در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
كشاورزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۱۰:۲۰

پمپ آب وسيله اي است كه به منظور تبديل انرژي مكانيكي به انرژي هيدروليكي به كار مي رود كه در نتيجه استفاده از پمپ آب ، انرژي پتانسيل يا همان انرژي جنبشي سيال ، افزايش مي يابد.
در يك دسته بندي كلي و جامع ميتوان انواع پمپ آب را به دو بخش كلي پمپ آب ديناميكي و پمپ آب جابجايي مثبت تقسيم كرد.
پمپ آب ديناميكي به دسته اي از انواع پمپ آب گفته مي شود كه انتقال انرژي به آب يا همان سيال ، به شكل ديناميكي انجام مي شود.
پمپ آب جابجايي مثبت نيز به آن دسته از انواع پمپ آب گفته مي شود كه آب يا سيال توسط آنها منتقل مي شود . تفاوت پمپ آب جابجايي مثبت و پمپ آب در نوع جابجايي سيال توسط هر يك از اين پمپها مي باشد.
در دسته بندي با جزييات بيشتر مي توان انواع پمپ آب را به دسته بندي زير تقسيم نمود :
پمپ آب مكانيكي به دو گروه توربو پمپ ها يا پمپ آب سانتريفوژ و پمپ آب مخصوص انژكتور تقسيم مي شود . كه پمپ آب سانتريفيوژ نيز خود به سه دسته كلي جريان شعاعي ، جريان مخلوط و جريان محوري تقسيم مي شوند.
پمپ آب جابجايي مثبت نيز به دو دسته كلي پمپ آب رفت و برگشتي و پمپ آب دوار تقسيم مي شود.
گروه اول از اين نوع پمپ آب ، يعني پمپ آب رفت و برگشتي شامل دو گروه كلي پمپ آب پيستوني و پمپ آب ديافراگمي مي باشد.
همچنين پمپ آب دوار شامل پمپ آب سيار دنده اي ، پمپ آب پره اي و پمپ آب پيچي مي باشد .

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۵۹:۵۷

كود سوپر فسفات ساده داراي فسفر ، گوگرد و ساير ريز مغذي ها مي باشد . فسفر و گوگرد موجود در كود سوپر فسفات ساده مانع از ريزش برگ و افزايش گلدهي درخت مي شود. همچنين استفاده از كود سوپر فسفات ساده به نحو چشمگيري كيفيت محصول را افزايش داده و باعث افزايش حجم و گستردگي ريشه گياه مي شود.
وجود عناصر ريز مغذي در كود سوپر فسفات ساده ، يكي از برتريهاي اين كود نسبت به ساير كودهاي فسفاته مي باشد . اين ريز مغذي هاي موجود در كود سوپر فسفات ساده با تنظيم پي اچ خاك ، سبب اسيدي شدن فضاي اطراف ريشه گشاه شده و كيفيت خاك را اصلاح مي نمايد .
همچنين ريز مغذيهاي موجود در كود سوپر فسفات ساده باعث جذب شدن فسفر موجود در خاك شده كه اين خود سبب افزايش عملكرد و راندمان محصول مي گردد.
كود سوپر فسفات ساده همانند ساير كودهاي فسفاته ، قبل از كاشت و در هنگام آماده سازي بستر كشت و بذر ، مورد استفاده قرار مي گيرد.
كود سوپر فسفات ساده باعث نرمي بافت خاك شده كه اين عامل سبب نفوذ آب تا نزديك ريشه و جذب بهتر رطوبت توسط گياه مي شود.
با توجه به اينكه كود سوپر فسفات ساده پي اچ خاك را تنظيم مينمايد و با توجه به اينكه اكثر خاكهاي كشاورزي كشور ما قليايي مي باشد ، لذا استفاده از كود سوپر فسفات ساده در اكثر كشتها توسط مراجع ذيصلاح كشاورزي كشور توصيه مي گردد.

