلخانه بيشتر از قراردادن توري شيد گلخانه در درون گلخانه است. سايبان گلخانه در رنگهاي سفيد؛سياه و سبزتيره وجود دارد كه رنگ سبزتيره توري شيد گلخانه مناسبتر است. سايه هاي ايجاد شده توسط سايبان گلخانه يا توري شيد 30،50،80 درصد است.
ويژگي هاي توري شيد گلخانه :
عرض هاي 2 و 4 و 6 و 8 و 10 متردارد و داراي طول 50 متر(بصورت رول)
وزن سبك توري و نصب آسان سايبان گلخانه و 50 درصد سايه اندازي ،
ممانعت از ورود اشعه ماوراء بنفش به محيط سايه انداز
طول عمر بالاي دارد به دليل دارا بودن 4% uv
مواد اوليه پلي اتيلن به كاربرده شده با كيفيت بسيار بالا
موارد مورد كاربرد توري شيد گلخانه:
گلخانه هاي توليد وپرورش گلهاي شاخه بريده، صيفي ،سبزي و. . . وتوليد و پرورش جايگاههاي(گاو، گوسفند، شتر، اسب و . . .)
توري شيد گلخانه براي نمايشگاه هاي فضاي باز پوشش مناسبي دارد
توري شيد گلخانه مانع شدن ازورود اشعه ماوراءبنفش به فضاي داخل استخر و استتار استخر

توري شيد گلخانه
موضوع:
برچسب‌ها: سايبان گلخانه، توري شيد، شيد گلخانه، ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۰۲:۳۱:۴۷

سختي گير آب

آب در طبيعت از زمين هاي آهكي و لايه هاي دو لوميتي، كلسيم و منيزيم عبور ميكند و آنها را در خود حل مي كند كه به اين پديده اصطلاحا سختي آب ميگويند.  سختي گير آب موقت شامل تركيبات بي كربنات كلسيم و منيزيم در آب است و سختي گير آب دائم داراي املاح مربوطه به سولفات، كلرور و نيترات كلسيم يا منيزيم ميباشد. به مجموع سختي گير آب دائم و موقت سختي كل آب ميگويند

سختي گير آب موقت

منظور از سختي گير آب موقت ،سختي مي باشد كه براثر اينكه به آب حرارت داده شود املاح بي كربنات كلسيم و منيزيم از حالت محلول خارج ميشود و به صورت غير محلول در مي آيد

سختي گير آب دائم

به معني ساده منظور از سختي گير آب دائم ،سختي مي باشد كه توسط حرارت دادن به آب املاح موجود در آب از حالت محلول خارج نشوند .

آب هاي سخت بر اثر حرارت دادن خيلي سريع تر تشكيل رسوب ميدهند و با مشكلات زيادي در بويلرها و مبدل هاي حرارتي مواجهه ميشوند ، به گونه ايي  كه قطر يك لايه رسوب به يك ميليمتر ميرسد كه بر روي سطوح گرم كننده يك آب گرم كن به عنوان  عايق حرارتي عمل كرده كه باعث افزايش تقريبا 10درصد هزينه ميشود

يكي از مهم ترين علل  كاهش بازدهي مبدل ها و در نتيجه افزايش انرژي راهبري تشكيل رسوب در جدارها و ديوارها است كه باعث آسيب هاي فراواني به تاسيسات برودتي و حرارتي ميشود

سختي آب مشكلات زيادي را به دليل بالا بودن قابليت رسوب گذاري و خورندگي بويژه در مصارف صنعتي و تاسيساتي ايجاد ميكنند، كه اهم آن عبارتند از :

•    رسوب گذاري در تاسيسات حرارتي و افزايش خوردگي

•    افزايش بي رويه مصرف انرژي به دليل وجود لايه هاي ضخيم رسوبي و كاهش راندمان انتقال حرارت

•    ايجاد رسوبات سفيد رنگ و لكه و بر روي سطوح فلز ،شيشه، ، لباس ، پارچه و نظاير آن .

•    بر اثر تشكيل رسوبات سخت در جداره داخلي لوله ها و مخازن ظرفيت انتقال جريان آب كاهش ميابد.

