woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كشاورزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۶ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۵۶:۵۷

يك روش فيزيكي براي حذف ذرات معلق موجود در آب فيلتراسيوندانه‌اي ميباشد كه قدمتي طولاني دارد.
فيلتر شني از نوع فيلتراسيون دانه‌اي است و به شكل مخزن استوانه‌اي است كه تحت فشار بستري از ماسه (شن سيليسي و يا آنتراسيت) و شن دانه‌بندي شده مي‌باشد كه با صاف نمودن (فيلتراسيون) فيزيكي آب باعث ميشود تا ذرات معلق موجود در آن نظير رنگ ، گل، پلانكتون ، مواد آلي ، باكتري‌ها و ذرات حاصل حذف شوند. بدنه اين فيلترها، از جنس فولاد است و بر اساس استانداردهاي معتبر ساخته شده كه دو دريچه بازديد را دارا بوده و كليه سطوح مجاور با آب در داخل مخزن دستگاه با دو لايه رنگ اپوكسي و براي جلوگيري از خوردگي و تماميه سطوح بيروني دستگاه با رنگ روغني پوشش دارده شده زيرا در مجاورت هوا قرار دارند. در اين فيلترها فشار استاندارد كه بين 7-3 اتمسفر است وجود دارد. چنانچه فشار بيش از اين مقدار باشد پديده شيارسازي ايجاد مي‌شود.
فيلتر شني به دو صورت عمودي و افقي ساخته مي‌شوند. ارتفاع فيلترهاي عمودي استاندارد بين 7/0 الي 5/1 و قطر اين فيلترها از حدود 5/0 تا 3 متر است.فيلترهاي عمودي نبست به افقي ارجحيت دارند زيرا در راستاي ارتفاع آنها عمل تصفيه انجام ميشود. در فيلترهاي عمودي و افقي آب حاصل از شستشو و آب ورودي از طريق شبكه نازل در پايين و بالا دستگاه جمع آوري ويا تقسيم مي‌گردد.
آب از قسمت پاييني ستون وارد شده و پس از عبور از بستر فيلتر شني، شن دانه‌بندي شده با خلوص 98% و يك صفحه مشبك با 50 تا 70 عدد پستانك در هر متر مربع كه جهت آبكشي و جلوگيري از خروج ذرات شن از دستگاه تشكيل شده است، از قسمت تحتاني خارج مي‌گردد.
ذرات شني كه بصورت طبقاتي و دانه‌بندي شده برروي صفحه مشبك قرار ميگيرند بر حسب اندازه ذرات معلق در آب تعيين مي ‌شوند. ترتيب قرارگيري اندازه اين ذرات به ترتيب از درشت به ريز است به اين صورت است كه از سمت بالاي بستر به سمت پايين بستر قرار ميگيرند.
هرچه ضخامت بستر فيلتر بيشتر باشد، راندمان حذف مواد معلق در آن نيز بيشتر و راندمان حذف بالا خواهد رفت . فيلتر شني در عمل ضخامتشان بين محدوده 150-70 سانتيمتر قرار داد. بر اساس فشار روي بستر و قطر ذرات بستر دانه‌اي ، به ازاي هر مترمربع از سطح بستر 20-5 مترمكعب آب را در هر ساعت مي‌توان تصفيه نمود.
در دوره تصفيه، ذرات موجود در آب در بستر فيلتراسيون رسوب ميكنند و بتدريج فرج و خلل بستر را پر مي‌كنند.
بدين ترتيب با گذشت زمان معيني از شروع بهره برداري بر حسب ميزان مواد معلق آب ورودي و كدورت، افت فشار تدريجا افزايش مي يابد.
زمانيكه افت فشار دو سر فيلتر شني در حدود 8/0- 6/0 بار ثبت گردد، وقت آن رسيده است كه فيلتر با ورود جريان آب به صورت معكوس (Back Wash) بسترها مورد شستشو قرار بگيرند و از حالت سرويس خارج شوند. مدت زماني كه براي شستشو صرف ميشود بسته به ميزان كدورت آب ورودي دارد.
اگر اين فيلتر شني درست طراحي شوند ذرات تا 10 ميكرون را ميتوانند حذف نمايند و همچنين اگر مواد منعقد كننده به به آب ورودي تزريق شود حذف ذرات تا 2-1 ميكرون نيز امكان‌پذير خواهد بود. معمولا بازده اين سيستم ها حذف 50 تا 60 درصد از مواد كلوئيدي با اندازه 15-10 ميكرون است.آب ورودي كه به سيستم پيش تصفيه RO وارد ميشود بايد كدورتي كمتر از 10NTU داشته باشد. اگر كدورت بالاي 10NTU دوره Backwash اين سيستم ها براي بدست آوردن آب با كيفيت مناسب و قابل قبول باشد بسيار كم خواهد بود.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۶ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۵۳:۳۸