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۱۶:۴۰

كود اوره از آن دسته كودهايي است كه محلول در آب مي باشد . عموما كودهاي محلول در آب را با لايه اي از گوگرد پوشش ميدهند تا مواد موجود در كود به صورت تدريجي آزاد و جذب خاك و گياه شود. در ميان اين دسته از كودها ، كود اوره با پوشش گوگردي يكي از متداول ترين انواع مي باشد .
در كود اوره با پوشش گوگردي ، اوره داغ با گوگرد مذاب پوشش داده شده و سطح گوگرد نيز به وسيله لايه اي از پلي اتيلن و يا واكس ميكرو كريستال پوشيده مي شود.
كود اوره با پوشش گوگردي عملكرد بسيار خوبي در خاك دارد و از آنجا كه كود اوره به تنهايي راندمان پاييني داشته و منجر به آلودگيهاي نيتراتي در خاك و منابع زيرزميني ميشود لذا توصيه ميشود از كود اوره با پوشش گوگردي استفاده گردد.
به طور معمول كود اوره با پوشش گوگردي حاوي 30 تا 40 درصد ازت و بين 15 تا 20 درصد گوگرد مي باشد . با استفاده از كود اوره با پوشش گوگردي نه تنها ازت مورد نياز خاك تامين مي گردد بلكه لايه گوگرد موجود در اين كود تا حد زيادي مانع از آبشويي ازت مي گردد.

مزاياي استفاده از كود اوره با پوشش گوگردي

همانطور كه گفته شد در كود اوره با پوشش گوگردي به سبب وجود لايه گوگرد ، مقاومت اوره در برابر شسته شدن تا حد زيادي افزايش مي يابد.
حاصلخيزي خاك و افزايش محصول از ديگر مزاياي استفاده از كود اوره با پوشش گوگردي مي باشد .
كود اوره با پوشش گوگردي قابليت جذب عناصر ريزمغذي را افزايش مي دهد .
آلودگي هاي نيتراتي در خاك و آبهاي زير زميني كاهش مي يابد.
پوشش گوگرد در اين كود مانع از سوختگي گياه در اثر مصرف زياد اوره مي گردد.
پوشش گوگرد در اين كود باعث افزايش سطح فعاليت باكتريها و ميكروبهاي مفيد خاك مي گردد.
با استفاده از كود اوره با پوشش گوگردي علاوه بر اينكه تحمل گياه در برابر كم آبي زياد مي شود ، به سبب خاصيت قارچ كشي اين كود ،از شيوع بيماري هاي ناشي از وجود قارچ در گياه كاسته مي شود.

ميزان و نحوه مصرف كود اوره با پوشش گوگردي


كود اوره با پوشش گوگردي مناسب براي هر نوع كشت و زرع زراعي و باغي مي باشد و البته لازم به ذكر است كه در مصارف باغباني اين كود بصورت چالكود مورد استفاده قرار مي گيرد و در زمينهاي زراعي بايد در عمق شخم زير خاك قرار گيرد تا بتواند به تدريج اوره را آزاد كرده و ازت مورد نياز گياه را تامين نمايد .
در مصرف كود اوره با پوشش گوگردي به منظور تعيين دقيق ميزان استفاده،توصيه ميشود كه آناليز خاك انجام شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۰۳:۵۱

بكهو لودر نوعي از تراكتور است كه در قسمت جلو بيلي به نام لودر و در عقب بيلي به نام بكهو دارد . بكهو لودر با اندازه و مدلهاي مختلف و به منظور كاربردهاي گوناگون توليد مي شود .
به منظور افزايش راندمان و كارايي بكهو لودر در قسمت جلو از بيل چند منظوره استفاده مي شود . همچنين در قسمت عقب بكهو لودر از دكل تلسكوپي و سايد شيفت كشويي ، آكسل محرك جلو ، قفل ديفرانسيل و كابين مخصوص راننده كه داراي امكانات رفاهي مي باشد ، استفاده مي گردد.
بكهو لودر يكي از ادوات كشاورزي مورد استفاده در خاكورزي مي باشد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۴۶:۰۴

