woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كشاورزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۴۰:۴۱

از آنجا كه پمپ گريز از مركز داراي تنوع و گستردگي فراواني بوده و هزينه هاي نصب و نگهداري و تعميرات آن نيز بسيار مقرون به صرفه تر از ساير انواع پمپ آب مي باشد ، عموما از اين نوع پمپ يعني پمپ گريز از مركز در اكثر صنايع استفاده ميشود.
يكي از عمده ترين مصارف پمپ گريز از مركز ، نقل و انتقال آب و ديگر سيالات سبك مي باشد . البته در مواردي از پمپ گريز از مركز براي انتقال سيالات سنگين نيز استفاده مي شود كه در اين صورت بايد از پروانه هاي قويتري در پمپ گريز از مركز استفاده نمود.
اصولا تعمير و كار بر روي قسمتهاي داخلي يك پمپ گريز از مركز بسيار ساده مي باشد و اين خود يكي از دلايل استفاده گسترده پمپ گريز از مركز در صنايع مختلف مي باشد.
طرز كار پمپ گريز از مركز
اساس كار پمپ گريز از مركز بر پايه نيروي گريز از مركز مي باشد . به اين صورت كه زمانيكه كه آب يا سيال وارد دهانه پمپ و بخش مركزي پمپ گريز از مركز مي شود ، به دليل حركت دوراني و چرخشي پره هاي پروانه ، همزمان به بيرون نيز رانده مي شود . سرعت آب يا هر سيالي كه وارد پمپ گريز از مركز شده است ، در بخش خارجي پروانه زياده بوده و اين باعث مي شود كه ميزان حركت سيال نيز افزايش يابد . هر چه ميزان ورود سيال به داخل پمپ گريز از مركز بيشتر باشد ، ميزان حركت ان نيز در بدنه پمپ گريز از مركز بيشتر خواهد بود كه در نهايت ، آب (سيال) با فشار از دريچه يا دهانه خروجي پمپ گريز از مركز به بيرون پرتاب مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۲۵:۴۳

يكي از پركاربردترين مصارف دستگاه خشك كن گرانول ، استفاده از آن در خطوط توليد لوله پلي اتيلن مي باشد.
خشك كن گرانول به منظور خشك كردن ، مخلوط كردن و گرفتن رطوبت ذرات گرانول ، در خط توليد لوله پلي اتيلن و قبل از توليد محصول نهايي تعبيه مي گردد.
نحوه عملكرد خشك كن گرانول در خط توليد لوله پلي اتيلن به اين شرح است كه ابتدا ذرات گرانول وارد مخزن شده و سپس هواي گرم بصورت مداوم و متناوب از قسمت تحتاني مخزن به درون مواد گرانول دميده مي شود.
مواد در دستگاه خشك كن گرانول در حين حرارت ديدن ، به مرور گرم و سپس خشك مي شوند .
دستگاه خشك كن گرانول ، عموما علاوه بر خشك كردن مواد ، نقش مخلوط كن را نيز به عهده دارد . بنابراين چنانچه هدف از استفاده از دستگاه خشك كن گرانول ، صرفا مخلوط كردن مواد باشد ، در اين صورت به حرارت دادن ذرات گرانول نيازي نخواهد بود و سيستم گرمايش از عمليات قابل حذف خواهد بود .
به منظور رقابت در ساخت انواع خشك كن گرانول ، توليد كننده ها، سعي در ساخت دستگاهي با كمترين مصرف ميزان انرژي و بالاترين راندمان را دارند . يكي ديگر از فاكتورهاي مهم در ساخت دستگاه خشك كن گرانول ، ممانعت از جذب دوباره رطوبت توسط مواد گرانول مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۲ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۰۳:۱۶:۰۱