فيلتر كربني جهت حذف بو ،،مواد آلي، طعم ، رنگ ، BOD ، COD و كلر آزاد مورد استفاده قرار مي‌گيرد. كربن فعال موجود در آب مواد آلي را جذب ميكند و سپس جدا سازي را انجام ميدهد . پديده جذب در سطح هاي داخلي سوراخ هاي كربن اكتيو بدليل حضور انرژي موازنه نشده اي است كه بين اتمهاي سطحي و اتمهاي دروني سطوح سوراخ ها وجود دارد ، مي باشد . انرژي به وجود آمده به كمك جاذبه مولكولي واندروالس كه بر اثر شكسته شدن پيوند C-C ايجاد شده است و سطوح دروني سوراخ ها ، مولكولهاي ناخالص را براي موازنه انرژي جذب مي كنند .
در فيلتر كربني ، آب از بستر ذغال كربن اكتيو گرانولي عبور ميكند و توسط ذغال كربن رنگ و بوي آن جذب ميشود و نتيجه اين ميشود كه آب خروجي بدون هيج گونه طعم، بو و رنگي خواهد بود.در فيلتر كربني ، آبي كه وارد ميشود بايد كاملا زلال سازي شود و فاقد هرگونه مواد معلق و كلوئيدي باشد و به همين دليل است كه فيلتر كربني معمولاً بعد از فيلترهاي شني در فرآيند تصفيه آب مورد استفاده قرار مي‌گيرند . PHآبي كه اسيدي يا قليايي است نبايد با كربن فعال در تماس قرار بگيرد و قبل از اينكه از بستر كربن فعال عبور كند بايد خنثي شود . براي فعال شدن كربن فعال بايد هرچند وقت يكبار در كوره گذاشته شود تا 900 درجه سانتيگراد حرارت ببيند تا دوباره فعال شود .
 جنس بدنه فيلتر كربني از استيل ، FRP و يا كربن استيل با پوشش رنگ اپوكسي ميباشد و درون اين مخازن دانه‌هاي كربن فعال ريخته مي‌شود. اين فيلترها هر چند وقت يكبار نسبت به ميزان مواد جامد معلق موجود در آب به شستشوي معكوس نياز دارند.فرايند شست و شوي معكوس به صورتهاي دستي ، نيمه اتوماتيك و يا اتوماتيك انجام ميشود.
ويژگي هاي فيلتر كربني :
تا فشار 10 بار را قابليت تحمل دارد.
فيلتر كربني به شير هوا گيري و فشارسنج مجهز است.
جنس بدنه از استيل / فايبر گلاس (FRP) /كربن استيل.
با سه شير دستي، نيمه ‌‌اتوماتيك و تمام اتوماتيك جهت شستشوي معكوس عرضه بازار ميشود.
مزيتهاي فيلتر كربني :
راهبري و بهره برداري راحت و ساده
بالا بودن سرعت در تصفيه
فيلتر كربني در زمان بهره برداري هزينه نگهداري پاييني دارد
به فضاي كمي در زمان نصب و بهره برداري نياز دارد
فيلتر كربني در صنايع غذايي ، صنايع شيميايي و استخرهاي شنا كاربرد دارد

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۶ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۴۶:۳۸