•    به دليل كاهش خاصيت كف كنندگي مواد شوينده  در آب سخت مصرف آنها افزايش پيدا ميكند

سه عامل اساسي در تشكيل رسوب در آبها دخيل است كه در زير به آنها اشاره مي شود :
دما : افزايش دما در آب ، باعث مي شود كه ميزان حلاليت فلزات موجود در آب كم شود كه اين عامل سبب افزايش تشكيل رسوب در آب مي شود.
قلياييت آب : در صورت كاهش سطح قلياييت آب يا افزايش خاصيت اسيدي آب ، ميزان حلاليت آب كم ميشود كه در نتيجه ميزان رسوب گذاري در آب افزايش خواهد يافت .
فشار آب : در صورت كم بودن فشار آب ، ميزان حلاليت آب كاهش يافته كه در نتيجه سرعت و ميزان رسوب گذاري آب ، افزايش خواهد داشت.

 از لحاظ سختي گير آب طبقه بندي بشرح ذيل ميباشد:

 150-0 ميلي گرم در ليتر را آب هاي سبك

300-150 ميلي گرم در ليتر آب هاي با سختي متوسط

400-300 ميلي گرم در ليتر آب هاي سخت

بيشتر از 400 ميلي گرم در ليتر آب هاي خيلي سخت

 روش هاي گوناگوني براي برطرف كردن آثار سختي گير آب وجود دارد كه مهم ترين آن ها روش هاي زير است :

سختي گير آب رزيني

اسمز معكوس

سختي گير آب مغناطيسي

تقطير

و ...

براي مهار كردن املاح موجود در آب روش هاي بسيار متنوعي وجود دارد كه بايد نمونه اي از آب گرفته شود تا هر كدام از حالتها مورد بررسي قرار بگيرد و باتوجه به آناليز شيميايي آن و تحليل شرايط  اقتصادي و محيطي مناسب ترين روش را انتخاب كرد .

 

سختي گير آب

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۳۹:۰۲

كوكوپيت به نوعي بستر كشت گفته ميشود كه از الياف دور ميوه نارگيل يا الياف تنه درختان نارگيل به وجود ميايد. كوكوپيت داراي خواصي در نگهداري رطوبت و تخلخل هوايي و داراي ph مناسب است .در باغباني امروزه از كوكوپيت به فراواني استفاده ميشود. كوكوپيت اغلب از كشورهاي آسياي جنوب شرقي مانند هندوستان، سريلانكا و … وارد كشور ميشود.
كوكوپيت به صورت متراكم وارد بازار ميشود و براي اينكه قابل مصرف باشد در زمان رسيدن به مقصد با اضافه كردن آب به كوكوپيت به صورت پودر در ميايد بعد از اضافه كردن آب، به ازاي هر 1 كيلوگرم كوكوپيت فشرده 12 الي 15 ليتر كوكوپيت مرطوب بدست ميايد.
مزيت هاي كوكوپيت :
- خاك كوكوپيت طبيعي ترين تهويه كننده است و از سخت شدن خاك جلوگيري ميكند و باعث افزايش تخلخل خاك ميشود
- ظرفيت نگهداري بسيار خوب آب كوكوپيت در مقايسه با پيت ماس نياز به آبياري كمتري (تا۶۵٪) دارد. كوكوپيت نسبت به پيت ماس رطوبت را به خود جذب و گياه به سرعت رشد مي كند و اينكه كوكوپيت كيفيت گياه را بخصوص در شرايط آب و هوايي خشك تا زمان فروش حفظ مي نمايد.
در كوكوپيت به دليل آنكه الياف نارگيل بالاتر از سطح زمين رشد مي كند ، كوكوپيت فاقد علف هرز و هرگونه بيماريهاي ناشي از خاك در واقع بدون پاتوژم است.
ماندگاري كوكوپيت تا ۴ سال قابل استفاده مجدد و برگشت است.
كوكوپيت داراي ph خنثي تا كمي اسيدي است و براي گياهان مناسب است
• مقدار بالاي ليگنين در كوكوبيت توسعه ميكروارگانيسمهاي مطلوب را تشويق ميكند.
از كوكوپيت ميتواند بعنوان يك محيط كشت بدون خاك در هيدروپونيك استفاده كرد
كوكوپيت كاملاً آلي است. هيچ گونه تاثير نامطلوبي بر محيط زيست ندارد.
كوكوپيت مناسبترين جايگزين براي پيت موس, پرليت , پشم سنگ ,سنگ خلل و فرج دار (Pumice) , خاك رس ,و ورميكو ليت منبسط شده ميباشد.

كوكوپيت از لحاظ فيزيكي مقاوم است و به كندي تجزيه ميشود وزماني كه كوكوپيت 10 ساله است شروع به تجزيه شدن ميكند

 

كوكوپيت

 

موضوع:
برچسب‌ها: كوكوپيت، پيت ماس،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]