خط توليد لوله پلي اتيلن ،شامل اجزا و تجهيزات مختلفي مي باشد كه به صورت اختصار به انها اشاره خواهد شد :

 • اكسترودر خط توليد لوله پلي اتيلن
 • همزن گرانول در خط توليد لوله پلي اتيلن
 • خشك كن گرانول
 • آسياب گرانول
 • كواكسترودر خط توليد لوله پلي اتيلن
 • تانك خنك كننده
 • وكيوم
 • قالب خط توليد لوله پلي اتيلن
 • دستگاه كشش يا مواد كش در خط توليد لوله پلي اتيلن
 • دستگاه مارك زن لوله خط توليد لوله پلي اتيلن
 • و ساير لوازم و قطعات يدكي خط توليد لوله پلي اتيلن

فرايند توليد در خط لوله پلي اتيلن به صورت اكستروژن مي باشد و مواد اوليه لوله كه به صورت گرانول و از شركتهاي پتروشيمي تهيه و تامين مي شوند ابتدا وارد دستگاه اكسترودر شده و در اين بخش ، اين مواد توسط هيترهاي موجود در خط توليد لوله پلي اتيلن ، بصورت چرخشي حرارت ديده و توسط همزن خط توليد لوله پلي اتيلن و آسياب گرانول مخلوط و به صورت خميري درآمده و سپس توسط سيلندر و مارپيچ هاي موجود در خط توليد لوله پلي اتيلن ، اين مواد وارد قالب مي شوند .
در واقع در اين بخش از خط توليد لوله پلي اتيلن ، مواد ذوب شده ، به شكل قالب در مي آيند و از انجا كه در اين مرحله ، درجه حرارت اين مواد بسيار بالا مي باشد ، بعد از خروج از قالب و عبور از كاليبراتور ، به تانك وكيوم وارد و در اين بخش از خط توليد لوله پلي اتيلن با اعمال فشار مناسب و ايجاد خلاء و با حفظ شكل ظاهري ، لوله به سمت تانك خنك كننده هدايت مي شود و در اين بخش از خط توليد لوله پلي اتيلن، آب به سطح خارجي لوله برخورد كرده و سطح لوله را خنك مي كند.
در مرحله بعدي خط توليد لوله پلي اتيلن ، لوله براي حفظ فرم و شكل ظاهري خود توسط دستگاه كشنده يا مواد كش و به تدريج از درون تانك خنك كننده خارج شده و در اين بخش توسط دستگاه مارك زن لوله ، مشخصات فني لوله و تاريخ توليد ، علامت استاندارد و نام يا علامت اختصاري شركت در روي لوله درج شده و لوله توسط دستگاه برش يا كاتر ، در اندازه و متراژ مختلف و معين بريده مي شود . البته عمليات برش در خط توليد لوله پلي اتيلن ، مختص لوله هاي سايز بالا مي باشد و لوله هاي سايز كوچكتر ، در اين قسمت به صورت كلاف در مي آيند.
كليه عمليات و مراحل ياد شده در خط توليد لوله پلي اتيلن ، توسط دستگاههاي كاملا اتوماتيك كنترل شده تا محصول نهايي از كيفيت قابل قبول و استاندارد برخوردار باشد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۴:۳۲