جوجه كشي مصنوعي : امروزه جوجه كشي طبيعي نمي تواند نيازهاي رو به رشد جامعه را براورده كند بنابراين توليد جوجه به روش مصنوعي و در حجم زياد از جايگاه و اهميت ويژه اي برخوردار است و نسبت به جوجه كشي طبيعي داراي محاسني به شرح زير ميباشد:
1. در تمام طول فصول سال امكان توليد جوجه وجود دارد
2. تعداد زيادي جوجه در هر دوره ميتوان توليد كرد
3. به وجود مرغ كرچ نيازي نيست
4. براي رشد جنين شرايط لازم وجود دارد و كليه مراقبتهاي بهداشتي جهت جلوگيري از آلودگي و شيوع امراض تحت كنترل مي باشد .
انسان با بررسي و تحقيق بر روي حالات و رفتار مرغ كرچ در هنگام خوابيدن به روي تخم مرغ (جوجه كشي طبيعي) و فهميدن به عوامل موثر در رشد نطفه به ساخت ماشين جوجه كشي اقدام كرد.
انجام جوجه كشي مصنوعي از هر دستگاهي كه بتواند عوامل رشد جنين از قبيل ( چرخش ، حرارت ، اكسيژن ، رطوبت) را فراهم كند ميشود براي بهره برداري از جوجه كشي مصنوعي استفاده كرد.
اجزا و ساختمان دستكاه جوجه كشي و نحوه استفاده از آن : دستگاه جوجه كشي بگونه ايي است كه با آن انسان ميتواند در هر مقياسي به انجام عمل جوجه كشي (مصنوعي ) بپردازد.
موارد زير در ساختمان تمام دستگاه جوجه كشي (با هر ظرفيتي ) در آن به كار رفته است:
1 - سيستم تنظيم حرارت ( مبحث دما( در دستگاه
2 - سيستم توليد رطوبت يكنواخت و تهويه هواي مناسب دستگاه
4 - نحوه چرخاندن منظم تخم مرغها در دستگاه
با يكي از اين روشهاي زير ميتوان فضاي داخل دستگاه جوجه كشي را گرم كرد :
1. هواي گرم جريان داشته در لوله هاي داخل دستگاه جوجه كشي
2. جريان آب گرم در درون لوله هاي داخل دستگاه جوجه كشي
3. گذاشتن مقاومتهاي الكتريكي در داخل دستگاه جوجه كشي
ماشين يا دستگاه جوجه كشي دستگاهي است كه بايد توانايي به وجود آوردن شرايطي كاملا مشابه با آنچه پرنده ي مادر بطور غريزي براي تبديل تخم ها ي نطفه داربه جوجه انجام ميدهد را دارا باشد .
مبحث دما :
از نظر منبع حرارت دستگاه جوجه كشي متفاوت هستند گاز طبيعي ، سوخت فسيلي مثل نفت يا گازوييل ( البته اين منبع عملا منسوخ شده است ) ، نيروي برق و...
خصوصيات يك سيستم ايده آل گرمايي براي دستگاه جوجه كشي :
1 - تناسب بين ابعاد و حجم دستگاه جوجه كشي
2 - سيستم گرمايي بايد در فاصله و محلي قرار بگيرد كه نسبت به تخمها مناسب باشد
3 - بالايي راندمان
4 - تامين حرارت مطلوب و مورد نياز دستگاه در كوتاهترين زمان بدون وارد كردن شوك حرارتي به تخم و جنين
5 - حرارت بايد به صورت يكنواخت پخش شود به نحوي كه كليه تخمها در شرايط دمايي يكسان ونرمال قرار بگيرند.
مبحث رطوبت :
توليد رطوبت از آب به روشهاي مختلفي امكانپذير است ، در ابتدايي ترين روش ميتوان يك ظرف آب را در دستگاه جوجه كشي قرار داد كه باعث ايجاد رطوبت ميشود حال اگر به شود به طور معيني سطح آب ظرف را تنظيم كرد و با يك رطوبت سنج ساده ميزان آن را اندازه گيري كرد با اين روش به نحو مطلوب تري ميتوان بر رطوبت مورد نياز فرآيند جوجه كشي نظارت داشت.
از دستگاههاي رطوبت ساز يا بخار سرد آلتراسونيك يا مه ساز كه مبتني بر مدارات الكترونيكي هستند در دستگاههاي پيشرفته با تكنيك خاصي استفاده شده است ولي در سطوح كوچكتر از يك ظرف آب معمولي ميتوان استفاده كرد. ظرف آب بايد در نزديكي منبع گرما قرار بگيرد زيرا بايد از گرماي منبع براي توليد بخار استفاده كرد و حتما بايد در محلي باشدكه باعث خيس شدن محل نشود و به خوبي مهار گردد.
بوسيله دستگاه اندازه گيري ديجيتالي، (رطوبت سنج ) ميزان رطوبت سنجيده ميشود. در دستگاه جوجه كشي دماي موجود باعث تبخير آب ازتخم مرغها و تلفات جنين مي شود . به همين دليل توجه به رطوبت مناسب اهميت بسياري دارد. از طرفي رطوبت كم شده در دستگاه جوجه كشي باعث ميشود كه تبخير و وسيع تر شدن كيسه هاي هوايي داخل تخم افزايش يابد كه در نتيجه نوك جوجه به اطاقك هوا زودتر مي رسد . همچنين بالا بودن رطوبت باعث ميشود كه كيسه هوا شده دير به وسعت برسه و جوجه در اين زمان قادر به تنفس نخواهند بود . رطوبت دستگاه جوجه كشي به سرعت تهويه و دماي آنها بستگي دارد .