يكي از اجزاء خط توليد لوله پلي اتيلن ، دستگاه مارك زن لوله مي باشد. در واقع دستگاه مارك زن لوله يكي از آخرين مراحل ساخت لوله پلي اتيلن است . پس از اينكه مواد گرانول در خط توليد ، به شكل و فرم نهايي لوله در آمد ، توسط دستگاه مواد كش از درون مخزن يا تانك خنك كننده خارج مي شود و در اين مرحله توسط دستگاه مارك زن لوله ، ممهور مي شود.
عمده ترين و متداولترين عباراتي كه توسط دستگاه مارك زن لوله بر روي لوله هاي پلي اتيلن حك ميشود ،علامت استاندارد ، مشخصات فني لوله ، تاريخ توليد و آرم و نام شركت توليد كننده مي باشد .
لوله هاي پلي اتيلن بعد از عبور از دستگاه مارك زن لوله ، توسط دستگاه برش ، به طولهاي مشخص و استاندارد برش خورده و يا در صورت كوچك بودن سايز لوله به صورت كلاف در آمده و وارد انبار مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۵۸:۲۵

در سيستم آبياري باراني رايزر به لوله اي اطلاق مي شود كه بر روي لوله اصلي و فرعي نصب شده و وظيفه رايزر، رساندن آب به سطح خاك مي باشد تا عمل تغذيه و آبرساني به لوله هاي فرعي و لوله اي مانيفيلد انجام شود.
رايزرها معمولا از جنس گالوانيزه يا آهني و لوله پلي اتيلن و يا يو پي وي سي ساخته ميشوند كه دو مورد اخر در آبهاي شور ، كاربرد بيشتري دارند.
بسته به اينكه اتصالات دو طرف رايزر از چه نوعي باشد ، رايزر به صورت رزوه اي يا فلنچي توليد و انتخاب ميگردند.
رايزرها بر اساس ميزان آب مورد نياز در سطح خاك در قطرهاي مختلف از 5/1 تا 4 اينچ انتخاب مي گردند . البته در سيستمهاي آبياري سنتي ، رايزرمي توانند تا 8 و در موارد استثانيي تا قطر 10 اينچ نيز انتخاب شوند. معمولا در انتهاي بيروني و يا سطح بالايي رايزرها ، شيرهاي قطع و وصل قرار مي گيرد كه تعيين كننده ميزان تامين خروج آب از رايزر مي باشد.
فاصله رايزرها در سيستمهاي آبياري بسته به فاصله مانيفيلد ها از هم و يا سطح پوشش دستگاههاي آبياري باراني نصب شده در مزرعه مي باشد كه معمولا بين 36 تا 108 متر مي باشد.
در سيستم آبياري ثقلي ، فااصله رايزرها بسته به فاصله جويهاي آبياري ، بين 60 تا 80 متر نصب مي گردد.
رايزرهايي كه در سيستم آبياري باراني كلاسيك ويل موو استفاده مي شود داراي درپوشهاي مخصوص به نام هيدرانت مي باشند كه روي كليه رايزرها نصب شده و در زمان استفاده از اين رايزرها ، شيرهاي هيدرانت مخصوص عمليات باز و بسته كردن هيدرانت براي سيستم آبياري باراني مي باشند.
در آبياري باراني كلاسيك ثابت كه لوله هاي فرعي در زير خاك مدفون هستند رايزرهاي يك و يا دو اينچ در فاصله 20 يا 25 متري نصب مي گردند كه سطح بالايي آنها متصل به شيرهاي خودكار يك و يا دو اينچ مي باشند.
در اين نوع سيستم آبياري باراني ، رايزر 1 يا 2 اينچ موجود مي باشد كه يك طرف آنها متصل به آبپاشهاي مخصوص آبياري بوده و سر ديگر آنها مجهز به قلابهاي مخصوص مي باشند كه داخل شيرهاي خودكار قرار مي گيرند.

رايزر

موضوع:
برچسب‌ها: رايزر،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۴ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۳۲:۰۲

فيلتر نخي از تابيدن يكسري الياف نخي ساخته شده كه حول يك استوانه تابيده شده است و شامل منافذي به قطر 5 ميكرون است و در جهت حذف ناخالصي هاي معلق بزرگتر از 5 ميكرون مانند گل و لاي ، شن و ماسه ، زنگ آب ، لجن و شن و ماسه.
از فيلتر نخي ميتوان بعنوان فيلتر اول دستگاه تصفيه اب استفاده ميشود و يا بعنوان فيلتري جهت پيش تصفيه دستگاه هاي دقيقتر. زمان تعويض فيلتر نخي به اشباع كامل فيلتر از ناخالصي ها وابسته است و زماني كه فيلتر به رنگ قهوه ايي تيره دربيايد .
از فيلتر نخي براي تمامي مصرفهاي خانگي ، صنعتي و نيمه صنعتي اشتفاده ميشود.