خط توليد نوار آبياري قطره اي جهت توليد نوار تيپ آبياري قطره اي با سايزها و اندازه هاي مختلف مي باشد. در خط توليد نوار آبياري قطره اي مي توان نوار تيپ با فواصل آبدهي 10 ، 15 ، 20 ، 30 ، 35 سانتي متر توليد نمود . همچنين ضخامت نوار تيپ را مي توان از 175 الي 220 ميكرون تنظيم نمود كه اين ضخامت با وزن يك رول ارتباط مستقيم دارد
خط توليد نوار آبياري قطره اي مي تواند بنا به درخواست مشتري ، نواري به قطر 12 ، 16 ، 20 ميليمتر توليد نمايد . آبدهي نوار تيپ نيز مطابق با نياز مشتري مي باشد و خط توليد نوار آبياري قطره اي با انتخاب فرم مورد نظر از آبدهي 1.5 الي 4 ليتر در ساعت خروجي تنظيم مي شود.
اكسترودر خط توليد نوار آبياري قطره اي با ظرفيت خروجي 55 الي 90 كيلوگرم در ساعت ارائه مي شود و داراي 2 الي 3 كلاف كن مي باشد . مواد اوليه مورد نياز خط توليد نوار آبياري قطره اي پلي اتيلن سبك و سنگين با گريد مشخص مي باشد .سرعت توليد در خط توليد نوار آبياري قطره اي از 40 الي 100 متر بر دقيقه مي باشد . اكسترودر مورد استفاده در خط توليد نوار آبياري قطره اي مي تواند مجهز به پي ال سي باشد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۵۹:۲۲
وظيفه الكتروموتور تبديل انرژي الكتريكي به مكانيكي مي باشد . همين عمل به صورت برعكس يعني تبديل انرژي مكانيكي به الكتريكي توسط ژنراتورها صورت مي گيرد.
در واقع به جز عملكرد اين دو دستگاه ، الكتروموتور و ژنراتورها در ساير موارد شبيه به هم مي باشند .
الكتروموتور توسط الكترومغناطيس كار مي كنند و اكثر الكتروموتور ها دوار بوده و بصورت چرخشي كار مي كنند . در الكتروموتور يا هر موتور دوار ديگر ، به بخش متحرك روتور و به بخش ثابت آن استاتور گفته مي شود.
روتورها كه معمولا درون موتور الكتروموتور قرار دارند از يك آهن رباي الكتريكي كه بر روي قاب سيم پيچي شده اي قرار دارند تشكيل شده است . به قاب سيم پيچي شده در الكتروموتور آرميچر نيز اطلاق مي شود
در يك تقسيم بندي مي توان الكتروموتور ها را به انواع الكتروموتور پله اي و الكتروموتور خطي تقسيم بندي نمود .
همچنين در تقسيم بندي ديگري ميتوان الكتروموتور ها را به دو بخش الكتروموتور تك فاز و الكتروموتور سه فاز تقسيم نمود.
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۵۱:۳۵

الكترو گيربكس ها در طراحي و ساخت ماشين ها و تجهيزات جابجايي و انتقال نقش پر اهميتي دارند.
براي انتخاب الكترو گيربكس موارد زير مورد توجه قرار مي گيرد:
توان ورودي الكترو گيربكس
دور ورودي الكترو گيربكس
دور خروجي الكترو گيربكس
اندازه گشتاور خروجي
همچنين در انتخاب الكترو گيربكس بايد به دستگاه و وسيله اي كه الكترو گيربكس براي ان انتخاب ميشود توجه داشت .
دما و شرايط محيطي نيز در انتخاب الكترو گيربكس بسيار موثر است . گرد و خاك ، رطوبت و ... ميتواند در عملكرد الكترو گيربكس تاثير گذار باشد .
يكي ديگر از عوامل قابل توجه در انتخاب و بستن الكترو گيربكس ، نوع سيستم انتقال مي باشد . اين نكته كه اين انتقال به صورت مستقيم است يا از طريق كوپلينگ كلاچ صورت ميگيرد ، حائز اهميت مي باشد.
نوع آرايش و چيدمان محورها نيز از عوامل مهم در انتخاب الكترو گيربكس مي باشد.
در نصب الكترو گيربكس بايد موارد زير را رعايت نماييد :
الكترو گيربكس حتما بايد به پايه اي محكم و پيچ شده باشد تا از ارتعاش ان در حين كار جلوگيري شود.
كاسه نمدها بايد پوشانده شود تا مانع از زنگ زدگي الكترو گيربكس شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۴۰:۴۱