اهميت تهويه در دستگاه جوجه كشي:
مهمترين مساله اصلي در تهويه اكسيژن رساندن به تخم مرغ و دور كردن دي اكسيد كربن توليدي از آن ميباشد البته مسائل ديگري هم مثل رطوبت و توزيع يكنواخت گرما از كاركردهاي ديگر تهويه است .
چرخش تخم مرغها :
چرخاندن تخمها در زمانهاي مشخص در جوجه كشي تاثير بسزايي دارد ميباشد ، بصورت طبيعي مشاهده شده است مرغ مادر براي جلوگيري از چسبيدن زرده به پوسته و همچنين كيسه هواي درون تخم هر ۳۵ دقيقه بطور متوسط اقدام به چرخش تخمها ميكند ، در مقياس صنعتي چرخش تخمها را به ازاي هر ۱ ساعت براي تخم مرغ و هر ۲ تا ۴ ساعت يكبار براي تخم بلدرچين توسط فشار جكهاي بادي و يا موتورهاي الكتريكي انجام ميشود و مرسوم ترين نحوه براي چرخش تخمها به اين صورت است كه بايد سر كوچك تخمها بسمت پايين باشد و در دستگاه جوجه كشي در شانه مخصوص قرار بگيرد اين شانه را نسبت به افق ۴۵ درجه تغيير زاويه داده و پس از مدت زمان مشخصي اين تغيير زاويه ۴۵ درجه اي نسبت به افق را از طرف مقابل اعمال ميكنند بايد توجه داشت هر گونه چرخش بايد به آرامي و بدون تكانهاي شديد انجام پذيرد زيرا تكان شديد باعث صدمه به جنين شده و از ميزان موفقيت در جوجه كشي مي كاهد .
نكته:
تخم مرغها به اين گونه قرار ميگيرند كه قسمت پهن آنها به سمت بالا باشد وگرنه سر جوجه در قسمت باريك قرار مي گيرد و به تنفس قادر نخواهد بود و از بين مي رود ( قسمت پهن از كيسه محبوس شده هوا تشكيل شده كه در روزهاي آخر جوجه از آن تنفس ميكند ) ولي در 3 روز پاياني به هچ به حالت افقي در سينيهاي هچر قرار خواهند گرفت.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۰۲:۴۵:۳۶

فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي ، نوعي از فيلرهاي دستگاه تصفيه آب مي باشد كه خاصيت اسيدي آب را كم كرده و به آن خاصيت قليايي مي بخشد .
فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي آب را يونيزه نموده و با توليد هيدروژن فعال در آب ، باعث ايجاد خاصيت آنتي اكسيداني در آب مي شود.
همچنين فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي با تامين املاح مورد نياز بدن ، همچون منيزيم و كلسيم ، مانع از بروز پوكي استخوان و بسياري از بيماري هاي مزمن در بدن مي شود .
در واقع فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي با افزايش سطح پي هاش آب ، باعث ايجاد خاصيت قليايي آن شده كه اين پارامتر ، براي سلامتي بدن بسيار مفيد مي باشد.
علاوه بر اين فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي با سم زدايي آب ، امكان جذب مواد مغذي آن را تسهيل كرده و باعث نفوذپذيري بيشتر آب توسط سلولهاي بدن مي گردد.
فيلتر آلكالاين يا فيلتر قليايي كليه سموم و آفت كشهايي كه به صورت احتمالي ممكن است در آب وجود داشته باشد از بين برده و آبي با درصد خلوص بالا توليد مينمايد.

 