* فيلتر نخي تابيده براساس سايز بندي هاي زير ميباشد :

سايز روزنه هاي فيلتر نخي براساس ۵, ۱۰, ۲۵, ۵۰, ۷۵, ۱۰۰ micron ميكرون است.
• جنس فيلتر نخي PP fiber , نخ پنبه ميباشد.
• طول فيلتر نخي شامل ۱۰”, ۲۰”, ۳۰”, ۴۰” اينچ است.
• قطر داخلي فيلتر نخي ۲۸ ميليمتر است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۱۴ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۱۳:۱۲

پرشر وسل محفظه اي براي قرار گرفتن ممبرين در دستگاه تصفيه آب است . در صنايع سيستم ، اولترافيلتراسيون ، نانوفيلتراسيون ، نمك زدايي ، اسمز معكوس پرشر وسل كاربرد مهم و وسيعي دارد.
پرشر وسل ها در جنس پوسته، ورودي و خروجي خوراك، محدوده عملكرد دمايي، محدوده عملكرد فشاري، محدوده عملكرد (pH) و اندازه مختلف و محل قرارگيري پورت هاي ورودي و خروجي تفاوت هايي دارند.
پرشر وسل ها همگي سطح داخلي صافي دارند كه براي آب بندي بهتر ممبرين در دستگاه تصفيه آب تعبيه شدند و باعث سهولت جابجايي آن درون وسل ميشوند. پوسته پرشر وسل از جنس كامپوزيت اپوكسي تقويت شده است با الياف شيشه (FRP)، ورودي خوراك از كنار( Side Entry ) ويا از انتها ( End Entry ) ، خوراك و پساب و اندازه مختلف پورت هاي ورودي و خروجي آب تصفيه شده داراي استاندارد هاي جهاني مي باشند.
سايز پرشروسل ها از 4اينچ تا 8 اينچ است.
محل قرار گيري پورت پرشر وسل ها به دو صورت زير است:
(side port) پرشر وسل سايد پورت
(end port) پرشر وسل اند پورت

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۴۸:۱۲

در خاكهائي كه به شدت در معرض شستشو قرار دارند كمبود گوگرد مشاهده مي شود كه در اين صورت بايد كود گوگرد را به خاك اضافه كرد. مقدار گوگرد كودها را بصورت درصد عنصر گوگرد (s) ذكر مي كنند با توجه به ph خاك كود گوگرد دار را انتخاب ميكنند .
در خاكهايي كه اسيدي هستند ميشود از سولفات كلسيم يا جيپس بعنوان منبع گوگرد استفاده كرد. اين تركيب شامل 22 درصد كلسيم و 18 درصد گوگرد ميباشد جيپس علاوه بر اينكه ph خاك را افزايش ميدهد گوگرد و كلسيم را هم تامين ميكند.
به علت جايگزين شدن يون هيدروژن بر روي كلوئيدها توسط يون كلسيم و در معرض شستشو قرار گرفتن يون هيدروژن ph خاك افزايش پيدا ميكند و همچنين مقدار زيادي سولفات كلسيم را بر روي سطح خاك پخش ميكنند و آن را با خاك مخلوط مي سازند تاph افزايش يابد. گوگردي كه در سولفات آمونيم وجود دارد 24 درصد مي باشد. اما مناسب خاكهاي اسيدي نيست چون خاك را كمي اسيدي ميكند. ميتوان از پودر گوگرد بعنوان كود گوگرد استفاده كرد. در اثر فعاليت باكتريهاي اكسيد كننده عنصر گوگرد بصورت اسيد سولفوريك و سرانجام سولفاتها در مي آيد.
سرعت بيشتر اكسيده شدن كود گوگرد به توزيع يكنواخت آن در خاك و همچنين ريزتر بودن ذرات عنصر گوگرد بستگي دارد. اكسيداسيون عنصر گوگرد باعث ميشود خاك اسيدي شود كه به همين دليل از آن در اصلاح خاكهاي قليائي استفاده مي شود. گوگرد در حرارت و رطوبت مناسب حدود 3 تا 4 هفته طول مي كشدتا اكسيده شود. بعضي از انواع كود گوگرد را (مانند پلي سولفيدها و so2) در آب آبياري حل و به خاك اضافه مي كنند.
سولفات پتاسيم در خاك واكنش خنثي دارد و pH خاك را تغيير نمي دهد. حدود 12 درصد گوگرد را سوپر فسفات معمولي دارا ميباشد كه و مي تواند نقش مهمي در تامين گوگرد مورد نياز گياه داشته باشد. هوموس قسمت اعظم ازت گياه را كه مورد نيازش است را تامين مي كند، گوگرد در هوموس كمبودش 8 به 1 ميباشد اين در حالي است كه نسبت ازت به گوگرد در گياهان از 14 تا 17 به 1 است و به همين ديليل نسبت ازت به گوگرد در خاك مشاهده نمي شود.
ميزان محلول بودن كود گوگردي به تركيب آن بستگي دارد. سولفات آمونيم و سولفات پتاسيم از كودهاي محلول محسوب
مي شوند.مي توان قبل و يا بعد از كاشت محصول كود گوگرد را (به استثناء پودر گوگرد) به خاك اضافه كرد.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۳۱:۲۶