از آنجا كه پمپ گريز از مركز داراي تنوع و گستردگي فراواني بوده و هزينه هاي نصب و نگهداري و تعميرات آن نيز بسيار مقرون به صرفه تر از ساير انواع پمپ آب مي باشد ، عموما از اين نوع پمپ يعني پمپ گريز از مركز در اكثر صنايع استفاده ميشود.
يكي از عمده ترين مصارف پمپ گريز از مركز ، نقل و انتقال آب و ديگر سيالات سبك مي باشد . البته در مواردي از پمپ گريز از مركز براي انتقال سيالات سنگين نيز استفاده مي شود كه در اين صورت بايد از پروانه هاي قويتري در پمپ گريز از مركز استفاده نمود.
اصولا تعمير و كار بر روي قسمتهاي داخلي يك پمپ گريز از مركز بسيار ساده مي باشد و اين خود يكي از دلايل استفاده گسترده پمپ گريز از مركز در صنايع مختلف مي باشد.
طرز كار پمپ گريز از مركز
اساس كار پمپ گريز از مركز بر پايه نيروي گريز از مركز مي باشد . به اين صورت كه زمانيكه كه آب يا سيال وارد دهانه پمپ و بخش مركزي پمپ گريز از مركز مي شود ، به دليل حركت دوراني و چرخشي پره هاي پروانه ، همزمان به بيرون نيز رانده مي شود . سرعت آب يا هر سيالي كه وارد پمپ گريز از مركز شده است ، در بخش خارجي پروانه زياده بوده و اين باعث مي شود كه ميزان حركت سيال نيز افزايش يابد . هر چه ميزان ورود سيال به داخل پمپ گريز از مركز بيشتر باشد ، ميزان حركت ان نيز در بدنه پمپ گريز از مركز بيشتر خواهد بود كه در نهايت ، آب (سيال) با فشار از دريچه يا دهانه خروجي پمپ گريز از مركز به بيرون پرتاب مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :برفاب
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۱۲:۲۵:۴۳

يكي از پركاربردترين مصارف دستگاه خشك كن گرانول ، استفاده از آن در خطوط توليد لوله پلي اتيلن مي باشد.
خشك كن گرانول به منظور خشك كردن ، مخلوط كردن و گرفتن رطوبت ذرات گرانول ، در خط توليد لوله پلي اتيلن و قبل از توليد محصول نهايي تعبيه مي گردد.
نحوه عملكرد خشك كن گرانول در خط توليد لوله پلي اتيلن به اين شرح است كه ابتدا ذرات گرانول وارد مخزن شده و سپس هواي گرم بصورت مداوم و متناوب از قسمت تحتاني مخزن به درون مواد گرانول دميده مي شود.
مواد در دستگاه خشك كن گرانول در حين حرارت ديدن ، به مرور گرم و سپس خشك مي شوند .
دستگاه خشك كن گرانول ، عموما علاوه بر خشك كردن مواد ، نقش مخلوط كن را نيز به عهده دارد . بنابراين چنانچه هدف از استفاده از دستگاه خشك كن گرانول ، صرفا مخلوط كردن مواد باشد ، در اين صورت به حرارت دادن ذرات گرانول نيازي نخواهد بود و سيستم گرمايش از عمليات قابل حذف خواهد بود .
به منظور رقابت در ساخت انواع خشك كن گرانول ، توليد كننده ها، سعي در ساخت دستگاهي با كمترين مصرف ميزان انرژي و بالاترين راندمان را دارند . يكي ديگر از فاكتورهاي مهم در ساخت دستگاه خشك كن گرانول ، ممانعت از جذب دوباره رطوبت توسط مواد گرانول مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]