فيلتر آلكالاين  ، فيلتر قليايي

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۱۴:۰۴

بيش از هر ماشين ديگري در گاوداري،دستگاه شيردوش گاوداري كاربرد دارد و اگر كه توجه خاصي به آن شود نقش بسزايي در كسب درآمد گاوداري ميتواند داشته باشد. كار دستگاه شيردوش گاوداري براين اساس است كه شير را از پستان بسوي تانكر جمع آوري شير منتفل ميكنند كه حداقل خطر به سلامت دام را دارد
دستگاه شيردوش گاوداري مي توانند علاوه بر كنترل و يا ايجاد بيماري ورم پستان در كيفيت شير نقش بسزايي داشته باشند.
واحد دوشنده ازقسمتهاي زير تشكيل شده است:
1)واحد دوشنده در دستگاههاي شيردوش گاوداري داراي چهار فنجان پستاني است كه هر كدام ازآنها شامل يك روكش، يك لاينر قابل انعطاف ، يك لوله كوتاه ضربان (پالسيشن) و يك لوله كوتاه شير مي باشد.
2) يك خرچنگي
3)يك لوله بلند شير
4) يك لوله بلند ضربان (پالسيشن)
در زمينه شير دوشي نكات مهمي وجود دارد كه به شرح زير هستند:
- دسته دستگاه شيردوش گاوداري مي تواند باعث انتقال باكتري از يك گاو به گاو ديگر شود بنابراين ضدعفوني و شست و شوي مرتب دستها با آب و صابون از مهمترين نكات در خلال شيردوشي است.
- كاركنان شير دوشي بايد همواره لباس تميز و پاكيزه ايي داشته باشند.
- موهاي بلندي كه روي شكم ، پستانها و قسمت عقب حيوان براي تميز نگهداشتن سيستم پستاني و شير بايد حتما كوتاه شوند
نمونه اي از سالن هاي شيردوشي مجهز به دستگاه هاي ثابت و كاملا پيشرفته.
مراحل شيردوشي
1- تميز كردن وشستن پستان
به منظور دو هدف زير شستن پستان انجام مي شود:
الف) براي از بين بردن كثافات.
ب) آزاد سازي شيرتوسط تحريك پستان
2- خشك كردن پستان
استفاده از حوله هاي كاغذي يكبار مصرف براي خشك كردن پستان توصيه مي شود.
3- بازديد كردن شير قبل از دوشش
- مشخص كردن گاوهاي مبتلا به ورم پستان ( مشاهده دلمه ، در اين صورت به تكنسين خبر دهيد.)
- خارج كردن باكتريهاي نوك پستان
- آماده سازي براي دوشش شير با تحريك پستان
4- اتصال واحد شيردوشي به پستان
- نوك پستانها قبل ازاستفاده و وصل شدن به دستگاه شيردوش گاوداري بايد خشك و تميز باشند.
- لوله شير حد فاصل بين خرچنگي و كاسه پستانك مي بايست به حالت S نگاهداشته شود تا از ورود هوا به داخل سيستم جلوگيري بعمل آيد.
- كلاهكها روي پستان بايد به دقت قرار گيرد.
تذكر مهم: خرچنگي بايد حداكثر 1 دقيقه بعد از شستن پستان وصل شود. (در غير اين صورت به دليل كاهش هورمون آزاد كننده شير، شير كمتري خارج ميشود.)
نصب صحيح و درست خرچنگي به پستان.
5- بازديد
- مراقب باشيد كه قسمت انتهاي سرپستان به داخل كاسه سر پستانها فرو نرود
دوشش بايد با سرعت و ممتد انجام پذيرد.
6- جدا كردن خوشه دستگاه شيردوش گاوداري از پستان
- براي اينكه دستگاه شيردوش گاوداري از پستان جدا شود ،بايد سوپاپ خرچنگي را بطرف خارج بكشيد. در اين حالت هوا بين فضاي داخلي پستانك و كاسه پستانك وارد ميشود و باعث از ميان رفتن خلاء ميشود و خوشه شيردوشي از پستان جدا مي شود.
- به اين مورد توجه كنيد كه پستان كامل دوشيده شود (با نگاه كردن به جريان شير در لوله هاي انتقال شير و شل شدن و كوچك شدن پستان ميتوان فهميد.)
- اگر زمان شيردوشي زياد طولاني شود موجب آسيب به بافت ظريف پستان ميشود و ورم پستان ايجاد مي شود.
7- ضدعفوني كردن پستان
با ماده ضدعفوني مناسب بايد ضدعفوني كردن انجام شود كه اين عمل باعث نرمي پوست نوك پستانها ميشود.
مجراي پستان در حدود نيم ساعت بعد از شيردوشي باز است كه، خطر آلودگي پستان با ضدعفوني كردن كاهش مي يابد و در زمان خشكي ضدعفوني نوك پستان بسيار مؤثر است.
در روش اسپري كردن سرپستان، بايد دوبرابر مواد استفاده شود تا نصف كارايي خوب را داشته باشد.
منحني شيردهي
- شيردهي نسبتا با توليد زياد آغاز مي شود و ترشح شير ادامه دارد تا در هفته هاي 6-3 به اوج خود مي رسد.
- از ميزان توليد بعد از رسيدن به اوج به تدريج كاسته مي شود.
- در گاوهاي پرتوليد رسيدن به اوج طولاني تر از گاوهاي كم توليد است.
- ميزان توليد شير گاو پس از تولد و ترشح آغوز تا زمان خشكي (تقريباً300 روز) را منحني شيردهي نشان مي دهد.
- نقطه اوج توليد شير، اثر حوادث خاص بر توليد شير و سطح تداوم را منحني مشخص مي كند.
- نمودار شيردهي تقريباً ثابت است و از روي آن مي توان اوايل دوره توليد شير را پيش بيني كرد.
- در اولين دوره شيردهي گاوها ،داراي منحني شيردهي مسطحي هستند.
- گاوهاي بالغ در مقابل به گاوهاي شكم اول در سطح توليد بالاتري هستند و به اوج مي رسند ولي تداوم اوج در آن ها چندان مطلوب نيست.
- تداوم شيردهي به كاهش توليد شير پس از رسيدن به اوج شيردهي گفته مي شود.
- در حدود 96 -94 درصد تداوم شيردهي بايد به طور ميانگين باشد. به عنوان مثال توليد شير هر ماه بايد تقريباً 95 درصد ماه قبل باشد.
- ميزان كاهش توليد پس از سپري شدن اوج توليد شير بايد در تليسه به ميزان 2/0 درصد در روز ودر گاو بالغ 3/0 درصد در روز باشد.
- از عوامل حائز اهميت مديريتي گله هاي شيري تجزيه و تحليل منحني شيردهي در تشخيص مشكلات تغذيه اي ميباشد.
- براي اوج توليد و تداوم بالا نيازمند توليد بالا مي باشد.
در زمان اوج توليد به ازاء هر كيلوگرم توليد مازاد شير، توليد شير مقدارش طي كلدوره شيردهي گاو به ميزان 200 تا 300 كيلوگرم افزايش مي يابد.
براي اينكه گاو به اوج توليد برسد بايد پروتئين جيره را كنترل كنيد.