گوگرد معدني بصورت كلوخه و توليد شده به صورت پودري با مش ۵۰
آناليز گوگرد معدني شامل خلوص %۳۵- ۳۰ است.
گوگرد معدني در موارد زير مصرف ميشود:
گوگرد معدني در تهيه كود كشاورزي مصرف دارد.
گوگرد معدني چون شامل خاصيت قارچ كشي ميباشد، خاك را ضد عفوني مي كند.
از گوگرد معدني براي زمين كشاورزي و خاك براي پائين آوردن پي هاش ( PH ) خاكهاي قليايي استفاده ميشود.
خاك به عنوان محيطي منحصر به فرد و نيز بستر اصلي كشت گياه براي انواع حيات محسوب مي شود. از يك سو كمبود مواد آلي و از سوي ديگر آهكي و قليائي بودن اراضي كشاورزي باعث به وجود آمدن افت پتانسيل در توليد محصولات كشاورزي ، كاهش سطح حاصل خيزي خاك هاي زراعي و بحران هاي زيست محيطي و انواع ناهنجاري ها مي شود. با توجه به اثرات مفيد گوگرد معدني و نقش بسزايي كه در طبيعت دارد، استفاده از اين محصول به عنوان كود و سموم براي از بين بردن ناهنجاري هاي خاك مهم است.
گوگرد چهارمين عنصر پر مصرف بعد از ازت، فسفر، پتاس، براي گياهان به شمار مي رود.
به توصيه كارشناسان و با توجه به اثرات مفيد گوگرد معدني در از بين بردن سفيدك مو (انگور) و استفاده براي حفظ نباتات و از بين بردن كرم سفيد ريشه و حشرات موذي استفاده از گوگرد معدني ضروري مي باشد. علاوه بر اين مصرف گوگرد باعث كاهش (پ هاش) خاك شده و اين امر باعث ميشود كه گياه آسان تر به عناصر ذخيره شده در خاك دسترسي پيدا كند.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۱۶:۴۱