- اگر گاو به اوج توليد مي رسد ولي نمي تواند آن را حفظ كند بايد به انرژي جيره توجه كنيد.
- گاو با پتانسيل بالاي ژنتيكي كه دارد، در سطح بالايي از اوج شيردهي ميرسد و شيردهي آن هم دوام بيشتري دارد.
- ميزان توليد شير در دوره اوج شيردهي گاو ، ميتواند به عنوان شاخصي براي مشخص نمودن عملكرد گله در توليد شير ، در نظر گرفته
- اثرات منفي استرس هاي مختلف ماننده شش گرمائي، حمل و نقل و .... مي توانند روي به اوج رسيدن شيردهي ،تداوم شيردهي و رسيدن و ميزان آن گاهي بسيار غيرقابل اجتناب باشد.
-گاهي چاقي بيش از حد گاوها، پائين بودن مصرف انرژي يا ژنتيكي آنها ممكن است باعث كوتاه كردن دوره شيردهي شود.
-درصد چربي و توليد شير رابطه معكوسي با ميزان توليد شير دارد به گونه ايي كه با افزايش مقدار توليد ،در صد چربي و توليد شير كاهش پيدا ميكند.

- در طول دوره شيردهي ميزان چربي و پروتئين شير در طول دوره شيردهي نبايد بيشتر از 3/3 و 4/3 شود.
- ضعف گاوها يا كاهش خوراك مصرفي باعث ميشود كه چربي شير افزايش يابد و توليد شير كم شود
- ضعف عملكرد شكمبه گاو به بيماري هاي متابوليكي يا مشكلات مربوط به تركيب خوراك ،پائين بودن درصد چربي را ايجاد ميكند .
- كمبود انرژي پائين بودن درصد پروتئين را نشان ميدهد.
شيردهي از سيكل سه مرحله تشكيل شده:
1- ( 14 تا 100 روز) اوايل شيردهي
در اوايل دوره شيردهي گاوها در توليد شير به اوج ميرسند. و به دليل تأخير در اوج رسيدن خوراك مصرفي ،گاوها در اين دوره با كاهش وزن روبرويند.
در اين دوره زماني براي اينكه گاوها خوراك بيشتري مصرف كنندبايد آنهارا تحريك كرد. مقدار مصرف خوراك به يكنواختي اجزاء جيره غذا بستگي دارد و تحت تأثير عوامل متفاوتي از جمله كيفيت و كيت علوفه ،سطح توليد ، قابليت هضم و عمل آوري خوراك ها و دفعات خوراك دادن است.
2- ( 100 تا 200 روز)اواسط شيردهي
گاوها قبل از اينكه 10 هفته اول زايمانشان تمام شود بايد به حداكثر خوراك خود برسند. گاو با آن جثه بزرگ بايد به ازاء هر 2 كيلوگرم شير توليد شده حداقل 1 كيلوگرم ماده خشك دريافت كند.
بايد به علوفه با كيفيت عالي و در نظر گرفتن سطح الياف توجه شود.
نبايد سطح كنسانتره از 3/2 درصد وزن بدن گاو افزايش يابد.
احتياجات پروتئيني در اواسط شيردهي نسبت به اوايل شيردهي كاهش مي يابد.
-3( 200 تا 305 روز)اواخر شيردهي
كاهش توليد و كاهش خوراك مصرفي در اين دوره مشاهده ميشود. گاوها در اواخر شيردهي افزايش وزن داشته و ذخاير چربي را كه در روزهاي اوليه شيردهي تخليه شده اند را بازسازي مجددا مي كنند.