قفس بلدرچين از مجموعه ايي از توري هاي كفه ، ديواره ها و سقف تشكيل شده است. يك قفس بلدرچين مرغوب بايد در تمام اين قسمت ها از توري استاندارد استفاده كرده باشد. توري هايي كه استاندارد هستند از مفتول هايي با پوشش گالوانيزه گرم تشكيل شده اند. استفاده كردن از توري هاي آماده رول كارخانه اي به هيچ عنوان قابل قبول نبوده و نوعي اتلاف سرمايه تلقي مي شود. مفتول هاي مرغوب از قبل آبكاري گرم شده و به صورت كلاف وارد كارخانه توليد قفس بلدرچين ميشود، در كارخانه مفتول ها به صورت ميله توسط دستگاه، سايز ميشوند و براي ايجاد خاصيت ارتجاعي و بالا بردن استحكام ، تابيده وكشيده مي شوند.همچنين مفتول هاي مسوار اين ويژگي ها را به قفس منتقل نمي كنند و استفاده از اين مفتولها در توليد قفس بلدرچين توصيه نمي شود.
توري كفه:
توري كفه بايد به طوري باشد كه در طول مدت استفاده پاي پرنده از آن عبور نكند و از مفتول هاي 1.5 تا 3 ميل به صورت تركيبي با فاصله هاي يك دست ساخته مي شود. فاصله شبكه ها همچنين بايد به شكلي باشد كه به راحتي فضولات به پايين سقوط كند و ويژگي هاي مهم توري كفه اين است كه مفتول ها خاصيت ارتجاعي داشته باشند به صورتي كه در زمان برخورد تخم با كفه و طي مسير تا بيرون قفس دچار ترك و شكستگي نشود.
از مهمترين نكات شيب كفه است كه اكثرا مورد توجه قرار نمي گيرد گاهي مشاهده شده كه شيب كفه ها به قدري زياد است كه سبب خستگي پرندگان ميشود و باعث تجمع آنها در قسمت هاي جلويي قفس بلدرچين به علت شيب كم ميشود. همچنين اين مورد در طراحي قفس ها باعث ميشود جفت گيري ضعيف و حتي بي نتيجه شود و با كاهش باروري گله روبرو ميشود. شيب زياد سبب خروج تخم ها با سرعت بالا شده و مصرف و درصد تخم هاي غير قابل جوجه كشي را بالا مي برد.مناسبترين شيب 10 تا 12 درصد مي باشد.
توري جلويي:
توري جلويي بنا به دلايلي از اهميت بالايي برخوردار است. عبور هوا ، نور، كانال خروج تخم و درب هاي ورود و خروج پرنده بر اهميت اين قسمت از قفس بلدرچين مي افزايد. شبكه استاندارد جلويي كه مانع خروج پرندگان ريز تر بشود، طراحي درب هايي با امكان استفاده راحت و ايمن در برابر خروج پرندگان ، و يك نواختي فاصله از توري جلويي با كفه، در سرتاسر قفس از اهم نكاتي است كه بايد درنظر گرفته شود.
از مشكلات مهمي كه در قفس هاي بي كيفيت در پرورش بلدرچين وجود دارد بيرون افتادن زياد پرنده از لابلاي توري و شبكه خروج تخم است اين اتفاق مشكلات جبران ناپذيري را مدت زمان اندكي به وجود مي آورد.
توري هاي عمودي كناري و پشتي:
اين نوع توري ها نقش ستون هاي قفس بلدرچين را دارند كه بايد شكم دادن توري كف را مانع شوند. اگر اين توري ها ضعيف و ظريف باشند به مرور زمان توري كف را دچار صدمه وگودي ميكنند و قفس ها حالت خود را از دست مي دهند.حداقل هر 50 سانت بايد اين قفس ها توسط اين توري ها در طول تقسيم شوند و شبكه هاي كناري بايد حداكثر فاصله مجاز را داشته باشد تا به راحتي هوا در طول قفس جابجا شود.
توري هاي سقف:
اهميت توري هاي سقف در عبور جريان هوا به سمت بالا و عبور شبكه آبخوري نيپل مي باشد .البته بلدرچين ها به علت داشتن انرژي زياد گاهي پرش هايي را دارند كه اگر فاصله شبكه هاي سقف از حد استاندارد كمتر باشد بلدرچين ها را دچار صدماتي خواهد كرد.
فاصله و تقسيم طبقات:
در قفس بلدرچين مهمترين نكته رعايت فاصله طبقات عبور جريان هوا بين سطح كود موجود در سيني و كف قفس مي باشد. حداقل 40 سانتي متر رعايت فاصله استاندارد است كه بين طبقات (ازكف سيني تخليه كود تا سيني بالايي) ضروري است. همچنين فاصله مناسب و رعايت فاصلها به توزيع مناسب نور در انتهاي قفس ها هم كمك مي كند.بهترين حالت قرارگيري قفس ها بر روي هم 4 طبقه به صورت باطري در سالن هاي پرورش بلدرچين مي باشد، در مواردي مشاهده شده كه به علت فضاي كم سالن و براي جبران قفس ها را به صورت 5 طبقه قرارداده اند كه باعث به وجود آمدن مشكلاتي مي گردد. ازجمله اين مشكلات دسترسي سخت به طبقات بالا و پايين مي باشد. در سالن ها معمولا اختلاف دماي بالا و پايين وجود دارد كه باز هم صدماتي را به پرنده وارد مي كند همچنين گاهي از فاصله بين طبقات كم ميكنند يا قفس پاييني را به زمين نزديك تر مي كنند كه به اشكالات اين كارقبلاَ اشاره شده است.
آب خوري:
مناسب ترين روش براي آب دهي پرندگان درون قفس بلدرچين سيستم آبخوري نيپل مي باشد. در روزهاي اول نيپل هاي قرمز رنگ در استفاده پرنده از نيپل كمك فراروان ميكند . از نيپل هاي فشاري و تك جهت در قفس هاي بلدرچين استفاده مي شود . استفاده از نلبكي دو پايه نيپل باعث خشك ماندن كود درون سيني مي گردد و همچنين هنگام پرش بلدرچين ها جلوي برخورد با نيپل را مي گيرد. هنگام نصب و آموزش پرندگاني كه تازه با نيپل آشنا شده اند هوا گيري نيپل ها ضروري است.
دانخوري:
دانخور هاي تراف بايد به نحوي طراحي شده و استاندارد باشند كه بتوانند در مرحله اول به خوبي تمام دان داخل دانخوري را به پرنده برسانند. دانخوري كه عرض و عمق زيادي داشته باشد مانع از رسيدن پرنده به تمام دان مي گردد.و اگر لبه هاي بيروني ارتفاع كوتاهي داشته باشند و همچنين نبود زاويه مخالف در لبه بيروني باعث پاشيدن دان به بيرون ميشود كه موجب كاهش توليد و اتلاف سرمايه ميشود.
پايه هاي نگهدارنده:
در قفس بلدرچين بايد از شاسي قوي و استانداردي استفاده كرد كه باعث ثبات قفس ها و عدم حركت مي شود و همچنين در برابر حركت هاي ريز در طول مدتي كه باعث شل شدن و پاره شدن اتصالات و شكستن نيپل ها است مقاوم باشد .
سيني تخليه كود:
سيني ها به موجب تماس طولاني مدت با كود از ساير اجزاء قفس زودتر فرسوده مي شوند عمر يك قفس بلدرچين خوب و استاندارد بايد به طور ميانگين 15 سال عمر كند ولي براي سيني ها اين عمر حداكثر 3 سال مي باشد. و بايد هر سه سال سيني هاي فرسوده تعويض شوند استفاده از ورق هاي نازك و يا گالوانيزه نامرغوب گاهي عمر سيني ها را به زير يك سال كاهش مي دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: قفس مرغداري، بلدرچين،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۷ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۵۱:۲۲

ويژگي مخازن پلي اتيلن
از نظر شيميايي پلي اتيلن يك ماده خنثي مي باشد كه مهمترين خصوصيت آن اين است كه باعث ميشود براي نگهداري موادي مانند آب آشاميدني كه مشخصات زيست محيطي و بهداشتي نظير بو و خواص(با گذشت زمان) و عدم تغيير مزه براي آن بسيار مهم است بهترين انتخاب باشد.
همچنين مخازن پلي اتيلن قابليت استفاده در صنايع غذايي را به علت food grade بودن، دارا مي باشد.
مخازن پلي اتيلن در برابر خوردگي نسبت به مخازن فلزي كاملا مقاوم است و همچنين وزن كم تري نسبت به مخازن فلزي دارد كه در نتيجه نصب و جابجايي مخازن پلي اتيلن آسان و راحت مي باشد.
در استخرها و مخازن بتني نشتي و تبخير آب وجود دارد كه آب ممكن است دچار آلودگي شود و ازنظر بهداشتي سالم نيست و همچنين اين مخازن قابل جابجايي نيستند و ثابت اند . درحاليكه در مخازن پلي اتيلن اين مشكلات وجود ندارد و براحتي قابل جابجايي مي باشد.
مخازن پلي اتيلن از 3 يا 4 لايه تشكيل شده كه يك لايه دربرابر اشعه آفتاب در مخازن پلي اتيلن تعبيه شده و مقاوم است و لايه ديگر باعث از رشد جلبك در مخازن جلوگيري ميكند و همچنين در مخازن پلي اتيلن چهار لايه ، در برابر سرما و گرما يك لايه فوم عايق وجود دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]