دستگاه شيردوش گاوداري

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۰۳:۰۸:۵۳

تأثير دماي خوراك در عملكرد ممبران هاي دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس آب دريا
سيستم هاي NF نانوفيلتراسيون و RO اسمز معكوس در فرآيند تصفيه آب درحال توسعه مي باشد. هم اكنون در كشور واحدهاي متعددي از توليد آب كه روش هاي نانو فيلتراسيون و اسمز معكوس استفاده ميكنند براي توليد آب آشاميدني مورد استفاده قرار ميگيرند. درنتيجه بهتر است شناخت بيشتري از رفتار ممبران ها جهت دستيابي به راندمان هاي بالا در تصفيه آب بدست آيد.
عملگرهاي زيادي بر فعاليت سيستم هاي تصفيه آب اسمز معكوس تأثير دارند. مهمترين بخش دستگاه آب شيرين كن اسمز معكوس مربوط به ممبران ها است. بررسي عملكرد ممبران ها و شناسايي تأثير عوامل متعدد بر واكنشهاي آن تأثير زيادي در پيشبرد اين واحد دارند.
از عوامل مختلف مؤثر بر واكنش ممبران ها مي توان به اسيد آب ورودي، ناخالصي هاي موجود در آب نظير كلر آزاد و همچنين دماي آب ورودي اشاره نمود.
دماي آبي كه وارد دستگاه تصفيه آب ميشود بر عملكرد اين ممبران هاي دستگاه تصفيه آب تاثير ميگذارد. در بخش زير به صورت مجزا به تأثير عامل دما در فعاليت ممبران هاي نانوفيلتراسيون و اسمز معكوس مي پردازيم.
تأثير افزايش دما در عملكرد ممبران هاي نانو فيلتراسيون
يك سيستم پايلوت را در نظر ميگيريم كه بتوانيم ببررسي تأثير دما در عملكرد ممبران هاي NF بپردازيم. در الگوها دماي آب ورودي از 10 تا 30 درجه قابل تغيير است. در شرايط زمستان با تاثير دما از 10 تا 20 سانتيگراد نشان ميدهد كه ميزان ريكاوري آب از چهل و پنج درصد در دماي 10 درجه به شصت درصد در دماي 30 درجه سانتيگراد افزايش مي يابد. در تابستان با افزايش دما از 25 به 35 درجه ميزان بازيافت از 60 درصد به 75 درصد افزايش يافت.
اما با حرارت آب ميبينيم كه هدايت الكتريكي آب خروجي از ممبران بيشتر ميشود.
تآثير دماي آب وارد شده در فرآيند ممبران هاي آب شيرين كن اسمز معكوس

با حفظ فشار آب وارد شده به ممبران هاي دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس دريايي و حرارت دادن آب ورودي مي توان تأثير اين مورد را بررسي نمود. نشان داده ميشود كه با حرارت آب از 25 درجه سانتيگراد تا 33 درجه سانتيگراد نشان ميدهد كه ميزان ريكاوري از 42 درصد به 50 درصد ميرسد. اما همانند آن كه در مورد ممبران هاي NF ديديم در مورد ممبران هاي دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس نيز با حرارت, افزايش نسبي در هدايت الكتريكي آب خارج شده از 700 ميكروزيمنس در سانتي متر به 900 نشان ميدهد.

 

دستگاه تصفيه آب

 

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۵۴:۲۴

كود حيواني شامل موارد متنوعي مي شود كه در ميان انواع اين نوع از كود كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. كود مرغي از نظر قيمت بسيار مقرون به صرفه بوده و به دليل كيفيت بالايي كه دارد ميتواند منبع تغذيه بسيار مناسبي براي خاك كشاورزي باشد.
كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول )از فضولات طيور ( ادرار و مدفوع ) در سالنهاي مرغداري تشكيل شده و البته ارزش غذايي كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) به نوع تغذيه و جيره طيور بستگي دارد .
بيشترين كاربرد كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، در كشاورزي بوده و مقدار بسيار كمي از آن نيز در صنعت خوراك دام مورد استفاده قرار مي گيرد.
متاسفانه با وجود اهميت و عملكرد بسيار مناسب كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، در كشاورزي و حاصلخيزي خاك و عليرغم استفاده بسيار زياد كشورهاي ديگر از اين كود در صنعت كشاورزي خود ، در ايران اكثرا كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) در محيط مرغداري ها فاسد و بلا استفاده باقي مي ماند .
كود مرغي خود شامل گونه هاي مختلفي همچون كود مرغي مايع ، كود مرغي پلت ، كود مرغي گرانول ، كود مرغي پودري مي باشد كه پر مصرف ترين نوع كود مرغي ، نوع كود مرغي پلت مي باشد.
تنها تفاوت كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول در شكل ظاهري انها مي باشد.
البته در استفاده از كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، بايد ميزان مصرف بسيار مورد توجه قرار گيرد زيرا به علت اينكه كود مرغي ، كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ،داراي مقادير زيادي آمونياك مي باشد ، استفاده بيش از حد ان ميتواند باعث سوختگي گياه شود.

كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) با روشهاي مختلفي همچون انباشت يا دپو كردن ، خشك كردن و سيلو كردن تهيه و توليد مي شود.

 

كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول )

 

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۵۷:۵۵

با توجه به شرايط اقليمي كشور و مساعد بودن شرايط محيطي از قبيل خاك و شرايط آب و هوايي مناطق مختلف براي كشت گياهان دارويي ، و همچنين با توجه به ارجحيت استفاده از گياهان دارويي با جاي داروهاي شيميايي ، امروزه كشت و پرورش گياهان دارويي در مناطق مختلف ، به كشاورزان عزيز توصيه مي شود.
يكي از مهمترين دلايل تشويق كشاورزان به كشت گياهان دارويي ، اهميت آن در بحث درمان و تهيه دارو مي باشد . علاوه بر اين به سبب موقعيت اقليمي كشور كه مناسب و مساعد كشت آن مي باشد ،توصيه مي شود كشت گياهان دارويي در دستور كار دولت و كشاورزان قرار گيرد .
همچينين كشت گياهان دارويي علاوه بر ايجاد اشتغال ، موجب استفاده بهينه از اراضي كشاورزي شده و مانع از فرسايش خاك مي شود .
از طرفي كشت گياهان دارويي به لحاظ صرفه اقتصادي ، باعث رشد اقتصادي و رونق بازارهاي محلي استانهاي مختلف مي گردد.
كشت گياهان دارويي ميتواند از طريق كاشت بذر ، كاشت قلمه و يا كاشت نشاء گياهان دارويي صورت گيرد.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۵۰:۵۰

فيلتر و ميكرو فيلترها در دستگاه تصفيه آب به منظور جلوگيري از رسوبات ناشي از ذرات معلق آب و مواد كلوئيدي بر روي ممبران دستگاه تصفيه آب نصب و استفاده مي شوند.
عموما فيلتر و ميكرو فيلترها از جنس پلي پروپيلن توليد و در دستگاه تصفيه آب مورد استفاده قرار مي گيرند.
از آنجا كه فيلتر و ميكرو فيلترها اليافي با تراكم بسيار بالا هستند ، ذرات معلق و رسوبات آب در لايه هاي خارجي فيلترها و ميكرو فيلترها به جا مي مانند .
يكي از متداولترين انواع ميكرو فيلتر كه در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن مورد استفاده قرار مي گيرد فيلتر ميكروني و يا فيلتر جامبو مي باشد. ميكرو فيلتر ها با قطر و ارتفاعهاي مختلف توليد و مورد استفاده قرار مي گيرند .
عموما قطر ميكرو فيلترها از 2 تا 20 ميكرون و ارتفاع ميكرو فيلتر ها از 10 تا 40 اينچ ، متعير مي باشد .
بسته به قطر داخلي ميكرو فيلترها ، در اصطلاح به انها ميكرو فيلتر اسليم و يا ميكرو فيلتر جامبو گفته مي شود.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۴۵:۳۰

فيلتر كربني كه به آن فيلتر زغالي نيز گفته مي شود عموما براي حذف بو و طعم نامطبوع و رنگ و مواد آلي در دستگاه تصفيه آب مورد استفاده قرار مي گيرد.
اساس كار فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، به اين شكل است كه كربن موجود در فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، مود آلي موجود در آب را ابتدا جذب نموده و سپس آن را تجزيه مي نمايد.
پس از عبور آب از بستر زغال در فيلتر زغالي يا فيلتر كربني ، رنگ و بو و طعم آن بد توسط كربن جذب شده بنابراين آب خروجي از فيلتر زغالي يا فيلتر كربني ، آبي فاقد طعم و بو و رنگ نامطبوع مي باشد .
اصولا به همين دليل ، در دستگاه تصفيه آب ، فيلتر كربني يا فيلتر زغالي ، پس از فيلتر شني قرار مي گيرد كه عمليات تصفيه كامل و آب خروجي فاقد هر گونه بو و طعم نامطبوع باشد.
اصولا جنس بدنه فيلتر كربني يا فيلتر زغالي استيل ، با پوشش اپوكسي بصورت رنگ مي باشد.
از ويژگيهاي فيلتر كربني يا فيلتر زغالي قدرت تحمل فشار ان تا 10 اتمسفر مي باشد . همچنين هزينه نصب و راه اندازي و نگهداري فيلتر زغالي يا فيلتر كربني كم و مقرون به صرفه مي باشد.

از فيلتر كربني يا فيلتر زغالي در صنايعي همچون تصفيه آب ، صنايع غذايي و ساير صنايع شيميايي استفاده مي شود.

 

فيلتر كربني

 

موضوع:
برچسب‌ها: فيلتر كربني، فيلتر زغالي،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]